Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallást válasszam?

Melyik vallást válasszam?

Figyelt kérdés

Apám muszlim, anyám református, én meg 21 évesen vallástalan vagyok. Születésemkor a szüleim úgy döntöttek, majd én választok ha nagyobb leszek.

A kérdésem az lenne, ti az én helyzetemben melyiket választanátok?


2011. jan. 21. 17:04
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem a kérdést... ez újabban választás kérdése? Melyikben hiszel: a Koránban, vagy a Bibliában? Ha bármelyikben is hinnél, akkor nem tennéd fel ezt a kérdést. Ha a Koránt választanád, akkor holnaptól kezdve elhinnéd, hogy Mohamed volt a próféta, és Allah a te istened? Ez ilyen egyszerűen megy? Ne haragudj, de önámítás nélkül nem fogod tudni elfogadni egyik vallást sem, ha nem vagy meggyőződve az igazukról. Ha nem hatott rád se a Biblia, se a Korán, akkor ne válassz, ennyi. Nem kötelező.


A muzulmánokat Magyarországon amúgy is kirekesztik, főleg, ha nem Pesten élsz. A fővárosban mindenféle ember megfordul, talán nem keltenél akkora feltűnést, de nyugodj bele, hogy úgyis kinéznek. Képzeld csak el, hogy bemész kendővel a fejeden mondjuk a postára. Mindenki téged nézne. Nem érné meg.

2011. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim válasza:
Ez te kell tudd eldonteni hogy melyiknek is hiszel.. En a parommal (o muslim en katolikus), megeggyeztuk hogy ne kereszteljuk meg, majd ha nagy lesz eldonti o.. tehat pont az a mese ami veled tortenik, az elso gyerekemet meg azert kereszteltem katolikussa mert a kedves muslim apa 2 evig nem segitett minket semmivel..ugy gondoltam nagy koze nincs (hatosag jogat elvette tole)es mivel en is az vagyok. De ha en most a helyzetedbe lennek nem valasztanek semmilyen vallast, kesobb kialakulhat hogy mit is akarsz valojaban.
2011. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Ez előtti: Nem hajt a tatár, igazad van. Pusztán arról van szó, hogy istenhívő létemre magam előtt vagyok zavarba, ha egy vizsga előtt szívesen elmormolnék egy imát magamért :D és nem tudom mégis milyet. Kéne egy szilárd föld a lábam alá, ha érted mire gondolok :)


Kettővel ez előtti: Ha nincs vallásod és szeretnél vagy ha babakorodban nem keresztelnek meg, akkor igenis választás kérdése a dolog. Mellesleg az is döntés kérdése, hogy mit hisz el az ember. Nyilván még a folyamat elején vagyok, hogy eldöntsem. Amúgy fiú vagyok, nem kell a csador miatt "aggódnom".

2011. jan. 21. 20:08
 14/48 anonim ***** válasza:
39%

Csak annyit szeretnék mondani, hogyha igazán szereted az Istent, és kell neked a közelsége, akkor tudnod kell, hogy az Iszlám az egyetlen vallás amiben a tiszta egyistenhit szerepel!!!


A kereszténység lényege, hogy Ádám bűne öröklődik, és az ő miatta most mindeni bűnös. Ezt hívják eredendő bűnnek. Ezért Isten felosztotta magát, és alászállt a földre, emberi testben, és szentlélek formában, miközben fenn is maradt a mennyekben, mint Atya, és feláldozta magát mint isten, és meghalt mint isten, hogy azt bizonyos eredendő bűnt megbocsássa Ő maga, mert a nélkül, hogy megölte volna magát, nem bocsájthatott volna meg.


Szóval, ha keresztény szeretnél lenni, akkor ezt el kell fogadnod.

2011. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


A Biblia egyáltalán nem tanít olyat, hogy Ádám bűne öröklődik és őmitta most mindenki bűnös. Ezt a muszlimok hozzák fel érvként a kereszténység ellen! Isten nem oszlatta fel magát, nincs eredendő bűn, Isten nem ölte meg magát. Szóval, ha keresztény akarsz lenni semmi ilyet nem kell elfogadnod. Viszont ebből jól láthatod, hogy a muszlimok milyen tévhitekben élnek a keresztényekről, milyen alaptalan vádakkal próbálják lejáratni őket. Szóval ez is egy jó alap lehet a választáshoz!


Én azt tanácsolom neked, hogy olvasd el Mohamed életét, majd olvasd el Jézus életét az evangéliumokban. Nagyon élesen láthatod majd a különbségeket a kettő között. Persze erre a muszlimok majd azt mondják, hogy hiteltelenek az evangéliumok, így felesleges őket elolvasni. Az azért elgondolkodtató, hogy ha ez igaz, akkor miért áldozták fel magukat a Krisztus követők, talán egy meséért?


Nos azért, hogy némi választ is írjak a muszlim vádakra: Nincs eredendő bűn, csak bűn által megrontott emberi természet, Isten nem ölte meg magát, hanem emberek ölték meg Jézus Krisztust, és Isten igazságos.


Üdv. Péter

2011. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:

"Én azt tanácsolom neked, hogy olvasd el Mohamed életét, majd olvasd el Jézus életét az evangéliumokban."

Ez a legjobb!

Mit csinált Mohamed, a szentséges? Végiggyilkolta egész Arábiát, hogy elterjessze a vallását! Jézus senkinek sem ártott. Az igaz, hogy a kereszténységet is sokszor karddal terjesztették, de egyik sem vallotta magát szentnek(hódítók voltak), főleg nem prófétának!


Tényleg és Wildersnek miért kell rendőri őrizetben élnie? A békés vallás? Egy fenét!


A kitekintőről:

"Törökországban a családon belüli nemi erőszakot 2006-ban tették büntethetővé."


"Az Erdogan-kormány muszlim szavazók felé tett gesztusát - miszerint a 2005-től hatályos Btk-ba helyet kapott volna a hűtlenséget büntethetővé tevő, és javarészt a nők ellen irányuló passzust - éppen az Európai Unió nyomására vonták vissza."


Ez lenne Törökország, a legszekulárisabb muzulmán ország, ahol a szekularizmust a hadseregnek kell őriznie a néptől!

2011. jan. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs eredendő bűn, csak bűn által megrontott emberi természet, Isten nem ölte meg magát, hanem emberek ölték meg Jézus Krisztust, és Isten igazságos."


1. És mi a különbség a "bűn által megrontott emberi természet", és az eredendő bűn között?


2. Ha nem Isten ölte meg magát, akkor az két problémát vet fel?

- Nem Isten az élet, és a halál Ura. Ugyanis bárki taposson egy hangyára, vagy vágjon le egy birkát, az meg nem hal az ember által, de bizony meghal az az Úr akarata miatt, mert az Úr ki az életet adta, és ő az ki azt elveszi. Vagyis ha meghalt a kereszten, és nem vette el az életet, amit magának adott, akkor Ő nem Isten, mert Isten az Élet és a halál Ura.

- Ha az emberek a Ölték meg a kereszten, akkor az emberek megölték Istent, és az Isten meghalt, majd 3 nap múlva feltámasztotta magát.

De a Koránban világosan kimondja az Úr: "Hagyatkozz az Istenre, az Élőre, ki meg nem hal!"

2011. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki,hogy nincs vallásod....

én is hiszek,Istenben,de nem választanék egyetlen hatalommittas,önző,butító vallást sem.elég volt gyerekként a kereszténység.

2011. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kérlek, ne ezekből a tőmondatokból, és vitákból ítélj amit a kommentet írók idevetettek. A tiszta hitű ember NEM A MÁSIK VALLÁSÁNAK GYALÁZÁSÁVAL VÉDI A HITÉT! Olvass minél többet, tárd ki a szíved Isten előtt, Ő majd megmutatja a hozzá vezető utat! Van egy csodálatos könyvem, amiben tudósok vallanak arról, hogy Mohammed próféta mondatait NEM TALÁLHATTA KI EMBER ABBAN AZ IDŐBEN! Megcáfolni sem tudta senki eddig egyetlen mondatát sem!Írj e-mailt küldök neked könyveket szívesen! Segítek amiben tudok! (Keresztényből lett Muszlim)

2011. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Nekem az a rossz, hogy a Korán-ra hivatkozva embereket ölnek. És amerikát a gonosznak nevezik, miért?

Legyél evangélikus, ha választhatsz ilyet. És az sem mindegy milyen Istenben hiszel. Békés, jóságos Istenben vagy háborús, haragtartó, erőszakos igazságosztó Istenben.

A Bibliát olvasod vagy a Koránt?


Egy az igazság:

A vallás felvételével csak szertartást veszel fel és semmi mást. Pl. áldozás, bérmálás, stb. Tehát vallási hovatartozás nélkül is irányíthat Isten. Így lehetsz próféta, aki csak Isten szavára hallgat.


Adj a szegényeknek és rászorulóknak, ugye. Ha betér a templomba egy hajléktalan, akkor kettős lábbal rugják ki. Ez a vallás.

2011. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!