Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus emberek "beszélgetne...

Katolikus emberek "beszélgetnek " angyalokkal?(gondolatban)

Figyelt kérdés
Sziasztok a katolikus vallás elfogadja az angyalokat,a hivők "beszélgetnek" angyalokkal, gondolatban, vagy csak Jézussal? köszönöm a választ. (úgy tudom a reformátusok máshogy kezelik az angyalokat mint a katolikusok).
tegnap 12:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogy "beszélgetés" alatt mit értesz.

Az angyalok a katolikus teológia szerint tiszta szellemi teremtmények. Teremtmények, tehát nem istenek. Jézus Krisztus viszont nem teremtmény, ő egylényegű az Atyával, tehát őt imádjuk és dicsőítjük. Az angyalokat nem, nekik csak a közbenjárásukat kérjük, hiszen hitünk szerint Istent színről színre látják, Isten elé viszik a kéréseinket.

Szóval nem úgy "beszélgetünk" velük, mint Jézussal.

tegnap 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

1es köszi pont igy értettem "Szóval nem úgy "beszélgetünk" velük, mint Jézussal.


" csak épp 1 angyalnak mondod el a búbánatod örömöd stb, őt kéred, hogy kérje Jézust, hogy segitsen stb. Érted ? (nem lenézés vagy ilyesmi, ha nem érthető átirom)

tegnap 13:38
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Aha, valahogy úgy. Hasonlóan Máriához vagy a szentekhez, nekik is a segítségüket lehet kérni, hogy "juttassák el" Istenhez imáidat, de soha nem HOZZÁJUK imádkozik az ember.
tegnap 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
NEM imáról van szó, hanem amit fentebb irtam, egyfajta személyes beszélgetés. Pont ahogy te irtad, gondolom katolikus vagy ők úgy tudom nem csak Jézussal "beszélgetnek" hanem ilyen személyesebbet pl Máriával is.
tegnap 14:41
 5/24 A kérdező kommentje:
"de soha nem HOZZÁJUK imádkozik az ember" mondjuk ez nem teljesen igaz,legalábbis online katolikus misét láttam már aholMihály arkangyalhoz IMÁDKOZIK védelemért a pap a mise végén,
tegnap 14:44
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

[Még mindig #3]

A hivatalos katolikus teológia szerint az angyalok léte és minden egyéb róluk nem dogma, hanem hittétel. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bár van egy hivatalos álláspont, nem kötelező egyáltalán hinni se bennük.

Emiatt nagyon sokféleképpen kezelheted őket, amíg az nem ütközik az egyház egyéb tanításaival. De a hagyományos nézet az, amit fent #1-gyel leírtunk.

tegnap 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hülyén fogalmaztam. A kérés végső "címzettje" Isten, de a megszólított valóban lehet angyal. A Szent Mihályhoz szóló például egy igazi klasszikus. A fontos az, hogy ne kezeld őket Istenként, mert nem azok.

Igen, igazad van, miért is ne "beszélgethetnél" velük személyes jelleggel? Ahogy Máriával is lehet.

tegnap 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%

Beszélgetni azzal lehet, aki válaszol is.

Különben monológnak hívják. Azt meg leginkább magadnak mondod.

tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

Az angyaloknak is lehet a közbenjárásukat kérni. Ezt is jobb szó híján imának hívjuk. De fontos a különbség az imádat (adoratio, latria), ami csak Istennek jár és az angyalokat és szenteket megillető tisztelet (cultus [sanctorum]) közt.

Az angyal viheti az Úr üzenetét is. Úgyhogy, ha netalántán valakinek megjelenne egy angyal látomás formájában (ahogy a Szentírásban is olvashatjuk), akkor, igen, lehet vele beszélgetni. De vigyázzunk, Szent Pál tanítása szerint a sátán is a világosság angyalának tetteti magát.

tegnap 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
6 én hiszek bennük köszi.7 ha angyalokkal beszélek, akkor Istennel? Jézus maga mondja a Bibliába, nem szószerinti idézet. Aki őt szólitja az Atyát hivja, aki vele beszél az Atyával beszél, ez igaz az angyalokra is?
tegnap 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!