Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék jobban megismerk...

Hogyan tudnék jobban megismerkedni a katolikus egyházzal, közösséggel? 27F

Figyelt kérdés
Katolikus neveltetésben volt részem, de később letértem az Útról. Bár azóta nem tértem meg, de újabban elkezdett érdekelni maga a közösség. Nem tudom hogyan vágjak bele. Ötletek?

aug. 13. 11:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Jezsuiták.
aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
Én megérdeklődném először helyben, hogy van-e vagy a közeljövőben indul-e felnőtt katezézis csoport. Ide általában nem csak a még nem megkeresztelteket szokták várni, hanem azokat is, akik szeretnék pótolni a keresztény hit ismereteit. Szerintem egy ilyen csoportban több hozzád hasonló emberrel találkoznál, és kifejezetten ez olyan csoport, ahol a hit iránt ismerkedők számára vannak az alkalmak.
aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

A Biblia is írja, hogy a hit hallásból fakad és írja, hogy legyünk közösségben. Neked is ezt javaslom, keresd fel a helyi katolikus közösséget, vagy egy szimpatikus közelit (lakhelytől is függenek a lehetőségek), kezd el vasárnaponként templomba járni, csatlakozz be a programokba és majd alakul.

De természetesen javasolt az ifjúsági, felnőtt hittan is, ha van. Nálunk sajnos nincs, amióta pár éve új papot kaptunk.

aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%

Olvasgass sok történelmi témájú könyvet, pl. a keresztes hadjáratokról, az inkvizícióról, a boszorkányégetésekről stb.


Ezt se hagyd ki: [link]

aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%

#4

Mondjuk ez propaganda könyv és nem történelmi, még csak nem is történész írta.

De én sokkal inkább javaslom Hippói Szent Ágoston műveit, vagy Mórusz Szent Tamás írásait, aztán lehetne sorolni a szinte végtelen listát.

aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%

A katolikus egyház a Biblia összes kijelentéseiben keresi Isten konyilatkoztatásait. Az egyház 2000 éven keresztül hitviták ezrei alatt tokéletesitette az ige bibliai üzeneteit.


Ez a legfontosabb a katolikus hitben.


Bibliaolvasás után könnyebben tudsz beolvadni egy katolikus közösségbe.

aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

A 14.sz.-i bölcsesség szerint:

"A puding próbája az evés".


Nos kóstolgassuk!


A keresztények akkor lettek "katolikusak"-magyarul egyetemesek,amikor elfogadták mindnyájan az egységes tant,vagyis a Biblia Ó és Újtestamentumát.


Ez,tehát az alap íz,vagyis a Biblia.


Időközben nagy tanítók különböző aromákat hoztak a pudingba,először egyiptomit,majd rómait,görögöt,keletit. Ez a puding már olyan lett,mint a mákos,füstöltsajtos,köris,banános bableves. Egyetemesnek semmiképpen nem mondható.


Jött az új főzéstechnika:

Mivel azok a gyalázatos pogányok nem akartak bekeresztelkedni,hát rákényszerítették ,vagy pokolba küldték őket.

Jöttek a keresztes hadjáratok,az inkvizíció,királyok megdöntése s az erőszak minden elképzelhető formája. Ez,már hírből sem hasonlított az eredeti recepthez és az íze is 5 emberessé vált.(4-en lefogták a delikvenst egy pedig tömte a torkán lefele a "pudingot".)

Nem igazán krisztusi módszer!


Még nem ettem tejízű italból főzött pudingot,de az bizonyos,hogy a mai katolikus vallás,nem a bibliai receptre készül és hozzávalóinak sincs sok köze az eredetihez.


Ilyennek ízlelem én,de te csak nyugotan kóstolgasd,hisz ízlések és a pofonok különbözőek....Ne lepődj meg,ha toccsanós helyett csattanóst kapsz!

aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%

A szokásos református deformátust hallottuk. A reformáció a katolikusság szidásábol veszi létezését. Nem igazán krisztusi.


A keresztes háboru egy nemes eszme Jeruzsálem visszafoglalására alakultak. Akkor még nem tanultak meg az emberek békésen együtt élni Jeruzsálemben mint ma három vallás el békésen együtt.


Hajánál előrángatott extrém példák csak a butaság pudingja.


A Biblia értelmezésében oriási energiákat fektettek be az egyházatyák, akkor még mindenki egyetértett a zsinati értelmezéseken. Hol is voltak akkor a reformátusok. Sehol. Mindenki egyetértett és még kálvin is több dologban egyetértett, mint a forrofejű utána való református generació akik nyomába sem léphettek Kálvinnak.

aug. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

#7

Bárkinek lehet véleménye, a katolikusok véleménye valószínűleg az, hogy se a szektádnak, de még neked sincs közöd sok a kereszténységhez. A különbség annyi, hogy a katolikus Egyház 2000 éve folyamatosan létezik, a szektád ehhez képest olyan, mintha tegnap alapították volna. Még azt is meg tudnánk nevezni, hogy pontosan melyik *ember* alapította.


Ami pudingot pedig te egy ilyen kérdés alá idefőztél nekünk, az okádmány, amitől minden jóérzésű ember hány.

aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%

@9


Pontosan leírtad, hogyan kell reagálnunk a véleményedre:


"Ami pudingot pedig te egy ilyen kérdés alá idefőztél nekünk, az okádmány, amitől minden jóérzésű ember hány."

aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!