Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a nyelveken...

Tamás321 kérdése:

Mi a véleményetek a nyelveken szólásról? Miért legfőképpen a Hit Gyülekezetben működik ez a dolog?

Figyelt kérdés
Mert én úgy gondolom, hogy annak ajándéknak kéne lennie. Ha pedig Isten ilyen természetfeletti ajándékot ad, akkor csakis azért lehet, hogy általa mások számára is segíthessenek. De hát ők csak az angyalok nyelvén hajlandóak beszélni, amit értelmünkkel nem érthetünk. Akkor miként segítenek ezzel másoknak? Pál szerint is a prófétálás fontosabb, mert az másnak is hasznára van, az értelmetlen nyelven szólás meg csak önmagunk épülésére van. Akkor miért fektetnek ekkora hangsúlyt a nyelveken szólásra, ami értelmetlen. Mintha nagyobb hangsúly lenne rajta, mint az értelmes nyelveken szóláson.
2010. jún. 10. 14:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%

mert szektások

és nem ők az egyetlenek

vannak olyanok Mo-n, akik csak azt tartják igazi megtértnek, aki "tud" nyelveken hablatyolni

2010. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
4%
Miért ne beszélhetne valaki nyelveket? Azokat meg lehet tanulni, a nyelvtudást meg le lehet tagadni. Ha valaki a hit gyüliben tünde, vagy klingon nyelven szólalna meg, akkor elkezdenének készülni Szauron, vagy a borg elleni végső ütközetre?
2010. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Ellentmondtál magadnak:


"...csak önmagunk épülésére van." <-> "...ami értelmetlen."

2010. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, te egy állat vagy :D XD ....leestem a székről, áhh...:)))
2010. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

I. Kor. 14. ír amúgy erről.

De elsősorban a gyülekezetekben való nyilvános beszédről van benne szó, hogy ott nincs értelme a nyelveken szólásnak, ha csak meg nem magyarázzák. Vagyis a külső hallgató szemszögéből haszontalan, nem a nyelveken szóló szemszögéből.

2010. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ellentmondtál magadnak:


"...csak önmagunk épülésére van." <-> "...ami értelmetlen."


Na ezt azért másoltam ide, hogy szem előtt legyen, mikor válaszolok. Nem mondtam ellent magamnak, csak legfeljebb rosszul fejeztem ki magam. De a lényeg a lényeg. Én úgy értettem, ahogy Pál is közölte. A nyelv az maga azért értelmetlen, mert értelemmel nem értjük, mivel az angyalok nyelvén szólnak. De ezzel csak önmagukat építik, nem másokat. Tehát nem az értelmetlen, hogy önmagukat építik, meg nem is a nyelv, csak a mi számunkra értelmetlen. De nem tudom, te hogy értetted.

2010. jún. 10. 15:17
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a Hit Gyüliben működik, csak valószínű ott a legjobb a marketing:)))

Én a Mindenki Templomába jártam és ott is volt nyelveken szólás, én is megkaptam, de sose álltunk ki nagy hangon karattyolni. Imádkozás közben volt, hogy halkan imádkoztunk nyelveken, de az nem színpadi előadás volt.

Amúgy tök érdekes, mert egy csomó szó olaszul volt, ami nem csoda, mert tanultam olaszt, pl. Dio, credo, stb

Jézust is megértettem, de az asszem angolul jött, sapere,


Most kiprbáltam és még mindig tudok nyelveken szólni. Most pl. benne volt az a szó is, hogy pescatore. Az nem valami halászást jelent? Amúgy egy csomó szót nem ismerek belőle és szerintem nem csak olaszul szólok, csak vannak benne olasz szavak is.


Én nagyon boldog voltam, mikor elkezdtem nyelveken szólni, de csalódott is, mert semmit nem éreztem közben, a mai napig olyan, mintha én csinálnám.


Amúgy azért fura, hogy még mindig tudok nyelveken szólni, mert már 8 éve nem hiszek Istenben és nem is szeretem, még ha létezik, akkor se. Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha békén hagy, miután kipusztította a fél családomat a hatalmas nagy áldásaival.

2010. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ez érdekelne, hogy érted, hogy kipusztította a fél családodat az áldásaival?
2010. jún. 10. 15:46
 9/23 A kérdező kommentje:
A pescatore halászt jelent, most néztem a fordítóval.
2010. jún. 10. 15:50
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy, csak meghaltak...
2010. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!