Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus emberek "beszélgetne...

Katolikus emberek "beszélgetnek " angyalokkal?(gondolatban)

Figyelt kérdés
Sziasztok a katolikus vallás elfogadja az angyalokat,a hivők "beszélgetnek" angyalokkal, gondolatban, vagy csak Jézussal? köszönöm a választ. (úgy tudom a reformátusok máshogy kezelik az angyalokat mint a katolikusok).
tegnap 12:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
38%

19


Sok millió angyala van. De mindössze három angyalnak a nevét tárja fel, épen azért, ne hogy őket kezdjék el imádni Isten helyett, és ne vegyék át azt a jogot, amire nincsenek felhatalmazva.

Sőt amikor valaki egy angyal elött akart leborulni, az angyal ezt mondta:

(Jelenések 19:10) 10 Erre leborultam a lába előtt, hogy imádjam. Ő azonban ezt mondja nekem: „Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok neked és a testvéreidnek, . . .


Az angyalok szolgálatra rendelt teremtmények, és feladatot végeznek el.

Az angyal azt mondja Jánosnak, hogy ugyan olyan szolga, mint Ő vagy, illetve János testvérei.

tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki (eddig) irt.
tegnap 18:42
 23/25 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus megváltotta a világot, és elküldte a Szentlelket. Nem kell angyalokhoz imádkoznunk. Vagy Istenhez imádkozz, vagy Jézus Krisztushoz, igazából ugyan az. Az angyalok is Istent szolgálják, nem hozzájuk kell imádkozni, hanem Istenhez, vagy Jézus Krisztushoz.


#21 Olyat biztos nem mondott, hogy csak rabszolgatársad vagyok! Ez megint valami tévtanítói átírás.


Kérdező, vegyél egy hivatalos Újszövetséget, hivatalos helyről, hozzáértőktől. Azt olvasd, abból érteni fogod a dolgokat.

tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem három angyalnak a nevét tartja fent, hanem a 7 főangyalét.


[link]

tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Primo, sosem imádtuk az angyalokat. Mint írtam korábban, tiszteljük őket.

Secundo, Dániel könyvében hét arkangyalról olvashatunk. A Szentírás ezek közül hármat nevez meg: Szt. Mihály, Gábriel és Ráfáel. A rabbinikus irodalomban találunk más megnevezéseket is; az Egyház nem foglal állást a többi főangyal kilétének ügyében. Az ortodox egyházaknál változik, hogy a fent említetteken és Uriélen kívül kit ismernek el.

Tertio, az angyalok igenis képesek segíteni (erre gondolom nem kell példa) és közbenjárni (ld.: Tób 12,12; Zak 1,12; Jób 33,23-24). Ezenfelül maga az Úr is azt tanítja, hogy minden embernek van őrangyala.

ma 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!