Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem háborít fel?

Csak engem háborít fel?

Figyelt kérdés

Miért ünneplik a karácsonyt/húsvétot és egyéb vallási ünnepeket olyanok, akik nem hisznek Istenben? Ezek az ünnepek a mi tulajdonunkban állnak! Nem akarok zsugori lenni, de ők mit ünnepelnek? Oké, a karácsonyt szeretet ünnepének is nevezik, az adventi koszorú 4. gyertyájának jelentése miatt - de ők akkor a karácsony alatt szintén a szeretet ünnepét értik? Vagy azt, hogy "juppppppéé, ajándékozási nap!". Biztos jó. De várjunk, akkor mi van a húsvéttal? Jön a nyuszi? Ez az ünnep?


14/L

Cookkapitány


2010. dec. 8. 19:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most én jövök. "Ezek az ünnepek a mi tulajdonunkban állnak!" ez butaság, mint ahogy az is, hogy az ünnepek pogány mivolát maszlagnak tartja bárki.


Karácsony: Régi ünnep, a télközép, a fény ünnepe, mikor is legrövidebb a nappal és leghosszabb az éj. December 21 vagy 22. A faállítás is pogány eredetű, a fenyő, mint örökzöld jelképezi azt, hogy a tél nem öl meg minden életet, és az ünnep arról is szól, hogy e nap után a nappalok hosszabbodnak. Ez volt eredetileg. Jézus meg nem télen született, viszont a keresztény vezetők jobbnak látták, ha a pogány ünnepre helyezik a saját ünnepeiket, mert így a "nép" nem kísérli a pogány dolgokat ünnepelni a keresztény dolgok helyett. Ez félig-meddig jött csak be, mert népszokások máig vannak - nem csak Magyarországon.


Húsvét: Tavaszünnep, termékenységünnep, a tavaszi napéjegyenlőség idején. 1. Eredetileg a császármadár volt az ünnep jelképes állata, de félrefordítás miatt lett a nyúl. (Haselhuhn-Hase) 2. Mivel a nyúl elég szapora állat, mint termékenységi szimbólum, tökéletesen helyt áll.


Más dolog, nem csak a zsidóknak és a keresztényeknek vannak ünnepeik. Amikor az európai pogányoknak tavaszünnep volt, akkortájt a zsidóknak pászkaünnep. Később, ezt te is tudod, lett a húsvét. Az más dolog, hogy itt a már a karácsonynál megfigyelt dolog lépett érvénybe, viszont a pogány szokások megmaradtak, lásd, locsolkodás.


Van még ilyen, például a kelta újév, ami közeledtével nagy felháborodásokat szokott kelteni ezen az oldalon, ugyanis a kelta óév utolsó napja október 31.


Szent Iván éjszakája, ami június 24-én van, az éj ezen napján leghosszabb a nappal, és legrövidebb az éj, másnéven nyárközép ünnepe.


Kérdésedre, csak téged háborít fel. Nagyon fiatalka vagy még, ajánlom, olvass népművészeti könyveket, az is nagyon hasznos. Ha meg keresztény vagy, akkor ne állíts fát, mert az pogány hagyomány! Ne fess tojást, és ne hagyd, hogy meglocsoljanak, mert az pogány hagyomány! Szent Iván Éjkor meg ne ugorj tüzet, mert az pogány hagyomány!

Még egy, tudod, hogy január elseje minek az ünnepe?

2010. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy milyen fiatal vagy. Fiatal, és irigy. Ha úgy tetszik, akkor én nem Jézust ünneplem, hanem a szeretetet - és ez neked miért fáj? Az emberek többsége ma már nem olyan babonás, jobb, ha beletörődsz. És attól függetlenül, hogy valaki hisz-e, vagy nem, mindenki őriz egy-két keresztény hagyományt (tökmindegy, hogy eleinte pogány volt-e vagy sem).


A következő kérdésed mi lesz? Hogy az ateisták miért ejtik ki Isten nevét, ha nem hisznek benne? Mert ezer ilyen kérdést is láttam már...

2010. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egy kis segítség: ne használj olyan szavakat, amiket nem értesz, vagy amik nem léteznek. A Biblián kívül mást is kéne olvasnod!
2010. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nem szándékoltam offolni, komolyan gondoltam amit írtam, és sajnálom, hogy téged nem nagyon érdekelnek a tények.


Igazat adok a 20.06-os hozzászólónak, valami hasonlót akartam én is írni. Úgy tűnik te sokkal inkább vallásos vagy mint hívő. Ezt nem bántásként írom, biztos vagyok benne, hogy idővel ez változni fog, jómagam is hasonlóan gondolkodtam 25 évvel ezelőtt, mikor annyi idős voltam mint te. Én 16 évesen tértem meg, akkor változott meg a gondolkodásmódom, biztos, hogy kell ehhez némi érettség is. Én örülök annak, hogy hiszel Istenben, hogy komolyan veszed a vallásod, kevés ilyen gyermek van, az én fiam még csak 12 éves, de sokkal világiasabban gondolkodik - sajnos - mint te. Nem baj az, ha rosszul fejezed ki magad, érthető a felháborodásod is, de látnod kell, hogy ez viszont másokat háborít fel. Igen, mindannyian szeretnénk, ha mindenki úgy gondolkodna mint mi, de majd tapasztalod, hogy ez nem így van. Tolerálni kell mások gondolkodásmódját, hitét, nem szabad semmit kisajátítani, meg kell tanulnod az önfegyelmet, hogy nem háborodsz fel az ilyeneken, hanem türelmesen elfogadod mások szokásait.

Az Úr áldjon meg, és segítsen ebben!


Üdv. Péter

2010. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
4%

Kedves Kérdező!


Ismerd meg a hitet, és tanuld megvédeni. Ezeket a linkeket olvasd végig:


[link]

[link]

[link]

2010. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
most miért vagy ennyire önző kérdező? 14 éves vagy , de úgy pattogsz itt ebben a témában, mint egy 75 éves bölcs ember. Semmi közöd hozzá , ki mit hogyan és miért ünnepel. szerinted Isten most büszke rád? Legalább nézd más szemmel, gondolnak egymásra, megajándékozzák egymást, szeretetből.
2010. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te mit gyakorolsz karácsonykor? azt a hatalmas szeretetet,amit még a nem hívő felebarátaidtól is sajnálsz? inkább örülnöd kéne,hogy legalább ajándékot adnak egymásnak,és a maguk módján szeretik egymást.Ha neked vallási szempontból fontos a karácsony akkor ne azzal foglalkozz,hogy más mit ért ezen ünnep alatt,pont neked nem kéne piszkálódnod.

ha meg ünnepeket akarsz kisajátítani ily módon,hát ne haragudj szerintem nem vagy teljesen 100-as....

2010. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Önző vagy, többen is mondták, és igazuk van. Mit pattogsz itt, Péter jól válaszolt, nem offolt, te meg lehúzod. Ezért csalódom a keresztényekben folyamatosan, az ilyenek miatt, mint te vagy.
2010. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Tika88 ***** válasza:

Annyit tudok mondani h ez nem csak most van igy, igy van ez lassan 1011 eve. Ha mar keresztenyek vagyunk akkor nem dbjuk el ezt a hitet csak ugy, ez olyasmi lehet mintha pl. te utalod a ciganyokat nem fogsz egybol az elso nyakanak szokni akit meglatsz.

regen mi sem voltunk keresztenyek, te tutira ellitom h cserebe minket is elhagyott az Egek ura.

Ez a vallas valtogatas (jo h nem ma tortent) nem volt egy jo dolog, s ez igy fog menni addig amig mar azt sem tuduk mibe higyunk...

Viszont ne nezd le azt aki nem lat tisztan, hanem probalj segiteni neki. Nem mindenkinek volt olyan szerencsej mint neked h jo neveltetest kapjon...

2010. dec. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Azért ne essünk át a ló túlsó oldalára! Először is a kérdrező nem húzott le, csak úgy gondolta, hogy a válaszomnak nincs köze a kérdéséhez. Másodszor - hála Istennek - megismerhettük a kérdező gondolkodásmódját, életkorát, úgy gondolom mindannyian voltunk 14 évesek, és valljuk be - én legalábbis - sokkal roszabb voltam, mint ő! Én örülök neki, hogy legalább kérdez, és gondolkodik, hány hasonló korú van, aki sokkal jobban lázad!


Szerettel, megértéssel, toleranciával lehet csak hasonló reakciót elvárnunk, mint amit szeretnénk, meg kell tanulnia neki is, hogy milyen sokféle gondolkodásmód van, hogy ezeknek oka van, és hogy csak megértéssel és türelemmel lehet értelmes párbeszédet folytatni egymással.

Tanuljuk mi is ezt meg!


Üdv. Péter

2010. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!