Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus emberek "beszélgetne...

Katolikus emberek "beszélgetnek " angyalokkal?(gondolatban)

Figyelt kérdés
Sziasztok a katolikus vallás elfogadja az angyalokat,a hivők "beszélgetnek" angyalokkal, gondolatban, vagy csak Jézussal? köszönöm a választ. (úgy tudom a reformátusok máshogy kezelik az angyalokat mint a katolikusok).
tegnap 12:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
IstenGyermeke1 sokaktól hallom hogy angyalokkal "beszélgetnek" gondolatba nekik mondják el örömüket és bánatukat, tőlük kérnek segitséget, hogy szóljanak Jézusnak. (és nem egyenesen hozzá beszélnek) Az "ilyenekkel" mi a helyzet? Én mindig kioktatom őket, hogy inkább Jézushoz beszéljenek, de ők meg azt mondják őket ez nyugtatja meg, ha az angyalokhoz, és ehhez joguk van. (ez mondjuk igaz)
tegnap 16:53
 12/25 IstenGyermeke1 ***** válasza:
82%

#11

Igazából Jézus mindent tud és mindent hall. Az angyalok és szenteknek az imáit kérjük, hogy imádkozzanak értünk és az adott szándékért. Ezt a protestánsok (és még sokan mások) elvetendőnek tartják, én ehelyett javallom.


#10

Jézus a Fiúisten egylényegű az Örök Atyával. Az angyalok teremtménynek, értelemszerűen nem egylényegűek a Mindenhatóval. Ezért különböznek már alapjaiban a Jézushoz intézett ima és a szent angyalokhoz szóló imádságok.

tegnap 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem értetlenkedek, de ezt a két választ kifejtenéd jobban? Szerinted pl szóljak annak aki kikerüli Jézust, és angyalokkal beszél? Vagy ha ő ettől megnyugszik "joga van?" Én ezért emberekkel veszekedtem, de valahol azt érzem Jézus ezt nem helyesli...
tegnap 17:30
 14/25 A kérdező kommentje:
Vagy sokaknál pl angyal kép van vagy szobor, Jézus helyett, én helytelenitem, IstenGyermeke1 és mindenki más vélemény?
tegnap 17:35
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A közbenjárásukat lehet kérni:

[link]

Szent Mihály arkangyal,

védelmezz minket a küzdelemben;

a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk!

Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!”

Te pedig, mennyei seregek vezére,

a sátánt és a többi gonosz szellemet,

akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban,

Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!

Amen.

tegnap 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi ezt irtam a 3asnak, aki szerint nem szabad hozzájuk imádkozni. Ez nem ima?
tegnap 17:54
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia összesen 3 angyalt nevez meg, illetve még egyet, aki fellázadt. Ezen felül tudjuk, hogy van az embereknek őrangyaluk, Jézus is beszélt róluk a gyermekek kapcsán. Szóval úgy nagyon csevegni már csak ez alapján sincs sok esély velük. Közbenjárásuk kérhető, de az nem beszélgetés, hanem egyirányú kommunikáció.
tegnap 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

9

Biblia ellenes. Egy közben járó van Isten és emberek között.

(1Timóteusz 2:5, 6) 5 Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus, egy ember, 6 aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért, . . .


Csak Jézus volt aki megfelelő váltságot adott, angyalok nem adtak ilyen áldozatot, tehát nem járhatnak közbe Jézuson kívül Istennél.

tegnap 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
17, azért annál biztosan több angyal van mint amit a Biblia megemlit,,, de köszi persze a választ. 18 miért nem?
tegnap 18:15
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#18

Valamit benéztél, mert a Biblia többek között angyalokat és más embereket, pl Mózest is nevez közbenjárónak. Sőt a Szentlelket is.

Persze ki lehet ragadni egy mondatot, de annak felesleges, aki képtelen értelmezni.


#19

Nyilván több angyal van, de hogy szólítod meg azt, akinek még a nevét se tudod?

tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!