Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha megtanulom a székely...

Ha megtanulom a székely abécét, vagyis letudom írni rovásírással a betűket akkor azt jelenti, hogy megtanultam? Vagy vannak szabályok is?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A székely egy kitalált nép, minek tanulnád meg az abc-jüket, amit a románok elődeitől loptak el?
2014. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te miről beszélsz, első? Legkorábbi rovásírásos lelet a honfoglalás környékéről származik Bács-Kiskun megyéből. Románok akkor még nagyon a Balkán-félsziget valamelyik szegletében kóboroltak, de még a dákó elméletük szerint sem Bács-Kiskun megyében...
2014. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy legfontosabb szabály: jobbról balra írni/olvasni!
2014. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez jó?

[link]

2014. dec. 4. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

# 1/4


Ez a válasz a korai demencia tünete lehet nálad.Szerintem sürgősen menj el orvoshoz.Mielőtt még a nevedet is elfelejted.

2014. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérlek benneteket, ne rójátok fel nekem, ha az első válaszadót az alábbi megrovásban részesítem: Az a rovott múltú öreganyád, az ki van találva, de nem a székely nép! Sok van már a rovásán a bennünket gyalázóknak. Hosszú ideje csak adunk, és adunk az oláhnak, kezdetben helyet magunk mellett, később legelőket, hogy jószágjukot tartani tudják, aztán földeket is, hogy kenyerük magját megtermelhessék rajta, mindeközben békés együttélést biztosítottuk, mert emberséges emberek vagyunk. S mit kaptunk? A történelem egy gyenge és gyalázatos pillanatában országot szakítottak tőlünk! És most nem átallanak tolvajnak nevezni bennünket! Isten előtt mindenki megmérettetik egyszer, és lerója méltó büntetését! A rováshoz visszatérve, előbbi soraim is szemléltetik, hogy maga a szó is olyan mélyen épült bele a magyar nyelvbe, hogy évezred nem volt elég hozzá, hogy eltűnjön. Szabályok helyett inkább azt mondanám, hogy a kevés fennmaradt írásos emlék alapján bizonyos rendszeresség megfigyelhető, ilyen a jobbról balra haladó írásmód, különféle írásjelek összerovása, de a téma még finoman fogalmazva is kutatás tárgya. Néhány írásjel esetében pl. még nem tisztázott, hogy hangrend, vagy szó eleji hang megkülönböztetése akar lenni, illetve néhány írásjelnek több írásmódja maradt fenn. Friedrich Klára elég széles körben kutatja a témát, az általa írottakból sok információt szerezhetsz, több könyvet is kiadott ezzel kapcsolatban.
2015. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!