Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a nyelveken...

Tamás321 kérdése:

Mi a véleményetek a nyelveken szólásról? Miért legfőképpen a Hit Gyülekezetben működik ez a dolog?

Figyelt kérdés
Mert én úgy gondolom, hogy annak ajándéknak kéne lennie. Ha pedig Isten ilyen természetfeletti ajándékot ad, akkor csakis azért lehet, hogy általa mások számára is segíthessenek. De hát ők csak az angyalok nyelvén hajlandóak beszélni, amit értelmünkkel nem érthetünk. Akkor miként segítenek ezzel másoknak? Pál szerint is a prófétálás fontosabb, mert az másnak is hasznára van, az értelmetlen nyelven szólás meg csak önmagunk épülésére van. Akkor miért fektetnek ekkora hangsúlyt a nyelveken szólásra, ami értelmetlen. Mintha nagyobb hangsúly lenne rajta, mint az értelmes nyelveken szóláson.
2010. jún. 10. 14:31
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Abban igazat adok, hogy az egyik hozzászóló fél családját nem Isten irtotta ki, legfeljebb ezt megengette, hogy megtörténjen és nem avatkozott közbe. Ez bármelyikünkkel előfordulhat szerintem. De Jób esetében is hasonló dolgok megtörténtek.
2010. jún. 12. 14:21
 22/23 anonim ***** válasza:
72%
Jó, értelek, ne haragudj, hogy álproblémának neveztem, ez így nem volt fair. Viszont ha az apostolok cselekedeteit olvasod, ott is látod, hogy pünkösdkor mi történt, azt hitték az emberek, édes bortól részegedtek meg. Persze voltak akik értelmes nyelveken szóltak, más népcsoportok fel is ismerték azt. De ha "csak" megszólaltak volna a káldeusok, egyiptomi és más népek nyelvén, akkor nem gondolták volna azt hogy részegek. Nagyon fontos azonban, hogy tisztázzuk, itt nem a korai keresztények akartak valamit bizonyítani, hanem Isten tett bizonyságot a saját dicsőségéről. Tehát egy hit gyülis nem fogja tudni neked bizonyítani, hogy ez Istentől van, hacsak nem ez Isten akarata. Ezért neveztem álproblémának, mert ugye neked nincs szükséged erre a bizonyításra a saját hitedhez. Egyébként a mai világban ha valaki olaszul vagy németül imádkozna mellettem, eszembe sem jutna hogy nyelveken imádkozik, hanem csak egyszerűen egy általa ismert más nyelvet használ. (Én is inkább angolul imádkozom mert ezt a nyelvet használom gyakrabban.)
2010. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Én nem haragszom. Az igaz, hoy bizonyítékot hiába keresek, úgy hogy egyenlőre nem lényeg.
2010. jún. 13. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!