Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtál már neoprotestáns...

Csalódtál már neoprotestáns egyházban/gyülekezetben?

Figyelt kérdés
Ha csalódtál már bennük, miért? Elhagytad a közösséget vagy nem? Melyik közösségben csalódtál? Azért kérdezem, mert bizonytalan vagyok, hogy belépjek-e oda, mi van aha nekik van igazuk, de mi van ha csak szekta...

2012. márc. 1. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/53 yuda ***** válasza:
71%

Szekta ide, vagy szekta oda- örök bizonyíték, ha összeveted a bibliával. Ha azzal egyezik akkor járj oda, ha nem akkor ne. Ne bonyolítsd túl közösségi megnevezésekkel, amiket emberek aggatnak egymásra.

Lehet egy nagy és elismert közösség (egyház), de gyakorlatilag a bibliát kiforgatja, azzal teljesen elllentétes, és lehet általad úgynevezett szekta, akik a biblia szerint tisztelik Istent.

Véleményed szerint Isten melyiket értékeli?

2012. márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 rajcziz ***** válasza:
18%
Miért van szükségetek nektek, keresztényeknek egyházra ahhoz, hogy gyakoroljátok a hiteteket...
2012. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Hívjuk inkább gyülekezetnek. S azért van rá szükség hogy beszélgethessünk hitbéli dolgokról olyanokkal akik hittestvéreink. Személyes kapcsolatot tudjunk kialakítani velük s szoros barátságot is. Illetve hogy választ kapjunk olyan kérdésre amire nincs válaszunk de egy beszélgetés alkalmával ez felmerül s tud rá a másik fél válaszolni. Azért hogy tartozhassunk egy közösséghez a legtöbb ember igényli a közösséget.

2012. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
0%

ne lépj be.


gondolj bele, az összes ilyen gyülekezet a maga igazát hirdeti, csak ők a jók, csak ők ismerik a megvilágosodáshoz vezető utat, csak az ő hitük az igaz, mindenki más elmehet a pi..ba, mindenki más a pokolra jut... ugyan már.


a hit magánügy, a vallási könyveket mindenki úgy értelmezi, ahogy magából kiindulva jónak látja azt, például a Koránban le van írva, hogy "őrizzétek asszonyaitokat", van, akinek azt jelenti, hogy kiáll a felesége mellett és férfiként vigyáz rá, más ezt úgy értelmezi, hogy be kell burkolni feketébe és rázárni az ajtót.

A Bibliát - állítólag isteni sugallatra, de emberek írták, nem tudhatod, melyik volt az igaz szó, és melyik szöveg került bele "csak úgy" mert épp valaki úgy látta jónak.


ahelyett, hogy agymosott "szektás" lennél, melyből rendkívül nehéz a kiút, a visszaút, járd inkább a magad útját.


Ha nem istenfélelemből vagy jó, hanem szívből, akkor jó ember vagy. Soha ne hagyd, hogy bárki erőszakkal próbáljon meggyőzni bármiről. A szíveddel érezd, mi a helyes út.


Legyél nyílt, olvass, utazz sokat, ismerd meg a világ vallásait - MIND a békét és a szeretetet hirdetik, mégis emberek milliói ölik egymást a világban, évezredek óta a vallás nevében - egy olyan dologban vitáznak, amire nincs bizonyíték, mindenki abban hisz, amiben akar.

Lényegtelen.

A szívből jövő jóság a lényeg.


A vallás pedig magánügy.


Én keresztény oldalról a legelfogadhatóbbnak még mindig azt tartom, hogy az ember eljár templomba, vagy misére. De nem értem, hogy jön ahhoz egy világi ember, pl pap, hogy feloldozzon engem a bűneim alól. Lehet jó ember, lehet Isten szolgája, mélyen vallásos, de aki engem feloldozhat a bűneim alól a halálom után, vagy akár életem során ha jó útra térek és szívből bánom ha elkövettem valamit - az az a természetfeletti, megfoghatatlan lény (Isten, Allah, Buddha), amiben ÉN hiszek.


És senkinek nincs joga Bibliával az orrom előtt hadonászva beleokoskodni és megtéríteni és beszabályozni, mert csak egy ugyanolyan ember, mint én. Nem tudja jobban.


Egyik vallás SEM jobb, sem igazabb a másiknál. Csak van, aki ebben hisz, van, aki abban. Az igaz hitű jó emberek tisztában tartják a másik vallását, akkor is, ha az illető buddhista, krisnás, muzulmán vagy éppen ateista.

Jókat lehet BESZÉLGETNI, hogy szerintem ez így van, szerinted meg úgy

(muszlim országban élek, sokat beszélgetek a helyekkel),

de senkinek nincs joga befolyásolni a másikat. meghallgatni, azt meg lehet, minél nyitottabb az ember, annál több embert ismerhet meg különféle szemszögekből - egy szigorú vallási gyülekezet ezt mindenképpen gátolja, ahol csak a saját igazukról próbálnak meggyőzni nyakatekert, belemagyarázott idézetekkel.


SENKI nem tudja jobban senkinél, csak az, aki már nincs az élők sorában és megtapasztalta, mi van a halál után.


30N

2012. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 rajcziz ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló!

Közösségre nem azért van szüksége az embernek, hogy a vallását gyakorolja. Ha mindenki otthon, zárt ajtók mögött lenne vallásos, sok konfliktustól mentenénk meg a világot. Annak pedig, hogy olyan emberekkel beszélgess a vallásról, akik egyetértenek veled és mindig igazat adnak neked, nincs értelme. Hol van akkor a szellemi fejlődés?

2012. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem sokan csalódtak... Igazából azt vettem észre, hogy tényleg minden gyülekezet kidomborít valamit a Bibliából, elítélik a hagyományokat, de saját hagyományt kreálnak (pl.: eröltetik a reggeli bibliaolvasást, pedig én álmosan arra képtelen vagyok, és nem is írja a szentírás, hogy kell). Ezért nem tudom mit tegyek, van ellenérzésem, de azt is látom, hogy mélyen hívő emberek vannak ott. De ugyanakkor egyformának is tűnnek, mintha mindenben egyetértenének és a személyiségük nagyon hasonló, ami nekem gyanús.
2012. márc. 2. 13:54
 7/53 rajcziz ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy úgy imádd Istent, ahogy te szeretnéd. Találd meg a saját utadat! Ha szükségesnek tartod, tartsd be a Biblia, vagy valamelyik gyülekezet utasításait, de egyébként járd a magad útját!
2012. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves rajcziz!


Hogyan kell a vallást gyakorolni zárt ajtók mögött?

Nem csak vallási dolgokról lehet beszélgetni.

De a Bibliában leírtak nem változtak az elmúlt 2000 év során. Tehát attól függetlenül még előfordulhat az hogy valamiben nem értek egyet a hit testvéremmel. De a végső "döntőbíró" maga a Biblia.

Mit értesz szellemi fejlődés alatt? Milyen irányba fejlődhetne?

Lehet hogy a vallás nevében követtek el rengeteg gyilkosságot. De ha csak az motiválta az embereket az öldöklésre akkor honnét lett az az irdatlan vagyon arany ,ezüst meg drágakövek stb.? (Vatikán)

2012. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 rajcziz ***** válasza:

Kedves Vidiripi!

Nagyon egyszerű dolog vallást gyakorolni otthon: letérdelsz és imádkozol. Nem kell ahhoz templomba járnia valakinek, hogy hívő legyen.

Szellemi fejlődés alatt azt értem, hogy tágul a látóköröd, amit csak úgy tudsz elérni, ha új dolgokat ismersz meg.

Azoknak az embereknek nem nagyon volt motivációjuk. Megmondták nekik, hogy fiúk, menjetek harcolni, és mentek. De kérdésedre válaszolva: a sok pénz leginkább a keresztes hadjáratokból, a jó keresztények adományaiból és néhány szívességből (köztük a nácik menekítése a II. vh. után) lett.

2012. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nagyon egyszerű dolog vallást gyakorolni otthon: letérdelsz és imádkozol."

A vallás gyakorlás nem csak abból áll hogy imádkozol. S hogyan imádkozol? Tanulni kell meg kell tanulni hogy hogyan kell imádkozni. De ez csak egy dolog van még sok egyéb.


"Szellemi fejlődés alatt azt értem, hogy tágul a látóköröd, amit csak úgy tudsz elérni, ha új dolgokat ismersz meg."

Milyen új dolgok? Mondj 1-2 példát!


"Azoknak az embereknek nem nagyon volt motivációjuk. Megmondták nekik, hogy fiúk, menjetek harcolni, és mentek."

S akik küldték őket harcolni azokat mi motiválta?


"a sok pénz leginkább a keresztes hadjáratokból, a jó keresztények adományaiból és néhány szívességből (köztük a nácik menekítése a II. vh. után) lett."

Van egy költői kérdésem. Jézus miért nem szervezett hadsereget s annak segítségével terjesztette a kereszténységet?

2012. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!