Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallási irányzat,...

Melyik az a vallási irányzat, ami leginkább összebékíthető a mai tudományokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem tagadja le az evolúciót, a Föld 4,6 milliárd éves korát, azt, hogy Noé bárkája hülyeség, stb, stb. Van ilyen vallási irányzat? Hogy hívják??
2011. aug. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
Nem is akartam cáfolni semmit. Ha szerinted azért zöld a fű, mert a tehénnek négy lába van, akkor én azt egy pillanatig sem akarom cáfolni, mert egy ilyen kijelentést csak egy bomlott elme tesz.
2011. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"Az istenérvek valóban annyit mondanak ki, hogy létezik egy anyagi világon kívül álló, személyes lény, aki alkotta a világot. Akárhogy is, de legkézenfekvőbb Őt Istennek hívni."


Számodra kézenfekvő. Többnyire az összes írásod azon alapszik, hogy számodra mi a kézenfekvő, és ami számodra kézenfekvő, az csakis igaz lehet.


Számomra meg Rézf*szú Bagolynak hívni a kézenfekvő, úgyhogy mostantól így fogok hivatkozni rá.

2011. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 Hoffman József ***** válasza:

A probléma az, hogy ezzel még mindig nem válaszoltál az érvekre. Engem a sértegetés nem zavar, de legalább ország-világ (vagy legalább is aki olvassa) látja, hogy milyen az, amikor valakinek nem marad más érv a tarsolyában, mint a cinizmus.

Valóban, a "szívnek teljességéből szól a száj".


Lehet, hogy senki nem tudja, ki vagy, DE Isten azonban igen!


Ha más mondanivalód nincs, részemről lezártnak tekintem a "vitát".

2011. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

"A Biblia nemhogy NINCS TELE ellentmondásokkal, hanem EGYETLEN valóságos ellentmondás sincs benne!"


Akkor például miért van két teremtéstörténet? A kettő egyszerre nyilván nem lehet igaz. Ezért: vagy az egyik "hamis" (tehát a Biblia 'hibás', azaz nem tévedhetetlen), vagy "metaforikusan kell őket értelmezni". A második eset pedig felveti, hogy akkor vajon a Biblia többi részét is metaforikusan kell értelmezni? Mely részeket kell metaforikusan értelmezni? Ezt ki dönti el??? Lehet, hogy pl. Jézus feltámadását, a csodatételeket is metaforikusan kell értelmeznünk? És el is jutottunk a liberális kereszténységhez, amely a vallást teljesen "lecsupaszítva" tulajdonképpen már semmiben nem különbözik egy ateisztikus világképtől.

2011. aug. 28. 21:52
 55/61 anonim ***** válasza:

"nem válaszoltál az érvekre"


Nem írtál eddig egyetlenegy érvet sem. Amiket szövegelsz, azok nem érvek.


"legalább ország-világ (vagy legalább is aki olvassa) látja"


Szétküldtem egy-két embernek a pdf-et, amit linkeltél, azóta is jót szórakoznak rajta. Minél több egészséges embernek meg fogom mutatni, hadd röhögjenek egy jót ők is.


"nem marad más érv a tarsolyában, mint a cinizmus. "


Sajnos halálkomolyan írtam mindent, főleg azt a részt, hogy patológiai eset vagy.


"Lehet, hogy senki nem tudja, ki vagy, DE Isten azonban igen!"


Alig várom a találkozást vele, komolyan.


Nincs más mondanivalóm a számodra, de ha jártas Pest vagy hajdú-Bihar megyében, akkor beajánlhatnak pár kedves orvos ismerősömnél.

2011. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 Hoffman József ***** válasza:
A Bibliában NINCS két teremtéstörténet.
2011. aug. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

"A Biblia első könyve KÉT teremtéstörténettel kezdődik: Ter 1,1–2,4a és Ter 2,4b–2,25. Az ELSŐT egy feliratnak tekinthető kijelentés vezeti be: „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet

...

Ezt követi a MÁSODIK teremtéstörténet, amely a teremtés előtti állapot, a semmi, képszerű leírásával kezdődik. Itt Isten elsőként az embert teremti meg, aki az egész teremtés középpontja, koronája és célja ..."


forrás: magyar wikipedia

2011. aug. 28. 22:15
 58/61 anonim ***** válasza:

Hoffman Józsefnek:


"Ebben azonban az ún. "tudomány" is egyetért, sőt az elemi részecskék számát (jelenleg) úgy 10 a 80-adikon darabra teszik. "


Ez az állítás pontosításra szorul. Ez a számadat csak a MEGFIGYELHETŐ Univerzumra vonatkozik. Az, hogy azon kívül mi van, milyen is az Univerzum topológiája, még nem teljesen tisztázott, több elmélet is van.


Valamint a matematika önmagában egy elvont fogalomrendszer, egy absztrakt nyelv. Valamire használni egy absztrakt, elvonatkoztatott dolgot, majd a végeredményre azt mondani, hogy az elvont ezért nem létezhet elég meredek állítás nekem.


Mindegy, nem próbállak meggyőzni, de hidd el, ezzel a könyvvel olyan embert aki tanult felsőbb matematikát és fizikát nem fogsz meggyőzni, akár hívő, akár nem.


Bibliában vannak-e ellentmondások. Vannak persze. Számtalanszor fordították, átírták, eközben került bele hiba. Például:


2 Kir. 8,26 "Huszonkét esztendős volt Akházia, mikor uralkodni kezdett"


2 Krón. 22,2 "Akházia negyvenkét esztendős volt, mikor királylyá lett" (másoltam, így írták, nem én gépeltem)


Persze, mindent ki lehet magyarázni, az egyik fórumban valaki azt is kimagyarázta, hogy keresztény videóban teljesen helyénvaló Isten helyett angol szövegben Allah-ot mondani...


Én azt mondom, a szélsőségektől tartsa távol magát mindenki. A keresztény hagyja békén a tudóst, a tudós hagyja békén a keresztényt, ne akarja meggyőzni egyik sem a másikat a maga igazáról. A tudomány lényege a bizonyítás, kísérlet, valami kézzel fogható emberi dolog. A hit lényege a hit. A saját térfelén mindkettő legyőzi a másikat.


Azzal egyetértek, hogy némelyik válaszadó hozzászólása kritikán aluli, mind nyelvi, stilisztikai, mind logikai szempontból.

2011. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 Hoffman József ***** válasza:
42%

Hide my name:


A bibliai "ellentmondásokról", többek között éppen az általad felvetettről lásd a könyv 78-81. oldalát.

2011. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Hoffman József ***** válasza:
47%

Kérdezőnek:


Amit olvasol, az NEM két teremtéstörténet.

Mindössze arról van szó, hogy Isten először nagy vonalakban elmondta, hogyan teremtett meg mindent, azután visszatért a lényeges elemre, az emberre, melyet aztán részletesebben elkezdett kifejteni. Ez egy általános írói eszköz, amikor a szerző nagy vonalakban felvázolja a díszleteket, aztán a fő témához visszatérve azt kezdi alaposabban tárgyalni. Ez nem két történet, hanem csak egy.

Gondolkoztál már rajta, miért nevezik ezt a könyvet egyáltalán Teremtés könyvének, amikor a csak 3 fejezet szól benne a Teremtésről az 50-ből, ami a teljes könyv úgy 6%-a? Isten nagy vonalakban elmondja a világ és az ember teremtésének történetéből azt, amit tudnunk kell róla. Lényegében az első 11 versben hamarjában felvázolja az első 2000 év történelmét, a hátralévő részekben (12-től) pedig már Izrael népével kezd el foglalkozni. A könyv kulcsverse a 12:1-3, az ábrahámi szövetség: "Általad nyer áldást a föld minden nemzetsége"

Ez előrevetíti az eljövendő Messiást, aki Ábrahámtól fog származni test szerint.


Csak manapság övezi annyira kitüntetett figyelem a teremtéstörténetet. Mivel az evolúciós elmélet konkurenciája, ezért minden módon támadni próbálják. Az egyik módszer, hogy két történetnek próbálják beállítani, pedig nem az.

2011. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!