Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Nektek mennyi...

Muszlimok! Nektek mennyi ideig tartott mire megtanultatok önállóan imádkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni az iszlámra, viszont nem tudom hogyan kell imádkozni, mivel ez nincs benne a Koránban (a Koránt ismerem, arabul is megtanultam).


Milyen nehéz önállóan megtanulni imádkozni? Illetve tudtok erről egyszerű közérthető anyagokat?


Illetve kíváncsian várom más áttért muszlimok tapasztalatait is ezzel kapcsolatban.



#iszlám #Allah #Maliki #Korán #Szalat #Öt pillér
jún. 30. 17:05
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Az 5. írta, hogy ezt írja a Korán.
júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Akkor az #5-nek ment a kérdésem.

Mivel valamennyire ismerem a Koránt én is. De ilyesmi nekem nem rémlik belőle.

júl. 3. 13:04
 23/45 anonim ***** válasza:

Isten így szólt: "Jézus, Mária fial! Mondtad te valaha is azt az embereknek: Fogadjatok meg engem és anyámat két istennek, Isten mellé?", mire Jézus ezt mondja: , Dicsőség Neked! Olyasmit nem mondhatok, amihez nincs jogom. Ha mondtam volna, akkor Te bizonyosan tudnál róla, hisz Te tudod a legjobban, hogy mi van a lelkem mélyén, de én nem tudom, mi van a Te lelked mélyén. Te vagy az, aki ismer minden rejtett titkot." (5:116)


Itt írja a Korán, hogy Allah tud róla, hogy vannak, akik három "istenségben" hisznek, és úgy hiszi, hogy Jézus mondta nekik, hogy higgyenek bennük. Ezek a keresztények, és ez a Szentháromság tana. Ja, és itt jelenik meg, hogy a Korán azt állítja, – vagy ha úgy tetszik, Allah – hogy Mária a Szentháromság része.

tegnap 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim válasza:
Ahogy mondtam ez egy keresztény hazugság. Az idézett versben szó nincs arról hogy a Korán szerint Mária a szenrháromság része. Azt irja a keresztények istenkét imádják Máriát ami igaz is. Isten anyjának nevezik és ugy imádják mintha isten lenne.
tegnap 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

"Isten így szólt: "Jézus, Mária fial! Mondtad te valaha is azt az embereknek: Fogadjatok meg engem és anyámat két istennek, Isten mellé?", mire Jézus ezt mondja: , Dicsőség Neked! Olyasmit nem mondhatok, amihez nincs jogom. Ha mondtam volna, akkor Te bizonyosan tudnál róla, hisz Te tudod a legjobban, hogy mi van a lelkem mélyén, de én nem tudom, mi van a Te lelked mélyén. Te vagy az, aki ismer minden rejtett titkot." (5:116)

Na, akkor lefordítom.

Isten: Jézus, mondtad te azt valaha, hogy X?

Jézus: Nem válaszolok, úgyis tudod a választ.

Ez ennyi.


"Itt írja a Korán, hogy Allah ... úgy hiszi, hogy Jézus mondta nekik, hogy higgyenek bennük."

Nem. Csak annyit ír a Korán, hogy Isten feltett egy kérdést Jézusnak.


"Ezek a keresztények, és ez a Szentháromság tana."

Nem. A Szentháromság tana arról szól, hogy egy az Isten, és az egy Istennek három személye van: az Atya, a Fiú és a Szentlélek. De ők mindhárman egyek! Vagyis amikor a Korán szerint Jézus azt mondja, hogy "de én nem tudom, mi van a Te lelked mélyén", akkor egyértelműen kiderül, hogy itt nem a Szentháromság tanáról van szó, hiszen aszerint Jézus és az Atya egyek, vagyis Jézus is tud mindent, amit az Atya tud.


"a Korán azt állítja, – vagy ha úgy tetszik, Allah – hogy Mária a Szentháromság része"

A Korán nem azt állítja, hanem azt állítja, hogy Isten feltett egy kérdést Jézusnak Máriával kapcsolatban.


A Korán tehát egyenlő Allahhal, Allah pedig Istennel?

tegnap 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

"a keresztények istenkét imádják Máriát ami igaz is. Isten anyjának nevezik és ugy imádják mintha isten lenne."

Nem igaz, hogy a keresztények imádják Máriát. A keresztények Istent imádják. És mint Isten anyját (hiszen Jézust ő szülte, Jézus pedig a Szentháromság - az Atya, a Fiú és a Szentlélek - egyik személye), tisztelik Máriát. És mivel hisznek az örök életben, vagyis abban, hogy Mária él, sokszor fordulnak hozzá segítségért, kérik rá, hogy imádkozzon értük Istenhez.

tegnap 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim válasza:
A keresztények istenkét imádják Máriát. Ha utánanézel látni fogod hogy az òkori pogåny anyaistennő kultusz folytatása ez. Valószinüleg az egyipotomi ìzisz istennő karaktere lett átemelve. Nem véletken hogy egyiptomban alakult ki a Mária istenanya kultusz és terjedt el a ketesztény világban. A Máriához szóló keresztèny imák szövege alapján is a keresztények istenitik Máriát.
tegnap 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

"A keresztények istenkét imádják Máriát... A Máriához szóló keresztèny imák szövege alapján is a keresztények istenitik Máriát."

Nem igaz.

[link]


A keresztények tisztelik Máriát, és a segítségét kérik, azt, hogy imádkozzon értük.

[link]

tegnap 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim válasza:

Itt leírják hogy a az ókori pogány anyaistennő kultusz folytatása a Mária istenanya kultusz:


[link]


Idézek a szövegből:


"A legtöbb ókori népnél fellelhető az anyaistennő-kultusz. Egyiptomban például Íziszt ábrázolták anyaistennőként és a nőiesség szimbólumaként, a gyermek Hórusz névre hallgatott.[8] Mária, az istenanya nem más, mint az egyiptomi Ízisz kereszténnyé lett mása; ezért nagyon is érthető, hogy az istenanya kultusza éppen Egyiptomból kiindulva terjedt el.[9] A kisdedet ábrázoló Madonna ókeresztény ábrázolásai szinte vonásról vonásra azonosak a kisded Hóruszt ölében tartó Ízisz képmásaival."


"A vallásos tiszteletben részesített Mária ismertetőjegyei, tulajdonságai, gondoskodó-védelmező, isteni királynővé avanzsált funkciója és az ehhez kapcsolódó szimbolika, döntő többségükben nemcsak nem egyeznek, hanem kifejezetten ellentétesek a Bibliában szereplő Máriáéval. A pogány anyaistennők képére formálódott a katolicizmus Mária alakja."


"Máriát az Isten Anyjának nyilvánították, és hagyták tisztelni, mert az áttért hellenisztikus világnak szüksége volt egy mennyei női princípiumra. A görög világban évszázadokon át Efézus volt az istennőimádat központja, amely Mária hivatalos tiszteletének a bölcsője lett."


"A Nap, a korona, a glória, a gyöngyök elmaradhatatlan kellékei lettek az ábrázolásának. Sok vallástörténész szerint Mária, az Istenanya nem más, mint az egyiptomi Ízisz kereszténnyé lett mása. Az istenanya (Theotokosz) kultusza éppen Egyiptomból kiindulva terjedt el."



Továbbá ha Máriától kérsz segítséget, hozzá könyörögsz, azzal isteníted, Istennel teszed egyenlővé mivel olyasmit kérsz amit csak Isten adhat meg.

tegnap 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Ahogy az idézetekből is látszik, igen, "vallásos tisztelet" van Mária körül. De ez nem azt jelenti, hogy a keresztények imádják. Tisztelik. És kérik a segítségét.


"ha Máriától kérsz segítséget, hozzá könyörögsz, azzal isteníted, Istennel teszed egyenlővé mivel olyasmit kérsz amit csak Isten adhat meg"

Ha tőled kérek segítséget, akkor azzal istenítelek, Istennel teszlek egyenlővé, imádlak? Nem.

Azt kérik a keresztények Máriától, hogy imádkozzon értük. Imádkozni valakiért egyáltalán nem lehetetlen dolog, hiszen a keresztények szoktak imádkozni egymásért itt, a földi életükben is. És hisznek abban, hogy örök életük van, vagyis aki már meghalt, az is él. Ha pedig él, miért ne lehetne őt (pl. Máriát, vagy más szenteket is, vagy akár elhunyt rokonokat) megkérni arra, hogy ők is imádkozzanak azért, amiért mi imádkozunk? Ez nem imádás. Itt van, hogy mi az imádás:

[link]

tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!