Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék jobban megismerk...

Hogyan tudnék jobban megismerkedni a katolikus egyházzal, közösséggel? 27F

Figyelt kérdés
Katolikus neveltetésben volt részem, de később letértem az Útról. Bár azóta nem tértem meg, de újabban elkezdett érdekelni maga a közösség. Nem tudom hogyan vágjak bele. Ötletek?

aug. 13. 11:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
29%

#9.


Nem zavar,hogy a Református egyházat "szektáztad" le?

aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%

Attól, hogy egy vallásszervezet egyháznak nevezi magát, még simán lehet szekta.


Lásd, katolikus...

aug. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

A katolikus vallás nem szekta,de a különböző katolikus rendek azok igen.


( [link]

aug. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
49%

#11

Erősen kétlem, hogy te református lennél. Vagy lehet valami "külön utas" refi vagy. Amúgy ha valóban refi lennél, akkor ajánlhattad volna, hogy a kérdező olvasson utána, mit műveltek a refik akár Genfben (mondjuk Szervét Mihály pere és kivégzése) vagy a németalföldi boszorkányüldözések, ahol a protestánsok több nőt elítéltek és kivégeztek boszorkányság vádjával, mint a katolikusok sok évszázad alatt.

aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

#14.


Református lelkész vagyok. Magánban megadhatom annak bizonyítékát.


Magamat nem reformátusként definiálom,hanem Krisztus követőjeként,vagyis keresztényként.


Természetesen azokat,akik gyilkolnak -bárki nevében is- azokat Sátán csicskásainak tartom pont úgy,mint azokat,akik erőszakot gyakorolnak hitük terjesztése érdekében.

Így a római katolikus vallás pont úgy a Sátán csicskása volt a keresztes háborúk,az inkvizíció,a valdens,albigens,stb. irányzat követői mészárlásában,mint az általad említett protestantizmus nevében elkövetett istentelenségek,vagy a mai időben az ukrán háború ,a palesztínai háború minden résztvevő fele.

aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nincs olyan református lelkész aki nem hergelne a katolikusok ellen!


Lelkész úr! Krisztus kérése :Legyetek Egyek. Ti ne olyanok legyetek mint a pogányok egyik ezt mondja a másik mást.Ez azt jelenti, ne avval töltsük ki az időt hogy szidjuk egymást. Ez nem krisztusi.


Az 500 évvel ezelőtti történések lerágott csontok. Néhány reneszánsz pápa elvilágiasodott, ennyi.


Dehogy még mindig ezen csámcsognak a református lelkészek ez szomorú.


Mi a baj a keresztes háborukkal? Miért nem akkor ellenkeztek 1000 évvel ezelőtt a reformátusok, ejh' hagyjuk Jeruzsálemből kiszorulni a kereszténységet?


Nagyon avittos a református lelkészek mintegy betáplált robotok szidják a katolikusokat ahol tudják.

aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%

#16

Azért a többségük nem ilyen, a 15-ös úgy refi lelkész jelenleg, mint te vagy én. Egy csomó olyan tanítást hangoztat különböző kérdések alatt, ami szembe megy a református hitelvekkel, illetve a kátékkal.

Még be is vallja, hogy nem református:

"Magamat nem reformátusként definiálom"


Lehet egyszer az volt, most inkább valami szektás forma.

aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
36%

Mire jó az avittos bucsucédula újból és újból felhánytorgatása, hogy nosza református hivők utáljatok már a katolikusokat!


Ez krisztusi??? Osszuk már meg a keresztênység egêszét?


Foglalkozzanak mai témákkal például a fiatalok szegregálódása!

aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

#16,17,18!


Nyilván képtelenek vagytok megérteni a világos,egyszerű írást sem,mert fanatikus vallásosságotok elvakított benneteket.


A katolikusokról írtam,hogy Sátán csicskásai,vagy azokról,akik Krisztus nevében-VALLÁSUKTÓL FÜGGETLENÜL-gyilkoltak,vagy gyilkosokat támogattak,támogatnak?


Nem lehettek ennyire értelem nélküliek!

aug. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

#18!


Ez megosztás?


Szerinted krisztusi,ha egy ember meggyilkolja a másik embert,vagy bármilyen módon támogatja a gyilkolászást?


Én nem megosztani szeretném a keresztényeket(hiába is próbálnám,egy keresztény NEM engem követ,hanem Krisztust)!


Az istentelen gyilkosoktól kívánom leválasztani azokat,akik hisznek Krisztusban,hogy valóban krisztusiak legyenek!

aug. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!