Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék jobban megismerk...

Hogyan tudnék jobban megismerkedni a katolikus egyházzal, közösséggel? 27F

Figyelt kérdés
Katolikus neveltetésben volt részem, de később letértem az Útról. Bár azóta nem tértem meg, de újabban elkezdett érdekelni maga a közösség. Nem tudom hogyan vágjak bele. Ötletek?

aug. 13. 11:49
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
53%

Miért révedeztek a múltban? Az a gusztustalan antikrisztusi, hogy az 1000 éves katolikus hibákat úgy allitjátok be mintha ez egy mai dolog arra, hogy milyen rossz a katolikusság. Ez undoritó.


Ahelyett hogy a krisztusi egységen gondolkozna tok 500 illetve 1000 éves hibákon példálozgattok. Miért? Mert ha lenyomod a katolikusság fejét, akkor milyen szép a reformátusság? Fúj fúj katolikusság éljen a reformáció. Mindezt ezer éves példákon?


Mai példákkal gyertek megosztó refik, a jó református a mai napokkal foglalkozik, de lehetne Szent Istvánt is szidjatok, aki Loppányt felnégyelte!


De tudjátok milyen tanár aki az ezer éves jibákat úgy állitja be mintha aktuális téma és az egész katolikusságra lehet vonatkoztatni. Hazug és rossz tanár.


Ha már antikrisztusi módon szétszakitottátok a kereszténységet, mert ellene vagytok Krisztus tanitasának:


Legyetek Egyek! Azaz a ketesztények mondják ugyanazt akkor ti itt miért ezer éves példákon megosztani beszéltek Krisztustól.


Az a sátani a reformátusokban hogyha kivonnánk a bucsucédulát keresztes háborút, inkviziciot, miegymás avittos 500 éves példákat összeomolna a református egyház tanítása.


Az a sátani hogy ellenségképet kreál 500 éves példákon keresztül a mai katolikusságra

.az a sátani hogy míg a katolikus egyház közelít és próbál egységet teremteni és a kiválo evangélikusok, akik nem a katolikusok szidásábol alapozzák meg mai mondanivalójuk át, azok tették lépéseket hogy a krisztusi felebaráti szeretetet kegláttak a katolikusok van, míg ti deformatorok semmisnek veszítek a keresztény egység evangéliumi krisztusi kérést. Semmibe veszítek a szeresd felebarátodat, mert a ti felebaratod a katolikus, hiszen mindannyian krisztusi szőllő tőkén nevelkedtünk. Ha viszont a szeretet parancsot semmisnek veszítek úgy a reformácio antikrisztusi talajon van, szidasokbol táplálkozás és a hivőket katolikus utálatra kényszerititek 500 éves példákon.


Ez antikrisztusi tanítás, ezért inkább deformátorok vagytok és nem reformátorok. Krisztus mindig a saját korábol vette a példabeszédeit, ti még ezer éves dolgokról prédikáltok.


A reformator Krisztus jegyében jár el, és minden jó tanitást el kellene ismeretek amiket hozták az egyhazatyák, de még a nagy tudású egyhazatyaktol sem példalozgattok akik keresve a Bibliábol Isten tervét kutatva sok sok hitigazságra jöttek rá. Nem tanitjatok a katolikus zsinatok eredményeit melyek a hitigazsagok végeredményei.


Miért nem? mert féltékenyek vagytok ezekre az igazságokrw, pusztán azért mert a katolikusok jöttek rá, amikor ti még sehol nem voltatok.


A féltékenység egyháza vagytok, vegyetek példát a kiválo evangélistáktól.


És többé soha se ültessetek el ellenségeskedés magjait, megosztást katolikus és reformátusok közé mert antikrisztusi tanitás.

aug. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
53%
Hivatkoztok a Biblira, Krisztusra. Mondjátok egyetlen olyan példát, hogy Krisztus ezer éves hibát úgy állított be hogy aktuális lenne a papságra! A mai katolikus karddal harcol a keresztények érdekében halált okozva? Nem nincs ilyen. Krisztus mindig az aznapi dolgokat kritizálta, soha nem révedezett a múlt dolgain.
aug. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%
Ti reformátusok vagytok Krisztus töviskoronái, azt hiszitek korona vagytok, de jelképnek választottátok a tüskés buzogányt, szurkaljatok, kritizáltok, hogy szenvedjen és gúnyt izzók Krisztus tanitásaibol mert eldeformáltátok.
aug. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

#21,22,23.


Napnál világosabb,hogy rágalmaitok rátok jellemző!


Míg én MINDEN álkeresztény gyilkost ördöginek mondtam,ti folyamatosan a protestantizmust szidjátok.


Hát ez keresztény gyakorlat?

aug. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Legyél krisztusi, hozz a mai életből példákat.
aug. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Megnéztem a jezsuitákat. Tetszik.

Keddig vagyok Magyarországon, talán fogadnak. Esetleg Németországban? Megnézném ott is természetes lakhelyemen.


Nem, református nem akarok lenni, mert a családom is katolikus. Katolikus közösséget keresek.

aug. 16. 15:44
 27/27 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kitartást kivánok.
aug. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!