Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor milyen is ez?

Most akkor milyen is ez?

Figyelt kérdés

A katolikus neveltetèsben részesülő emberek milyenek ?

Engem ez nagyon érdekelne miben màsabbak mint a "semmilyen neveltetèsű ember ?"mert úgy hallottam hogy szorongósak,prűdebbek,visszahúzodóbbak, szóval ilyesmi.

Valaki konkrétan le írnà kicsit bővebben ezt nekem ?



Csak is a (katolikus) èrdekel



és normális válaszokat szeretnék kérni!



aug. 18. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Semmi különbség a nem-katolikusan felnött emberekhez képest, ugyanis ök SEM egymás klónjai, hanem mindegyik külön személyiség, márpedig föleg ettöl függ, milyenek lesznek.

Az "úgy hallottam" dolgok soha nem igazak, ez mindig csak pár ember általánosítása.

aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tévesen általánosítasz. Például én is katolikus nevelést kaptam, minden vasárnap vittek templomba, aztán mire felnőttem, elkezdtem gondolkodni, és agnosztikus lettem, egyenesen ellenzek mindenféle vallást, ahogyan az ezoterikus bullshitet is.
aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Megint egy buta általánosító kérdés.

Mi a testvéreimmel katolikusnak lettünk nevelve, amit gyerkkorban komolyan is vettünk.

Felnöttként az öcsém nem foglalkozik az egésszel, nem is döntötte el soha, hogy vallásos vagy sem.

A húgom a mai napig minden vasárnap megy templomba, Szent Antalnak visz adományokat, ha valamit el szeretne élni, emellett igen kiterjedt társasága van, minden hét végén eljár szórakozni, abszolút társasági ember, szeret flörtölni, minden, csak nem visszahúzódó vagy prüd.

Én 18-20 évesen elkezdtem gondolkodni, felfedeztem magamnak, hogy semmiféle isten vagy vallás nem kell az életembe, emrt értelmetlen, logikátlan mese, templomban legalább 30 éve nem voltam, nem is jutna eszembe, megvan a saját baráti társaságom, ami jóval kisebb, mint a húgomé, cserébe ezek barátságok nem csak ismerösök, aránylag nyílt ember vagyok, de párkapcsolat terén a monogámiát tartom magamnak megfelelönek, és sok éve vagyok fix kapcsolatban.


Szóval ha csak ezt veszed, hogy azonos körülmények között felnött három ember ennyire különbözöen áll a témához, akkor elképzelhetnéd, hogy más családokban még másabbak lettek azok is, akik keresztényként nöttek fel.

aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Kultúra és közösség -> Vallás


Máskor oda írd az ilyen kérdéseket.

Szívesen!

aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!