Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem háborít fel?

Csak engem háborít fel?

Figyelt kérdés

Miért ünneplik a karácsonyt/húsvétot és egyéb vallási ünnepeket olyanok, akik nem hisznek Istenben? Ezek az ünnepek a mi tulajdonunkban állnak! Nem akarok zsugori lenni, de ők mit ünnepelnek? Oké, a karácsonyt szeretet ünnepének is nevezik, az adventi koszorú 4. gyertyájának jelentése miatt - de ők akkor a karácsony alatt szintén a szeretet ünnepét értik? Vagy azt, hogy "juppppppéé, ajándékozási nap!". Biztos jó. De várjunk, akkor mi van a húsvéttal? Jön a nyuszi? Ez az ünnep?


14/L

Cookkapitány


2010. dec. 8. 19:12
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Mármint előző, előző. (Túl hamar írtál)
2010. dec. 8. 19:50
 12/34 A kérdező kommentje:
Na, megint lemaradtam, előző előző előzőnek szólt az előző előző kommentárom.
2010. dec. 8. 19:50
 13/34 A kérdező kommentje:

19.49


Igen, kisajátítom azoknak, akik komolyan gondolják. Akik nem az ajándékokért várják a karácsonyt és a húsvétot, itt azokról van szó.

A vallásgyakorlással egyeztetve, akkor nézzünk meg egy hasonlatot: "A tejérzékeny ne igyon rögtön tejet, ha kiakar gyógyulni a betegségből. Kezdje egy darab sajttal, amit jól rágjon meg, még mielőtt kihányná." Ezt egy barátom mondta. És ha komolyan elemezzünk, szerintem tökéletesen érthető.

2010. dec. 8. 19:57
 14/34 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek szíve joga megünnepelni a szeretet ünnepét, fajtól vallástól felekezettől függetlenül.
2010. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

19:29-es köszi a linkeket!

Kedves Kérdező, bocsi az offért.

KÜlönben engem nem zavar ha olyanok is ünnepelnek, akik nem hivők.

Az én ünnepem attól még az enyém és szeretteimé marad és tudjuk, hogy mit ünneplünk.

2010. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
A szeretet ünnepét, szóval a karácsonyt. És mi a karácsony? ...
2010. dec. 8. 20:02
 17/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek vannak ünnepei, ezt megértem. De akkor válassza szét a két ünnepet!
2010. dec. 8. 20:05
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy picit nézz magadba, és gondolkodj el azon, hogy Jézus kisajátítaná-e? Szerintem ő nem lenne ilyen önző, mint te. Jézus nem hitt a rituálék jelentőségében, Jézus nem zavarta el azokat, akik kíváncsiak voltak rá, bár a tömeg bűnösnek tartotta őket, sokszor meg is rökönyödtek Jézuson, és felháborodtak a tettein, de ő tudta, miért teszi, és tudta, hogy lesznek, akik meg fogják érteni.


Tudod, a szeretetet minden ember másképp tudja kimutatni, valakinek könnyebb, másnak nehezebb, de ha valaki szeretné igazán őszintén, szívből, mindegy, hogy egy kedves szóval vagy kacsalábon forgó villával teszi ezt meg.

2010. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

úgy látszik, nem tudom magam kifejezni 14 évesen...én nem ide akartam kitérni...nem értetek meg nem tudom magam megértetni.


ui: NEM SAJÁTÍTOM KI JÉZUST! eddig ez a legnagyobb becsvetés rám nézve. ezt nekem még senki nem mondta.

2010. dec. 8. 20:10
 20/34 A kérdező kommentje:

most olvastam vissza és még most vettem azt is észre, hogy félreolvastam egy betűt.



bár már megszoktam. fogjuk rá, hülye vagyok. ennyi.

2010. dec. 8. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!