Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallási irányzat,...

Melyik az a vallási irányzat, ami leginkább összebékíthető a mai tudományokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem tagadja le az evolúciót, a Föld 4,6 milliárd éves korát, azt, hogy Noé bárkája hülyeség, stb, stb. Van ilyen vallási irányzat? Hogy hívják??
2011. aug. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:

Hoffman Józsefnek:


Ahogy te írtad:


"Itt tehát egyszerűen elírták valamikor az évszámot."


Amit én mondtam:


"Számtalanszor fordították, átírták, eközben került bele hiba."


Amint látod ugyan azt mondjuk.


A mi álláspontunk nagyon közel áll egymáshoz ebben is, és a többi dologban is, nekem csak az a problémám, hogy az ismereteid itt-ott még hiányosak, és ezek alapján vonsz le következtetéseket. Persze magamról se állítom hogy olyan nagyon profi lennék, nálam is vannak okosabb emberek. Ezért mondom, hogy ne tudományos érvekkel próbáld meg alátámasztani Isten létét, a tudomány nem arra való, valamint jön egy nálad okosabb ateista és simán beleköt némely gondolatmenetedbe, amiből a többség egyből azt fogja leszűrni, hogy akkor az egész rossz, holott vannak az írásodban jó részek, amikkel én is egyetértek.


Amivel szintén egyetértek:


"A legszomorúbb azonban az, hogy a legtöbb Bibliát támadó ember nem igazán kíváncsi a megoldásra."


Ezt annyival egészíteném ki, hogy ez a másik oldalra is igaz, sok hívő egyáltalán nem kíváncsi a tudományos érvekre.


Végső soron te magad is leírod a lényeget:


"A Biblia nem egy tudományos ismeretterjesztő kézikönyv. Ez gondolom világos. Nem ilyen célra készült."


Részemről a "vita" itt véget ér, nagyot csalódtam az egész oldalban, egyrészt egyesek ahelyett, hogy Google keresőbe beírnák amire kíváncsiak itt teszik fel, másrészt tapasztalataim szerint értelmes, logikus párbeszéd szinte soha nem alakul ki, pedig néhány témában szívesen folytatnék ilyet, de úgy tűnik nem ez az oldal lesz erre a jó hely.

2011. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!