Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás mit tanit...

A katolikus vallás mit tanit az angyalokról, szabad hozzájuk beszélni, lehet tőlük is "kérni"?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pl valakinek a gyógyulását, gyógyitását, lehet kérni az angyaloktól? Egyáltalán , hogyan viszonyul a katolikus egyház az angyalokhoz? köszi.
aug. 9. 09:57
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Imádkozni lehet, de nincs sok értelme, mert pont olyan szolgák, mint te.

Istentől kell kérni mindent, még Jézus is ezt mondta.

aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
De ha lehet imádkozni akkor azt miért lehet?:
aug. 9. 10:31
 3/44 anonim ***** válasza:
32%

Az hasonlóképpen működik, mint amikor valamilyen emberrel beszélsz, tőle kérsz valamit.

Halotthoz is lehet imádkozni, annak is csak ennyi értelme van.

A kereszténységben nincsenek hierarchiák, meg szolgálati rangsorok. Isten alá van rendelve mindenki, közvetlenül. Te is.

aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Érdekes gondolat köszönöm
aug. 9. 10:57
 5/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:
65%

Jön már az eretnekség…

Mit tanít Egyházunk az angyalokról?

“ Hitigazság, hogy szellemi, test nélküli lények, akiket a Szentírás általában angyaloknak nevez, léteznek. Ezt a Szentírás éppoly világosan bizonyítja, mint az egybehangzó Szenthagyomány.

Szent Ágoston róluk mondja: "Az `angyal' (...) hivatalt, nem természetet jelöl. Ha a természete után érdeklõdöl, akkor szellem; ha a hivatala után, akkor angyal: mivolta szerint szellem, tevékenysége szerint angyal." [168] Az angyalok egész létük szerint Isten szolgái és hírnökei. Mivel "állandóan látják az én Atyám arcát, aki a mennyben van" (Mt 18,10), õk azok "akik teljesítik szavát, mihelyt meghallják beszédének hangját" (Zsolt 103,20).

Mint tisztán szellemi teremtményeknek, értelmük és akaratuk van; személyes [169] és halhatatlan [170] teremtmények. Tökéletességük fölülmúlja minden látható teremtményét. Ennek bizonysága dicsõségük ragyogása. [171]” (KEK 328-330, megjegyzéseket lásd: [link] , a 349-ig tart az angyalokról szóló rész).

A közbenjárásukat igen, lehet kérni. Pontosan, mint a szentek esetében.

“Tudjátok meg hát, hogy amikor imádkoztatok, te meg Sára, kéréseteket az Úr fölséges színe elé vittem és felolvastam. Éppen úgy azt is, hogy eltemetted a halottakat.” (Tób 12, 12)

aug. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
10%

IstenGyermeke, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban...

ezt mondtam én is, hogy lehet a közbenjárását kérni bárkinek, a szomszéd Mari néninek is.

DE az angyal nem a főnököd. A szava pont annyit ér, mint a tiéd.

aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
6os és ezzel mit akarsz kifejezni? Mert ezt a főnökösdit én se értem.
aug. 9. 11:59
 8/44 A kérdező kommentje:
IstenGyermeke1 köszi, szerinted lehet velük beszéllgtetni? Sokan mondják, gondolatban angyalokkal (is), beszélgetnek.
aug. 9. 11:59
 9/44 anonim ***** válasza:
0%

Az #1,#3,#6 biblikus választ adott,akármilyen vallású is!


Imádkozni,CSAK Istenhez szabad!

Egyedül Krisztus a mi közbenjárónk,akit a Szentlélek által kérhetünk!


A Bibliában több példát találhatunk,amikor Isten emberei leborultak-imádkozó pózba helyezkedtek-az angyalok előtt,akik azonnal megfedték az embereket,hogy ilyet ne merészeljenek többé. Mi se tegyük ezt akkor se,ha azt -a Biblia világos utasítása ellenére- bizonyos vallások arra bátorítanának! Súlyos bűnt követnénk el!

aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Köszi irnál példát? Én még nem olvastam el a Bibliát. (folyamatban van)
aug. 9. 18:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!