Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Nektek mennyi...

Muszlimok! Nektek mennyi ideig tartott mire megtanultatok önállóan imádkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni az iszlámra, viszont nem tudom hogyan kell imádkozni, mivel ez nincs benne a Koránban (a Koránt ismerem, arabul is megtanultam).


Milyen nehéz önállóan megtanulni imádkozni? Illetve tudtok erről egyszerű közérthető anyagokat?


Illetve kíváncsian várom más áttért muszlimok tapasztalatait is ezzel kapcsolatban.



#iszlám #Allah #Maliki #Korán #Szalat #Öt pillér
jún. 30. 17:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Meg kell tanulni önállóan imádkozni? Istenhez?...
jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
és ha bemegyek egy mecsetbe, akkor mennyire kell már legyen előtudásom vagy mennyire elég csak szimplán követni a többieket?
jún. 30. 17:15
 4/22 A kérdező kommentje:

#3


*Ima közben

jún. 30. 17:15
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia!

4 évig voltam muszlim, azt hittem megtaláltam az életem értelmét majd nagyot koppantam a végén. Megtanultam én is arabul olvasni a koránt, belemélyedtem a szunnita iskolákba, maliki, shafi'i, hanbali, hanafi, a siíta szektát is végigfutottam, a 12 imám útját. Hatalmas tudásra tettem szert majd a végén azt éreztem egyre távolabb kerülök a vallástól míg a végén elhagytam. Próbáltam magamra erőszakolni és kitartani de végül nem bírtam tovább. Tartottam a ramadánt, naphosszat böjtöltem és szenvedtem a melegben Allahért.


De ha megnézzük az iszlámot, az egész arra épül, hogy JÓT kell cselekedned de a végén sosem tudhatod, hogy Allah hova küld majd. Nincs biztosíték arra, hogy valóban megváltást kapsz a halál után mert az igaz úton jártál. Ott van a jó példa a hadíszban arról a férfiról, aki megölt 99 embert, majd megkérdezte a 100.at, hogyan nyerhetne megváltást, nem tetszett neki, azt is megölte, de a végén megbánta és elindult a megváltás útján, útközben meghalt és Allah a mennybe helyezte. Illetve a Korán arról is beszél, hogy vannak akik imái és jó cselekedetei semmit nem fognak érni a feltámadás napján. Ha azt hiszed a jó úton jársz, lehet pont az ellenkező irányba tartasz. Ez számomra hatalmas bizonytalanságot jelentett egész végig.


A másik kiábrándító dolog az, hogy Mohamed sosem beszélt Allahhal közvetlen módon mint más próféták. Ábrahám, Mózes, Jákob stb mind személyesen beszéltek Allahhal, de Mohamedhez egy angyal jött. Megszorongatta és kényszerítette 3x, hogy olvass a te Urad nevében aki írótollal tanítja az embert. Mohamed sokkot kapott és utána öngyilkos akart lenni. Ez is hiteles hadísz. Isten valóban ilyen angyalt küldene ha elhív valakit egy útra? Illetve teljesen látszik, hogy a Korán nem tudja értelmezni a szentháromság tanát, ami furcsa, hiszen Mohamed 570 évvel született Jézus után, zsidó és keresztény közösségek vették körül. A szentháromság 350-ben már dogma szinten elfogadott volt, tehát 220 éve dogmatizálva volt, kizártnak tartom, hogy ne tudták volna a helyi közösségek ezt. A Korán azt írja, hogy a keresztények három istent imádnak, Allahot, Jézust és Máriát. Ez számomra elfogadhatatlan tévedésnek bizonyult ami megdöntötte a Korán hitelességét.

Illetve az, hogy Jézus megölését annyival elintézi, hogy "valaki mást öltek meg aki úgy nézett ki"


Órákon keresztül tudnám írni a dolgaimat, de ajánlom neked is, hogy mélyebben nézz utána, nehogy úgy járj mint én, hogy beleéled magad majd évek után koppansz. :)

tegnap 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#5


Teljesen lényegtelen számomra, hogy mi van a halál után. Olyasmival szerintem semmi értelme nincs foglalkozni, amire sosem tudhatjuk meg biztosan a választ.


Engem sokkal inkább az érdekel, hogy mi van a halál előtt.

Ahogyan Jézus is mondta az Evangéliumokban, hogy a fát a gyümölcseiről ismered meg. Ez alapján én látom milyenek a keresztények, vagy akik magukat annak mondják, és milyenek a muszlimok. Nekem ez önmagában elég ahhoz, hogy dönteni tudjak.


Semmi értelmét nem látom elvont hitkérdésekben vitázni, bem vagyok az elméleti típus, a gyakorlati dolgok híve vagyok. Lehet naphosszakat végtelenségig terjedő hitkérdésekben vitatkozni, csak én ezeknek semmi értelmét nem látom. Engem kizárólag az érdekel, hogy mi az ami működik a gyakorlatban mi az ami nem.

Ha történetesen a repülő spagettiszörny hívők vallása lenne az ami működne a gyakorlatban, akkor azt választanám. Viszont ha valami szép és jó hitben, az mégiscsak hit marad, azaz elmélet. A kommunizmus is elméletben egy nagyon szép vallás, aztán meg láttuk mi a gyakorlat.


Tehát vallási kérdésekben noha kíváncsi vagyok hit kérdésekre, de nem ezek az elsődlegesek számomra. A gyakorlat számít nekem.

Ha elmész pl asztalosnak ott sem fog senkit sem érdekelni, hogy elméletben beleütötted-e a kalapáccsal a deszkába a szöget vagy nem, gyakorlatban kell asztalosnak lenni nem elméletben.


Ugyanezt gondolom a vallásokról is. Ahogyan egy zsidótól is hallottam egyszer, hogy azt mondta, hogy az a zsidó elsősorban aki tartja a szombatot és kóserül étkezik, de irreleváns mit hisz, lehet akár ateista is, teljesen lényegtelen a hit, csak a gyakorlat számít.

Ezért működik a zsidó vallás, míg a keresztény nem. Ezért zsidók irányítják pl Magyarországot is és nem keresztények (azt gondolom senki sem gondolta egy percig is komolyan, hogy pl a fidesz vagy Orbánnak bármi köze is lenne a kereszténységhez)

tegnap 13:33
 7/22 anonim ***** válasza:

"látom milyenek a keresztények, vagy akik magukat annak mondják"

Hát ha valóban látod, ha tényleg jól látod, akkor azt is látod, hogy ez két elég jól elkülönülő kategória, és azt is látod, hogy mik köztük a különbségek.


"és milyenek a muszlimok"

Meg akik magukat muszlimnak mondják...?

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#7


Egyetlenegy keresztény sem veszi komolyan a vallását. Ha pl valaki azt mondja, hogy nem akar szexelni házasság előtt, ami tudtommal egy alap szabály a kereszténységben, akkor mindenki kiröhögi és már csak ettől fundamentalistának bélyegzik, menj pl más kategóriákba mint pl a társkeresés és láthatod magad is. Ma már ott tart a kereszténység, hogy már a homokházasságot is de facto engedélyezte a kereszténygyűlölő ateisták nagy tapsolására.


Tulajdonképpen egyedül az ortodox kereszténység, ami még megmaradt, mint tényleges kereszténység. Az ortodoxoknak minden elismerésem.


Ellenben viszont az iszlámban, komolyan veszik magukat. A kereszténység szerint ha megütik jobb orcád, tartsd oda a balt is. Magyarország mindig is vakbuzgó keresztény ország volt, így noha hiába nem keresztény már, de mindig is fanatikusan kiállt az éppen aktuális romboló idegen ideológiáknak. Tehát ez a mentalitás megmaradt a mai kereszténymentes liberális Magyarországon is. Tehát ha kilopják a jobb zsebedből a pénzt, akkor tartsd oda a bal zsebed is. Mostmár ott tartunk, hogy egy apró ámde annál hangosabb minket magyarokat fanatikus módon gyűlölő kisebbség követelőzni kezd a mi országunkban, hogy bontsunk le magyar nemzeti jelképeket, mert ez zavarja az ő érzékenységüket. De a keresztény-liberális Magyarországon az embereket ez úgy tűnik nem zavarja, olyan szintű tejbetök nyámnyila népséget csináltak ezek az idegen ideológiák a magyarokból, hogy nemcsak hogy nem zavarja őket, hogy a saját országukban követelőzik egy apró kisebbség a saját jelképeik levétele ellen, hanem még adja is alájuk a lovat, "ha lebontják ezt az ősi magyar jelképedet, akkor bíztasd őket, hogy bontsák majd le amazt a másikat is!" (ezt faragta a "tartsd oda bak orcádat is" elv a magyarokból).


Képzeljük, hogyha pl én Romániában azt mondanám, hogy szedjék le a román nemzeti jelképeket, mert engem zavarnak akkor mi lenne. Vagy képzeljük el, hogy mi lenne ha pl elmennék Szaúd-Arábiába és azt mondanám, hogy engem zavar ha Mohamedről beszélnek, vagy zavarnak engem a muszlim vallási jelképek, ezért bontsák le. El tudjuk képzelni mi lenne...


Mert Magyarországon ezek szerint ugyanez fordítva teljesen normális.


Ezért gondolom, hogy Vona Gábornak teljes mértékben igaza volt amikor azt mondta, hogy "Az iszlám az emberiség utolsó reménye a liberalizmus sötétségében".


Mint írtam a keresztényről nem érdemes beszélni, mert elesett. Lehet pár év múlva maga a pápa fogja majd az első sorban tartani a szivárványos zászlót a pride megnyitóján. Ezt teljes mértékben elképzelhetőnek tartom.


Viszont az iszlám, mint jól látható igenis tartja magát. Az iszlámban elég nehéz egy tejbetök "simp"-é válni. Amikor pl edzőterembe megyek gyúrni, ott is szinte csak muszlimokkal találkozok, pl vegán muszlimmal sem fogsz találkozni. Míg a nem-muszlim európaiak körében hódik a veganizmus vagy az ösztrogén tabletták szedése. A muszlim megházasodik és családot alapít. A magyar (azaz úgy alapvetően a liberális) az elkötteti a heréit -nem vicc, menj a szexualitás kategóriába, komolyan ilyeneket irkálnak- azért, hogy ne lehessen gyereke, mert "így küzd a túlnépesedés ellen". Nyilvánvalóan látszik, hogy a liberalizmus egy beteg halott eszme és vesztett, míg az iszlám egy egészséges élő eszme. Így én nyilvánvalóan a nyertes oldalhoz szeretnék tartozni nem egy abberált beteg ideológiához ahol már azért szégyelnem kellene magam, mert nem más fiúkákat akarok megrakni ahogyan az manapság divat lenne.


Nagyívben teszek rá, hogy mi van a halál után, vagy hogy egyáltalán van-e valami. Se akármiféle üres sehová sem vezető hitviták sem érdekelnek. Ezek közül egyik sincs közvetlenül hatással az én életemre. Profán szavakkal élve "ettől nem lesz olcsóbb a kenyér".


Engem csak az érdekel mi a gyakorlat, mi működik mi nem. Pl az összes muszlim ismerősömnek van gyereke vagy családja, ha épp nincs akkor is vagy terveznek vagy még túl fiatalok. Ellenben a nem-muszlim európai, pláne ha magyar ismerőseimnek egynek sincs. Max csak csivavát tartanak, de gyereket soha nem akarnak vállalni, mert túlságosan elpuhultak hozzá, "élvezni akarják az életet".

Ez is egy jó példa arra, hogy mi működik a gyakorlatban mi nem.

tegnap 17:40
 9/22 anonim ***** válasza:

"Egyetlenegy keresztény sem veszi komolyan a vallását. Ha pl valaki azt mondja, hogy nem akar szexelni házasság előtt, ami tudtommal egy alap szabály a kereszténységben, akkor mindenki kiröhögi és már csak ettől fundamentalistának bélyegzik"

És? Attól függ, hogy valóban keresztény-e, hogy valóban komolyan veszi-e a vallását, hogy milyen bélyeget nyomnak rá valami kívülállók?


"Ma már ott tart a kereszténység, hogy már a homokházasságot is de facto engedélyezte a kereszténygyűlölő ateisták nagy tapsolására."

Az nem a kereszténység. Azok csak kereszténynek mondják magukat.

tegnap 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hiába fényezed az iszlámot, Allah hol volt amikor Napoleon rommá irtotta őket a piromasok csatájában? Hol volt Allah a hatnapos háborúban amikor a zsidók 200ezer arabot kerítettek körbe a sivatagban? Hol volt Allah amikor a Mongolok porig rombolták Bagdadot és a Kalifát szőnyegbe csavarták és a lovak taposták halálra? :) Az iszlám semmivel sem jobb vagy több mint bármely más vallás, csupán agymosott emberek követik akik azt hiszik majd elnyerik a jutalmukat. Az iszlám gyenge, a muszlimok gyengék, de azt hiszik ha sokan vannak és napi 5x leborulnak, Allah majd megáldja őket. Elmondok egy titkot! Nem fog Allah megáldani téged, mert mindig van egy nagyobb hal. Mohamed egy rongyos sivatagi söpredék volt (már ha létezett), rá hivatkozva alkották meg az ideológiát ami a mai napig elnyomja emberek milliárdjait. De a történelem bebizonyította az iszlám és a muszlimok gyengeségét, a közel kelet csak egy porfészek bigott emberekkel, sötét az elméjük mint a bőrük színe.
tegnap 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!