Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért fordultak...

Jehova tanúi miért fordultak el a katolikus egyháztól, hogy saját úton járjanak?

Figyelt kérdés

aug. 24. 01:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
46%

9


Erre a felvetésre szeretnék válaszolni, mint Tanú:


Személy szerint az emberi hagyományok alapján a szüleim a református vallásba kereszteltek meg csecsemő koromban. Soha nem is gyakoroltuk, nem kaptam vallásos, vagy Bibliai nevelést, tanítást.

Magamtól kezdtem el húszonévesen kutakodni a témában, és a Katolikus egyházat gondoltam helyesnek.

Közben találkoztam a Tanúkkal, akikkel Biblia tanulmányozásba kezdtem.

Elsőre, Nem értettem velük egyet.

Ezért mélyebben kutattam a témában, és az Izraeliák alapjait vettem nagyító alá, könyvtárakban is.


Ennek lett az az eredménye, hogy a Biblia alapján Istennek mindig is egy választott egységes népe volt a történelem során, ami nem vallások különbözősége szerint működött.

Jézus tanítás, majd az első keresztények is egységesek voltak, hasonlóan az Izraelitákhoz, nem keveredtek, és az eredeti Istennek járó imádatot, erkölcsi elveket követték. A keresztények, egy "vallás" hit életet éltek, ami nem hivatás, hanem életforma.


Idézném Megyeri Jonatán Rabbi szavait:

"A zsidóság egy életforma, ami nem változik az élet területei miatt."

/egyéni idézet"/


Vagy is ha valaki pék, vagy vizvezeték szerelő, az a munkájában az, de az életét keresztényként kell élnie, keresztényhez méltó alapelvekben, akár dolgozik, akár végzett a munkájával és hazamegy.

aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
46%

9

Talán még annyit, hogy a Tanúk, nem "vadhajtás", vagy kivált csoport, ahogy a keresztények életét sem nevezi a Biblia a judaizmusból kihajtott "vadhajtásnak", vagy kiválásnak, új vallásnak.


Az újszövetség azt jelenti, hogy Isten néhány dologban változtat az elhatározásában, a többi marad az eredeti medrében, vagy is az erkölcsi alapok maradnak úgy, ahogy Isten a törvényben lefektette.

Ezt nevezik "helyreállításnak", nem pedig kiszakadásnak, vagy kiválásnak, új vallásnak.

A Farizeusok eltértek, Jézus pedig helyreállított.

A pogányok meghatározott idejének a végén ugyan ez történt.

A hitehagyást követően, a pogányok meghatározott ideje lejártakor, Jézus helyreállításba kezdett, nem pedig kiszakadást, vagy új vallást szorgalmazott.

Az Istentől jövő "megtisztítás" folyamata zajlik, hogy elfogadható módon mutassanak be áldozatot, és éljék az életüket azok akik Isten népéhez tartoznak.

(Zakariás 13:9) . . .megtisztítom, mint ahogyan az ezüstöt tisztítják, és próbára teszem, mint ahogyan az aranyat próbálják. Segítségül hívja nevemet, és én válaszolok neki.. . .


Istennek már nem állatáldozatokat kell bemutatni, hanem az életünk minden területén kell megfelelően élni, illetve a kiadott feladatot elvégezni.

(Héberek 13:15) 15 Mindig őáltala ajánljunk fel Istennek dicséretáldozatot, vagyis az ajkaink gyümölcsét, amelyekkel nyilvánosan hirdetjük Isten nevét.

Ha szeretjük, akkor megtartjuk a parancsait, amik nem nehezek.

aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
37%
Csakhogy azóta nem volt semmiféle még újabb szövetség. Az Újszövetség óta ugyanaz a tanítás van érvényben, amit Jézus óta mindig is képviselt a keresztény egyház. Minden újonnan kiszakadt szekta mint a tanúk, a mormonok, a hitgyülekezet és a többiek, csak sátáni megmásításai Isten szavának.
aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
64%

13


Kedves Barátom, sajnos nem érted.

Az egyház a 4. századra hitehagyottá vált, ahogy Isten előre megmondta.

Ez azzal a szavával is összhangban van, hogy a pogányok meghatározott ideje épen zajlott.

Ezért az általad említett "egyház", annak vezetői és ahhoz tartozói, nem lehetett Isten választott népe, mert akkor a Biblia nem lenne hiteles ezen a téren.

Az "egyház" elhagyta a kezdeti tanításokat, belekeveredett a világba és más vallások hiedelmeibe, szokásaiba, csak azért, hogy egy világi emberi uralkodó nem háborgassa őket.

Ezzel, a keresztény tanítás ellenére hatalomra tett szert a világban, és üldözőttekből maguk váltak másokat üldözővé.

Amikor pedig a "pogányok meghatározott ideje" lejárt, az egyház épen benne volt nyakig a politikai, háborús, és egyéb megosztó eszmék dolgaiban, támogatva a világot, és az embereket a háború oltárán feláldozták a nemzeti érdekeknek, Krisztus határozott tiltása ellenére.

Ezen napjainkban sem változtattak, Jézus pedig az ígéretéhez hűen, kiválasztott néhány őszinte embert a Földről, hogy elkezdje velük a helyreállítási munkálatokat.

Ez fokozatosan zajlik, és még napjainkban is tart, minden nemzetből.

A tanítványképző munka, és a világméretű prédikáló feladat Isten királyságáról folyamatban van, hogy Isten begyüjtse a messiási királyság leendő földi társadalmát.


Ahogy pedig az első tanítványok között is voltak tökéletlenségek, hiányosságok, az most is előfordul, de ezeket megkell oldani, Jézus nem feloszlat, hanem helyreállít.

aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
41%

"Az egyház a 4. századra hitehagyottá vált"

Igen, tudom hogy veletek szektásokkal ilyen hazugsagokat hitettek el, de közben ha megnézzük, mind a korai keresztények tanításaival, mind a Biblia igéivel az egyház tanításai voltak mindig is összhangban, és a hozzád hasonló szekták tanítasai összeegyeztethetetlenek ezekkel.

aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
37%

15


Igen, ennek ékes példája a Bibliában sehol nem szereplő szentháromság nevű mese. Olyan, mint a hétfejű sárkány, csak ennek három feje van.

aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia tele van kijelentésekkel amik bemutatják Istent, mint a Fiú, mint a Szentlélek, és nem csak mint az Atya.

[link]

És ugye vannak, akik ezeket a verseket elfogadják Isten szavának, és ezekre építik a tanaikat, mint a történelmi egyházak.

És vannak, akik ezeket tagadják, és félremagyarázzák, vagy pofátlanul át is írják, meghamisítják Isten szavát, mint pl a Tanúk.

aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
37%

17


Hazudsz, egyetlen egy ilyen hely sincs a Bibliában.

aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
41%
Most linkeltem többet is...
aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
41%
Hiába linkelted, nem fogják elolvasni, JT-k nem olvashatnak más egyházak által írt szövegeket. Csak a jw.org forrásait használják, oda meg csak az van feltöltve, ami őket igazolja. Minden kényes kérdésre, amire nincs előre bebiflázott válaszuk, az a válasz, hogy utánanéz legközelebbre, és ez mindig azt jelenti, hogy a saját honlapjuk könyvtárában. És ezt a saját maguk által készített kisfilmekből veszem (már amit YouTube-on megtaláltam), mielőtt még rágalmazással vádolnak.
aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!