Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtál már neoprotestáns...

Csalódtál már neoprotestáns egyházban/gyülekezetben?

Figyelt kérdés
Ha csalódtál már bennük, miért? Elhagytad a közösséget vagy nem? Melyik közösségben csalódtál? Azért kérdezem, mert bizonytalan vagyok, hogy belépjek-e oda, mi van aha nekik van igazuk, de mi van ha csak szekta...

2012. márc. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nekem "nem szabad" beleszólni ebbe a beszélgetésbe, de nem mindig jó más példáját követni. Attól, hogy valakinek működik valami, neked még nem biztos, hogy fog.
2012. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

"...de saját hagyományt kreálnak (pl.: eröltetik a reggeli bibliaolvasást, pedig én álmosan arra képtelen vagyok, és nem is írja a szentírás, hogy kell). Ezért nem tudom mit tegyek, van ellenérzésem, de azt is látom, hogy mélyen hívő emberek vannak ott."


Kedves kérdező, nem tudom, hogy melyik közösségről beszélsz, de vannak jó szokások, melyek szellemisége nem ellentétes a Bibliáéval és ez a lényeg. A reggeli rövid "Bibliaolvasás"-t nálunk napi-szövegnek hívják, és igazán nem hosszú idő, de arra a napra olyan plusz-t ad, ami nekem is meglepő volt, mikor elkezdtem. Amikor kihagytam, érdekes módom sokkal több bajom és problémám adódott a munkahelyemen, mint amikor nem. Sőt, mikor rászántam azt az 5 percet (CSAK SZOKÁS KÉRDÉSE) , igazából nem is volt rossz napom.

2012. márc. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 A kérdező kommentje:
Nincs sehol a bibliában az, hogy reggel kell az írásokat tanulmányozni. Én mentalitásból adódóan erre képtelen vagyok. Sőt mivel Jézus is mediterrán területen élt fel se keltek olyan korán, mint mi. Az, hogy neked jobb lett tőle napod és amikor nem tetted rossz volt azt elfogadom. De ez a te saját szubjektív élményed, nincs benne törvényszerűség, hogy másnál Isten rossz napot adna ezért büntetésből. Ha így lenne bele került volna az írásokba. És igen ez hagyomány kreálás. Pont olyan hagyomány, mint amikor a katolikusok keresztet vetnek, abban sincsen semmi rossz, de aki nem teszi a testvérek kinézik és itt is így van aki nem teszi az nem igazán jó keresztény.
2012. márc. 9. 20:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!