Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúinak van igaza?

A Jehova Tanúinak van igaza?

Figyelt kérdés

Tehát én mindig is úgy tudtam ,hogy a szent este az Jézus születése ,jóba lettem egy Tanúval és ő mondta ,hogy Jézus nem akkor született és egy pogány ünnep.

A többi vallás is így tudja?


tegnap 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben kivételesen igen. Gyula pápa 350-ben nyilvánította csak december 25-öt Jézus születésnapjává, ami addig a Sol Invictus ünnepe volt.

Mondjuk emellett az állításaik 99,9%-a játszi könnyedséggel cáfolható akár teológiai, akár tudományos (de sokszor szimpla nyelvtani) alapon is, szóval nem érdemes adni a szavukra. De igen, ez pont igaz.

tegnap 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy vigyázni kell a vallással, de ez úgy elgondolkodtatott.

De akkor miért mondják ,hogy ez a nap Jézus születése?

tegnap 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Katolikus hagyomány. Amúgy helyesen Jézus születésének ünnepe.
tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag valószínűleg nyáron születhetett Krisztus; elvileg azért van mégis 12.25-én karácsony, mert közel van az év legsötétebb napjához. Onnantól folyamatosan egyre hosszabbak a nappalok. Érted, mert sötétség uralkodott a világban, de Jézus elhozta a fényt. Legalábbis így tanultuk hittanon.

Igazából nem is gondolnád, mennyire sok keresztény ünnep eredeztethető pogány szokásból vagy tették rá egy hasonló tartalmú pogány ünnep dátumára.

tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Részben.
tegnap 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!