Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem háborít fel?

Csak engem háborít fel?

Figyelt kérdés

Miért ünneplik a karácsonyt/húsvétot és egyéb vallási ünnepeket olyanok, akik nem hisznek Istenben? Ezek az ünnepek a mi tulajdonunkban állnak! Nem akarok zsugori lenni, de ők mit ünnepelnek? Oké, a karácsonyt szeretet ünnepének is nevezik, az adventi koszorú 4. gyertyájának jelentése miatt - de ők akkor a karácsony alatt szintén a szeretet ünnepét értik? Vagy azt, hogy "juppppppéé, ajándékozási nap!". Biztos jó. De várjunk, akkor mi van a húsvéttal? Jön a nyuszi? Ez az ünnep?


14/L

Cookkapitány


2010. dec. 8. 19:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
76%
Én is voltam 14 éves, de pont mindennek az ellenkezője. Én egyházi iskolába jártam, és mindent kényszernek éreztem, ostobaságnak, feleslegesnek. Még "rongáltam" is, és olyan dolgokat írkáltam, amik pont nem az iskola szellemiségéhez voltak kapcsolhatóak. Nem lettem keresztény, viszont vannak keresztény barátaim, és megtanultam, tolerálni, megtanultam, hogy nem vagyunk egyformák. Megtanultam nyitott lenni a kultúra iránt, és ez milyen jól jött a művészettörténeti tanulmányaim során!
2010. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
91%

Még jó, hogy vallás nevében irigykedsz!

"Ezek az ünnepek a mi tulajdonunkban állnak!" Így hangzanak egy hívő ember szavai? Szép mondhatom! Ha már ennyire hívő vagy, akkor próbáld inkább a lelki szépségedet fejleszteni, mert nagyon rossz irányba tartasz.

Amúgy meg kicsinyes, és nevetséges dolog másoktól sajnálni egy ünnepet.

2010. dec. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
76%

Nyújts be egy kérvényt az államnak, hátha a Te/Ti ünnepetek lesz minden és más napra rakják a szünetet.

21/L

2010. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy a szomszéd mit ünnepel pont karácsonykor az nem is a te ügyed.

A te dolgod az,hogy hited szerint ünnepelj vagy ne ünnepelj.Ha valaki ünnepel azon a napon ,ami neked oly kedves csak örülj neki ,aki nem ünepel akkor az privát.Csak magadban sajnálhatod,hogy ezt az örömöt nem éli meg.(de ezt csak magadba,nem sajnálhatod le a másikat)

2010. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!