Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Történeti Istenkinyilatkoztatás vallásai (Judaizmus, Kereszténység, Iszlám) lényegesen agresszívebbek mint az Örök Világtörvény (Hinduizmus, Buddhizmus) és a Kínai Univerzalizmus (Konfucianizmus, Taoizmus) vallásai?

Figyelt kérdés
Természetesen kisebb nagyobb konfliktusokkal minden vallás "büszkélkedhet" ám a Kereszténység és az Iszlám (simán, mondhatni laposra veri a világot)összehasonlíthatatlanul vérgőzösebb mint a többi, és jelenleg a Judaizmus is elég aktív. A Taoizmus és a Buddhizmus tűnik a legerőszakmentesebbnek. Vajon ez nem készteti töprengésre a Történeti Istenkinyilatkoztatás vallásainak híveit, esetleg kifejezetten üdvösnek tekintik mindezt?
2011. máj. 24. 11:32
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A buddhizmus egy csodálatos vallás, és én az egyetemen fel is vettem annak idején egy csomó buddhizmussal kapcsolatos kurzust, de nem lettem buddhista, mert kiderült számomra, hogy ez a vallás nem való az én személyiségemhez.

A taoizmus, és a konficionizmus is nagyon békés vallás, a hindúizmus már nem annyira (pl. kasztrendszer) de ez csak a mi nyugati szemszögünkből tűnik így, egy indiai ezt másképp ítéli meg.

A kereszténység meg az iszlám egy más tészta. Mindkét vallásnak vannak fundamentalista/szélsőséges irányzatai, de ettől még ezek a vallások nem agresszívek. Az tényleg igaz, hogy az emberek agresszívek, de ha valaki egy vallás fundamentalista irányzatát követi, az bizony rátesz az ösztönösen bennünk lévő agresszióra egy újabb lapáttal.

Az sem mindig igaz, hogy a buddhizmus nem agresszív, mert lehet, hogy Nagy Józsi buddhistaként nem agresszív, de egy buddhista állam simán viselkedhet agresszív módon (erre példa Mienmar). Mienmarban ha valaki elkezdi kereszténységre téríteni az embereket, az bizony az életével játszik, pedig Mienmar buddhista állam. Ez azonban nem a buddhizmusból következik, hanem a Mienmarban uralkodó katonai diktatúra természetéből adódó jelenségről van szó.

Azt nem tudom, hogy Laoszban, Nepálban mi a helyzet, mert azok is buddhista államok, talán Vietnám is az, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Kambodzsát hagyjuk, az egy nagy káosz.

Ebből azt akartam kihozni, hogy a legbékésebb eszmét is ki lehet forgatni, és fel lehet használni nagyon rossz dolgokra.

A baháí vallás is fantasztikus vallás, még a buddhizmusnál is erőszakmentesebb, és világi törvényeit sajnos még sehol nem vezették be, pedig a baháí jogrendszernél igazságosabb jogrendszert még életemben nem láttam.

Akit ez bővebben érdekel, írjon privit, vagy olvasson utána.

Üdv: Annazara

2011. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

"A Történeti istenkinyilatkoztatás azt jelenti, hogy az Isten kinyilvánította személyét, vagy a személyéről szóló tudást, a történelem egy meghatározott pontján és lényegében az ehhez való viszony és ezen kinyilatkoztatás kizárólagosságának elfogadása vagy elutasítása mentén, az emberek, megkülönböztettetnek. "


Igen. Na és? Azt se a Biblia, se a Korán nem mondja sehol, hogy aki nem hisz neked, azt öld meg, akaszd fel, belezd ki, égesd el máglyán!

Jézus is csak azt mondja a tanítványainak, hogy ahol nem fogadják őket szívesen, onnan menjenek el és az út porát is verjék le a sarujukról.

Erőszakról szó sincs.

Mellesleg, ne is haragudj, ez keleten sincs másként. A hinduk is kiüldözték a buddhistákat anno Indiából.


"Ennek van lélektani valósága, de ezen felhasználásra, némelyik vallás az előfeltevései miatt alkalmasabb. "


Ebben lehet igazság. De attól függetlenül nem a vallás agresszív, hanem az emberek azok és kihasználják a kiskapukat.

De, mint mondtam, ilyen kiskapuk a hinduizmusban is vannak és ki is használták őket a buddhisták ellen.


"Ugyanis a Történeti Istenkinyilatkoztatás vallásaival ellentétben, egyik sem tartja magát kizárólagosnak"


Akkor a hinduk miért állítják azt, hogy mindenki hindu, csak letért a helyes útról? És miért üldözik Dél-Indiában a keresztényeket és gyújtják rájuk a templomokat?

2011. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:

"Nem a vallások agresszívak. Ha megnézed, mindegyik a békét, egymás megértését és szeretetét hirdeti.

Az emberek agresszívak és azt keresik a vallásban, amit fel lehet használni egymás ellen."


Szerintem, ha már annyira ismeri a kérdező is a krisztusi tanokat, akkor Jézus "jó gyümölcs-rossz gyümölcs" példázatán el kéne gondolkozni. Jézus itt egy alap természeti törvényből állított fel egy egyszerű igazságot. "Minden jó fa, jó gyümölcsöt terem" és fordítva, valamint a "gyümölcseikről lehet majd felismerni", hogy kik az Ő lövetői.


Ez eddig tiszta sor, de mitől válik egy csoport, vagy az egyén a "jó gyümölcs" termőjévé? Mitől lesz valaki jó vagy rossz?

A Biblia erre is pontos választ ad - nyilván nem mindegy, hogy mit tanul az ember, mert ugyanis, amit tanítanak neki és amit elhisz, az fogja meghatározni nagymértékben a cselekedeteit is.


Tehát nagy hiba azt gondolni, hogy feltétlen Krisztus-követő, vagyis "keresztény" a ma "kereszténységnek" becézett, sok-sok egymásnak ellentmondó hitrendszer. Egész biztos, hogy sok szervezet csak mondja magáról, hogy "Krisztus-követő", de valójában erősen meghamisított, vagy felhígított szellemi táplálékot tálal fel híveinek.


Miből lehet akkor legbiztosabb módon tesztelni, hogy egy közösség tagjai túlnyomórészt valódi keresztények-e? A "gyümölcseiken", melyek a cselekedeteikben nyilvánulnak meg. És ebben nagy különbségek vannak az ún. "kereszténységen" belül.


A politika persze minden égtájon felhasználja a (főleg) történelmi egyházakat, hitrendszereket, ez alól a keleti filozófiák sem kivételek - de nem mindegyik csoportot tudja felhasználni a - gyakran - saját piszkos céljaira.


Ebben az első századi keresztények mutattak jó példát, akik igencsak más eszközökkel terjesztették az igét főleg az első 100-150 évben, mint ahogyan később tették a már Krisztustól messze sodródott "követői".

2011. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:54"


Tökéletesen egyet értek.


"A komment megírásának időpontja: ma 14:49"


Te nagyon félreértettél valamit.

A Biblia max. csak azt mondja ki, hogy csak Istenben üdvözülhetsz és csak Jézus Krisztuson keresztül. De azt, hogy azokat, akik ezt nem fogadják el, meg kell ölni, sehol.


"de ezért az inkvizíció vagy a hit gyüli leverné a vesémet."


Miért azt nézed, amit az emberek mondanak?

Azt nézd, amit Isten mond! Amit a vallás tanít!


"legbékésebb eszmét is ki lehet forgatni, és fel lehet használni nagyon rossz dolgokra. "


Pontosan erről beszélek én is.

Köszönöm, hogy ilyen velősen leírtad.

2011. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

Javítás:


"hogy kik az Ő követői." Nem mindegy!

2011. máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

"Szerintem, ha már annyira ismeri a kérdező is a krisztusi tanokat, akkor Jézus "jó gyümölcs-rossz gyümölcs" példázatán el kéne gondolkozni."


Igaz. De hol állítja a Biblia bárhol is, hogy azt, aki "rossz gyümölcs" meg kell ölni?

Jézus is csak azt mondja, hogy majd jön Isten, mint arató a végítéletkor és a gabonát learatja, a konkolyt pedig kidobja. Ez Isten feladata és nem az emberé. Vagyis hol tanítja ez azt, hogy aki nem hisz, azt meg kell ölni?

2011. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

"Vagyis hol tanítja ez azt, hogy aki nem hisz, azt meg kell ölni?"


A kérdés egyszerű, a válasz is az: sehol! Épp az ellenkezőjét tanítja.

2011. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, igazán megtisztelő! egy-két pontosítás:


Indiából a buddhizmus nem a hinduk hatására szorult ki, hanem a muszlim hódítás következtében. Az alacsonyabb néprétegek körében a hinduizmus népszerűbb volt, és nem összpontosult olyan intézményekre, mint a korabeli buddhizmus, amely két hatalmas egyetemi kolostorrendszerben virágzott. Muszlim barátaink a földel tették egyenlővé ezeket a helyeket, és a jelentős tanítók, akik még életben maradtak elhagyták Indiát.


Tulajdonképen muszlim és brit barátaink évszázadokon keresztül beleverték a hinduk fejébe az egy igaz Isten eszméjét, miközben kirabolták és megnyomorították ezeket az embereket, akik soha nem indítottak senki ellen hódító háborút (a Pakisztáni konfliktust is Muszlimok kezdték.)És mondjuk nem tartottak fen gyarmatokat Európában. Azt hiszem itt a léptékkel, és a nyomasztó történelmi tapasztalatok közelségével nem vagyunk tisztában.


Mianmarban a buddhista szerzetesek szoktak a katonai rezsim ellen tiltakozni, agyba-főbe is verik őket. Vietnam kommunista ország jelenleg is, hivatalosan ateista. Kambodzsában a remek európai találmány és exportcikk (kommunizmus) jegyében lényegében a teljes szerzetesi közösséget lemészárolták. Nepál hindu ország (70% hindu, 30 % buddhista) Esetleg Bhutánra gondoltál?

A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása könyvében Huntington azt a remek megfigyelést teszi, hogy buddhista civilizáció nincsen, csak olyan civilizációk amelyben a buddhizmus más vallásokkal párhuzamosan vannak jelen. Ettől eltérést csak a tibeti buddhizmus dominálta, kis lélekszámú országok jelentenek, ám ezeknek politikai szerepe nulla.


A térség egészét évszázadokon át a britek és a franciák fosztogatták és taszították függésbe, előtte pedig a portugálok, akiknek a pápa őszentsége adta e területek kizsákmányolására a felhatalmazást, a spanyol portugál érdekszférák közötti demarkációs vonal meghúzásával.


Üdv

2011. máj. 24. 20:51
 19/55 anonim ***** válasza:
De arra még mindig nem adtál magyarázatot, hogy ezek a drága békés hinduk miért gyújtogatják rá a templomokat a keresztényekre Dél-Indiában és hirdetik állami szinten, hogy ki kell űzni a keresztényeket Indiából.
2011. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

"Jézus is csak azt mondja, hogy majd jön Isten, mint arató a végítéletkor és a gabonát learatja, a konkolyt pedig kidobja. Ez Isten feladata és nem az emberé. Vagyis hol tanítja ez azt, hogy aki nem hisz, azt meg kell ölni?"


Nos az én kérdésem 1. nem erre vonatkozott 2. Mint említettem ez szellemi erőszak. 3. A szellemi erőszakból, könnyebben következik a fizikai is mint mondjuk a szellemi szelídségből(persze nem feltétel, de a történelem ezt bizonygatja) Egy vallás így vagy úgy (főleg a Történeti Istenkinyilatkoztatás vallásai) a történelemben fedi fel magát, mondhatni gyümölcsözik, ki-ki barackozzon kedvére! Gyarmatokon térítő szó-szoros értelemben szentek, inkvizíció, keresztes háború, katolikus-protestáns ellentét, embert sütögető Kálvin, remek boszorkány perek még 1700-ban is az Új-világban (nem1tom fel tűnt - e, hogy nincsenek már indiánok?)Felekezetek közötti váltáskor, jobbágyait ilyesmire kényszerítő földesúr és egyebek.


Persze lehet azt mondani, hogy ennek semmi köze a kiinduláshoz, de nem tűnik logikusnak. Egy szellemi alapvetés nagyon is meghatározhatja a ráépülő intézmények és a hozzá kapcsolódó történet milyenségét.


Köszönettel

2011. máj. 24. 21:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!