Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás mit tanit...

A katolikus vallás mit tanit az angyalokról, szabad hozzájuk beszélni, lehet tőlük is "kérni"?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pl valakinek a gyógyulását, gyógyitását, lehet kérni az angyaloktól? Egyáltalán , hogyan viszonyul a katolikus egyház az angyalokhoz? köszi.
aug. 9. 09:57
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%

Nézzük meg, hogy mit tanít erről a Biblia.


Jób 33,22-24

Lelke a sírveremhez közeledik, és élete a halálthozókhoz. De ha közbenjár érte egy angyal, csak egy az ezer közül, hogy hírül adja az embernek kötelességét, megkönyörül majd rajta és mondja: „Engedd őt szabadon, hogy ne szálljon a sírverembe, megtaláltam már, amiért neki kegyelmezzek.”


Zak 1,12-13

Erre az Úr angyala így válaszolt: „Seregek Ura! Meddig vársz még, hogy megkönyörülj Jeruzsálemen és Júda városain, amelyekkel hetven éve érezteted haragodat?” Az Úr kedves, vigasztaló szavakkal válaszolt az angyalnak, aki hozzám beszélt.


Zsolt 34,8

Az Úr angyala védőfalat emel, s körülveszi az igazat, hogy oltalmazza.


A Biblia alapján lehet, ha a katolikus egyház is ezt tanítja, akkor nagyon helyesen tanítja ezt.

aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
35%

"Lába elé borultam, hogy imádjam, de ő így szólt: „Vigyázz, ne tedd! Szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, akik tanúságot tesznek Jézusról. Az Istent imádd!” Mert Jézus tanúsága a prófétaság lelke."(Jel 19:10)


"Senki tőletek a győzelmi pálmát el ne vegye, aki alázatoskodásban és az angyalok tiszteletében tetszeleg, látomásaival eltelve, és test szerinti gondolkozással ok nélkül felfuvalkodik,"(Kol 2:18)


" Ő pedig azt mondta nekem: Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és a te testvéreidnek, a prófétáknak és azoknak, akik megtartják e könyv beszédeit. Az Istent imádd! "(Jel 22:9)

aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
35%

#11!


1.Jób 33,22-24-ben Elihu ad Jóbnak rossz,hamis tanítást. Nem követendő!


2.Zak 1,12-13 NEM tanít angyalok imádatára!


3.Zsolt 34,8 Nem tanít angyalok imádatára! Őket Isten küldi védelmünkre. Mi nem rendelkezhetünk felettük s nem kérhetjük őket semmire sem!

aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
61%

#11!


Érdekes hozzáállás!


A Biblia hiába tanít valamit,az semmit sem jelent,ha a katolikus egyház nem tanítja azt?


Erre a reagálásodra:


"A Biblia alapján lehet, ha a katolikus egyház is ezt tanítja, akkor nagyon helyesen tanítja ezt."

aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
80%
Közbenjárást lehet tőlük kérni.
aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
67%

#9: Egyedül Krisztus a mi közbenjárónk,akit a Szentlélek által kérhetünk!


Tehát nem járhatunk közben egymásért? Hiszen nem vagyunk Krisztusok!

aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
61%

#15!


Támaszd alá ezt bibliai ígével!("Közbenjárást lehet tőlük kérni.")

aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
aug. 10. 09:19
 19/44 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

Az Egyház sosem tanította, hogy imádni kéne az angyalokat és szenteket. Istent imádjuk (adoratio, latria), a szenteket és angyalokat tiszteljük (cuktus sanctorum). Erről írtam már egyszer:

“Továbbá a szenteket tiszteljük, s nem imádjuk. A szenteknek tisztelet (cultus sanctorum) jár, míg az Istennek imádás (adoratio, latria). Az adoratio a szeretet és hódolat legmagasabb foka, amit az MTörv 6,5-ben kijelent az Örökkévaló (ld.: Shema imádság), s Jézus ezt megerősíti a Mt 22,37; Mk 12,30; Lk 10,27 igehelyeken. A latria pedig a legmagasabb tisztelet (cultus). Ez nagyságrendekben és tárgyában különbözik a cultus sanctorumtól. A szentekről max. megemlékezünk a liturgiában, de nem nekik mutatjuk be, hanem az Istennek. S a szenteket is testvéreinkként szeretjük, nem úgy, mint az Urat.”

A szenteknek és angyaloknak a KÖZBENJÁRÁSÁT KÉRJÜK. Az szeretnénk, hogyha ők mint Isten színe előtt álló szellemek/megdicsőült lelkek imádkoznának értünk és kéréseinkért. Erre idéztem egy nagyon jó kis példát, a többit pedig előttem leírták.

aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
IstenGyermeke1 köszönöm
aug. 10. 10:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!