Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Nektek mennyi...

Muszlimok! Nektek mennyi ideig tartott mire megtanultatok önállóan imádkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni az iszlámra, viszont nem tudom hogyan kell imádkozni, mivel ez nincs benne a Koránban (a Koránt ismerem, arabul is megtanultam).


Milyen nehéz önállóan megtanulni imádkozni? Illetve tudtok erről egyszerű közérthető anyagokat?


Illetve kíváncsian várom más áttért muszlimok tapasztalatait is ezzel kapcsolatban.



#iszlám #Allah #Maliki #Korán #Szalat #Öt pillér
jún. 30. 17:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

"Szóval ha valamivel kapcsolatban kérdést teszünk fel, akkor az máris ténnyé válik?"


Egyszerű szövegértés. Allah nem azt kérdezi Jézustól hogy a keresztények istenkét imádják-e Jézust és Máriát hanem kijelenti hogy így tesznek és azt kérdezi Jézustól kérte-e a keresztényeket hogy így tegyenek. Nyilván szándékosan teszi fel a kérdést Allah Jézusnak hogy a keresztények Jézus szájából hallják a választ hogy nem. Megjegyzem a Bibliában sincs egyetlen olyan vers sem amiben Jézus kijelentette hogy ő Isten sem hogy ha Máriához imádkozol akkor közbenjár.

júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

"A szöveg nem ezt írja, csak te teszed hozzá. Mindenhol mást ír, te pedig hozzáteszed hogy csak az a kérés hogy imádkozzon a keresztényekért."

Mert ismerem a keresztény tanítást, ami az egésznek a szövegkörnyezetét adja - abból kiragadva meg minden jó eséllyel félreértelmezhető.


"csak Istent imádjuk."

"Ez biztos hogy nem igaz. Jézust is Istenként imádjátok"

Jézus maga Isten, ezért.

Mária viszont nem maga Isten, ezért Máriát nem imádjuk, csak kérjük őt, hogy imádkozzon velünk együtt, hogy imádkozzon értünk, hogy imádkozzon azért, akiért vagy amiért mi magunk is imádkozunk.


"Isten mellé társakat állítotok és isteni erővel ruházzátok fel, Istenként imádjátok"

Nem ezt csináljuk. Még akkor sem, ha az iszlám szerint ezt csináljuk. Az nekünk nem mérvadó, hogy az iszlám mit gondol arról, hogy mi mit csinálunk meg mit nem.

júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

"Mert ismerem a keresztény tanítást, ami az egésznek a szövegkörnyezetét adja - abból kiragadva meg minden jó eséllyel félreértelmezhető."


Nem ragadtam ki semmit. Egyértelmű az imák szövege. Ezt azzal nem tudod kimagyarázni hogy a keresztény tanítás nem így van.



"Jézus maga Isten, ezért."


Akkor idéznéd a Bibliából mikor Jézus azt mondja ő maga Isten? És megmagyaráznád ha Jézus Isten miért nem nézte a kutya sem Istennek mikor személyesen százezrek látták?



"Mária viszont nem maga Isten, ezért Máriát nem imádjuk, csak kérjük őt, hogy imádkozzon velünk együtt, hogy imádkozzon értünk, hogy imádkozzon azért, akiért vagy amiért mi magunk is imádkozunk."


Itt is azt várom hogy idézd a Bibliából ezt.



"Nem ezt csináljuk. Még akkor sem, ha az iszlám szerint ezt csináljuk. Az nekünk nem mérvadó, hogy az iszlám mit gondol arról, hogy mi mit csinálunk meg mit nem."


Akkor általánosságban kérdezem. Te minek neveznéd azt mikor olyasmivel ruházol fel egy teremtményt amire csak Isten képes?

júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

"Isten így szólt: "Jézus, Mária fial! Mondtad te valaha is azt az embereknek: Fogadjatok meg engem és anyámat két istennek, Isten mellé?", mire Jézus ezt mondja: , Dicsőség Neked! Olyasmit nem mondhatok, amihez nincs jogom. Ha mondtam volna, akkor Te bizonyosan tudnál róla, hisz Te tudod a legjobban, hogy mi van a lelkem mélyén, de én nem tudom, mi van a Te lelked mélyén. Te vagy az, aki ismer minden rejtett titkot." (5:116)"


"Allah nem azt kérdezi Jézustól hogy a keresztények istenkét imádják-e Jézust és Máriát hanem kijelenti hogy így tesznek"

Az idézett részben (én meg többet nem ismerek a Koránból, úgyhogy ha más részek is fontosak, akkor idézzed) összesen annyit mond Allah (ha ő egyenlő Istennel...), hogy:

"Mondtad te valaha is azt az embereknek: Fogadjatok meg engem és anyámat két istennek, Isten mellé?"

Hol jelenti ki tehát, hogy a keresztények istenként imádják Jézust és Máriát?


Ha én azt kérdezem, hogy "Figyi, mondtad te valaha a húgomnak, hogy fesse lilára a fürdőszobát?", akkor ezzel kijelentettem, hogy a húgom lilára festette a fürdőszobát? Nem. Ebből a kérdésből nem derül ki eleve az se, hogy egyáltalán van-e húgom, meg az se, hogy lilára festett-e bármit, meg az se, hogy ha mégis lilára festett valamit a tegyük fel, hogy létező húgom, akkor az a fürdőszoba volt-e, a kerítés vagy a szomszéd macskája.

júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

"Hol jelenti ki tehát, hogy a keresztények istenként imádják Jézust és Máriát?"


Először is Isten miért kérdezne ilyet Allah Jézustól ha a keresztények nem tesznek ilyet? Nem lenne semmi értelme tehát logikailag nyilván az következik ebből hogy a keresztények ezt teszik.



"Ha én azt kérdezem, hogy "Figyi, mondtad te valaha a húgomnak, hogy fesse lilára a fürdőszobát?", akkor ezzel kijelentettem, hogy a húgom lilára festette a fürdőszobát?"


Nyilván ok nélkül nem tennél fel egy ilyen kérdést nekem igaz? Leginkább akkor tennéd fel ha látod hogy a húgod lilára festette a fürdőszobát és azt állítja én mondtam neki.



"Hol jelenti ki tehát, hogy a keresztények istenként imádják Jézust és Máriát?"


Például Jézusról itt mondja:


4:171 Higgyetek hát Allahban és az ő küldötteiben és ne mondjátok azt, hogy: „Három!” Hagyjátok abba! Jobb az nektek! Allah csupán egyetlen isten.

júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:

Szia!

Én 10 éve vagyok muszlim. Én egy pár hét alatt tanultam meg imádkozni. Az elején kiírtam nagy papírra és onnan olvastam.

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan :)

aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

"idéznéd a Bibliából mikor Jézus azt mondja ő maga Isten?"

János evangéliuma 10. fejezet 30 - S én és az Atya egy vagyunk.

aug. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

"miért nem nézte a kutya sem Istennek mikor személyesen százezrek látták?"

Nem igaz:

János evangéliuma 20. fejezet 28 - Tamás fölkiáltott: „Én Uram és Istenem!”

aug. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

"Mária viszont nem maga Isten, ezért Máriát nem imádjuk, csak kérjük őt, hogy imádkozzon velünk együtt, hogy imádkozzon értünk, hogy imádkozzon azért, akiért vagy amiért mi magunk is imádkozunk."

"Itt is azt várom hogy idézd a Bibliából ezt."


Melyik részét?

aug. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

"Te minek neveznéd azt mikor olyasmivel ruházol fel egy teremtményt amire csak Isten képes?"

Tévedésnek.

Istenként azt tiszteljük (mármint mi, emberek, mindenféle vallásban), akinek áldozatot mutatunk be. Máriának sosem mutatnak be áldozatot a katolikusok, tehát nem tisztelik Istenként.

aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!