Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az a vallási irányzat,...

Melyik az a vallási irányzat, ami leginkább összebékíthető a mai tudományokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem tagadja le az evolúciót, a Föld 4,6 milliárd éves korát, azt, hogy Noé bárkája hülyeség, stb, stb. Van ilyen vallási irányzat? Hogy hívják??
2011. aug. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
48%
Olvasd már el a 88%-os barátunk kommentjét rögtön fölötted, nincs kedvem leírni ugyanazt, amit ő írt. Hiányos tájékoztatásról hablatyolsz, közben olyan cikket mutogatsz nekünk az evolúcióról, amelynek semmi köze hozzá, áltudományos handabanda az elejétől a végéig. Szálljál már kicsit magadba.
2011. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
Ha összefüggésében olvasod az egész cikket, akkor teljesen érthető. Pl. Semmelweis arra jó példa, hogy az elfogult evolucionistákkal ellentétben, a orvostudomány nagy áttöréseihez sem volt szükség az evolúciós hipotézisre.
2011. aug. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%

17:58-as hozzászóló: én nem mondom, hogy az evolúció elmélete maradéktalanul igaz, nem tudom mi az igazság. A korábbi hozzászólásom csak arra vonatkozik, hogy a cikk logikai állításai szerintem nem teljesen korrektek.


A témával én magam sokat foglalkoztam, véleményem szerint az evolúció bizonyos folyamatokra jó modell, de nem a végleges válasz, ahogy semmi sem az a tudományban, minden csak modell, ami az érvényességi körén belül leír egy jelenségkört.

2011. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:

18:09-es hozzászólónak:


A lakás berendezéséhez nem kell kalapács, mert a ruhafogast csavarral és csavarhúzóval fel tudom szerelni.


Ez így szerinted igaz?

2011. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 Hoffman József ***** válasza:
46%

A helyzet az, hogy a Biblia nem metafora, hanem teljes mértékben összhangban van a valósággal.

[link]


Nem a tudománnyal, mert sajnos a "tudomány" ma sok esetben ellentmond az igazságnak.

2011. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
48%

"a Biblia nem metafora, hanem teljes mértékben összhangban van a valósággal."


Ezt felírom és beküldöm egy humormagazinnak, remélem nem gond.

2011. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:

"a orvostudomány nagy áttöréseihez sem volt szükség az evolúciós hipotézisre."


Mivel semmi köze az orvostudományhoz, még szép, hogy nem volt szüksége rá. De azért örülök, hogy egyáltalán tudod, miről van szó.

2011. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%

Hoffman József-nek:


Idézem az általad küldött írásból: "Végtelen mennyiségű nem lehet. Ezzel alapjában mindenki egyetért, de itt egy rövid bizonyítás: Ha a világ összes anyagát sorba raknánk egymás mellé atomonként, egy mindkét irányba végtelen egyenest kapnánk. Ha eme egyenes minden atomja valóságosan

létező atom, akkor mindnek megmérhető a hozzánk való távolsága (hány atomnyira van tőlünk). Ha megmérhető a távolságuk, akkor ez az egyenes nem lehet végtelen,

tehát az anyag mennyisége sem lehet végtelen."


A megszámlálhatóan végtelen halmaz fogalmát tegyük egy kicsit tisztába. Itt a pontos definíció ha kell:


[link]


De mondok egy példát is annak, aki lusta megnyitni, vagy nem érti. Nézzük az egész számok távolságát a számegyenesen a nullától. Ez nyilván jól definiált, az 5 például 5 egység távolságra van a nullától. A te érvelésed szerint így létezne legnagyobb szám is, mert a számegyenes nem lehetne végtelen, mert minden számnak tudjuk a távolságát (abszolút értékét ha úgy jobban szemléletesebb) a nullától. Lehet elkezdeni számolni... Chuck Norris már kétszer elszámolt végtelenig:)


Hagyjuk már ezt a tudományoskodást, a hitnek nem ez a lényege és a célja... ezt lássa már be végre mindkét oldal...

2011. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
Most őszintén, kit lepett meg az, hogy a szöveg írójának még az elemi matek is kimaradt az életéből? Engem nem. Ezt a sok handabandát csak a csomó iskolázatlan trógernek lehet beadni, ami nem is lenne gond, ha nem terjesztenék egymás közt a hülyeséget.
2011. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:

Annak aki leszólta a másik oldalt az előző kommentben: beleolvastál a linken szereplő műbe?


Mert ha nem, akkor az én kommentem alapján írtad amit írtál válogasd meg a stílusod és a szavaid.

2011. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!