Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Nektek mennyi...

Muszlimok! Nektek mennyi ideig tartott mire megtanultatok önállóan imádkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék áttérni az iszlámra, viszont nem tudom hogyan kell imádkozni, mivel ez nincs benne a Koránban (a Koránt ismerem, arabul is megtanultam).


Milyen nehéz önállóan megtanulni imádkozni? Illetve tudtok erről egyszerű közérthető anyagokat?


Illetve kíváncsian várom más áttért muszlimok tapasztalatait is ezzel kapcsolatban.



#iszlám #Allah #Maliki #Korán #Szalat #Öt pillér
jún. 30. 17:05
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:

"Tulajdonképpen egyedül az ortodox kereszténység, ami még megmaradt, mint tényleges kereszténység. Az ortodoxoknak minden elismerésem."

Akkor miért nem hozzájuk akarsz csatlakozni?

júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

#10


Minden esetben kiálltak magukért. Ugyanezt te nem tudod elmondani pl a jelenlegi Magyarországon, ahol egy erőszakosan követelőző kisebbség ugráltatja a teljes országot kénye-kedve szerint és senki semmit nem csinál, nem zavar senkit.


Egyébként meg hiába nézel pillanatnyi helyzetet, hogy ki gazdagabb ki nem. Ezer éve a Közel-Kelet volt összehasonlíthatatlanul gazdagabb Európához képest. Most fordítva. A történelem mindig változik, ebben semmi különös nincs. Az számít, hogy mennyire tudja fenntartani a helyzetét az adott csoport, pl mit ér az európai gazdagság ha az európaiak nem akarnak szaporodni és nem lesznek európaiak? A Római Birodalom is nézd meg mekkora volt, de hol van most?

Ugyanaz ment végbe Rómával is mint ami most van a jelenlegi Európában. Elpuhultak, tejbetökké váltak, elfelejtették férfiak-e egyáltalán, és nők helyett férfiakat töltöttek meg majonézzel. Volt egy római császár is akinek villája volt Capri szigetén, ott fiatal kisfiúkat tartott, akiket arra használt, hogy orálisan elégítsék ki miközben a medencéjében pihen, "halacskák"nak nevezte őket. Ugyanez a beteg aberráltság van jelen a mostani Európában is, lásd pl Kaleta vagy K. Endre, akik úgy tűnik követik ennek a római császárnak a nyomdokait. Érdekes módon egy muszlimmal sem találkoztam volna aki elfelejtette volna, hogy milyen nemű és elbizonytalanodott volna férfiasságában. Szemben pl az európai Nemoval például.


Ahogyan a hajdani abberált beteg rómaiakat is felváltották az életerős heteró germánok és gótok, ugyanúgy a mai eltunyult szivárványos legyengült Európát is fel fogják majd váltani az életerős egészséges népek. Ez a történelem rendje.


Rajtad áll, hogy melyik csoporthoz szeretnél tartozni.


Ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen gazdagok hol nem. Lehetnek dollármilliárdosok is, de ha nem szaporodnak, akkor tulajdonképpen kihalnak. Míg más élhet egy sárkunyhóban is egy putriban ha képes tíz gyereket is felnevelni. Innen is látszik ki erős ki gyenge, az egyik több ezer eurós fizetések mellett gazdagságban jólétben sem képes egyetlenegy gyereket sem felnevelni, míg a másik a legnagyobb szegénységben akár áram-melegvíz nélkül is röhögve felnevel tíz gyereket is, akkor ki a gyenge?

júl. 2. 18:52
 13/45 anonim ***** válasza:

"Ugyanaz ment végbe Rómával is mint ami most van a jelenlegi Európában."

A keresztények viszont nem tűntek el azóta se, csak a Római Birodalom.


"egy muszlimmal sem találkoztam volna aki elfelejtette volna, hogy milyen nemű és elbizonytalanodott volna férfiasságában"

A keresztények is ilyenek, csak nem ismered őket eléggé.

júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

#13


Igazándiból ténylegesen keresztényeket elsősorban Afrikában kell keresni. Sosem felejtem el, amikor egyszer misére mentem egy templomba egy afrikai arab országba. Ez egy nagyon turista helyen volt, ahol rendszeresen megfordulnak európai turisták. Ott én mondjuk életvitelszerűen éltem, de most nem ez a lényeg. Megdöbbentem, hogy amikor bementem, akkor én voltam az egyetlen fehér ott. Mindenki más néger volt. Ugyanis a négerek felé is minden elismerésem. A keresztény négerek sem tejbetökök. Zimbabwe egykori vezetőjét, Mugabe-t idézve "We are not gays!". Dehát ha megnézel pl egy olimpia maratont, vagy sportmérkőzést akkor láthatod, hogy a négerek felülreprezentálnak. Mert erősebbek, így ők nyilván sokkal immunisabbak a betegségekre, mint pl a liberalizmus nevű betegségre is. Prájdon szinte egyetlenegy négert, afrikait vagy arabot sem fogsz látni.

Tehát Afrikában a kereszténység méh valóban jelen van. Tehát Afrika tartja magát. De igazad valahányszor ott voltam, meg amikor még ott is éltem, akkor mindig is éreztem, hogy AFRIKA ÉL, ellenben Európa haldoklik, szinte már halott.


Csak ti ezt nem értitek, mert a ti mércéitek olyasmik amik egy másodperc elvehetők, amik megrozsdásodnak vagy megcsoffadnak. Jön az érv "haha buta négerek meg senki arabok! Nézd meg semmilyük sincs csak egy rongyokból összetákolt kunyhójuk és egy szamaruk míg bezzeg nekünk európai meg amerikaiknak van ferrarink. Itt a bizonyítéka, hogy Európa jobb!". Mert a ti mércéitek a bankszámlátok mennyiségében mérhető. Pedig még Tyler is megmondta a Harcosok klubjában, hogy "te nem a bankszámlád vagy". Afrikában akár iszlám, akár kereszténység, mindig érezni lehetett a szakralitást. Tehát hiába szegények, ha máshol a szemmel nem látható dolgokban mérve gazdagok. Kevesen tudják de Elefántcsontparton van a világ legnagyobb katedrálisa. A világ egyik legszegényebb országa építette fel a világ legnagyobb katedrálisát. Olyan szinten fontosak nekik a szakrális dolgok.


Egyszer láttam egy posztot, ahol egy nő mutogatta magát a neten, egy néger odaírta "az Úr segítsen, hogy jó útra térj és hagyj fel a bűnös életviteleddel" és más négerek mind lájkolták és küldték a támogató kommenteket. Ellenben Európában mentek volna a kanos nyálcsorgató megjegyzések és még téged utálnának ki ha bármi negatív megjegyzést tennél az ellen ha egy ő onlyfans modellnek áll.

Igazából a katolikus egyháznaknis tulajdonképpen ez az egyetlenegy mentsvára, ha sikerülne egy néger pápát az egyház élére tenni. Akkor talán megmaradna. Máskülönben elsüllyedne a liberalizmus szennyében.


Afrikában mindenféle fiatalokat láttam, rengeteg gyerek volt mindenfelé, az emberek gyerekeket vállalnak. Ott ez a normalis.

Itt öregeket látsz mindenhol, senki nem vállal gyereket.


Innen is látszik, hogy az egyik ÉL és egészséges, míg a másik beteg és gyenge.


Tehát nem mondom, vannak keresztények. De elsősorban négerek között kell keresgélni, és Afrikában.

júl. 2. 19:43
 15/45 anonim ***** válasza:

"Csak ti ezt nem értitek, mert a ti mércéitek olyasmik amik egy másodperc elvehetők, amik megrozsdásodnak vagy megcsoffadnak. Jön az érv "haha buta négerek meg senki arabok! Nézd meg semmilyük sincs csak egy rongyokból összetákolt kunyhójuk és egy szamaruk míg bezzeg nekünk európai meg amerikaiknak van ferrarink. Itt a bizonyítéka, hogy Európa jobb!". Mert a ti mércéitek a bankszámlátok mennyiségében mérhető."


Te kevered a szezont a fazonnal. Ezek nem a keresztények érvei, hanem az európai nem keresztények érvei.

júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim válasza:

5-ösnek,


"4 évig voltam muszlim, azt hittem megtaláltam az életem értelmét majd nagyot koppantam a végén. Hatalmas tudásra tettem szert"


Kizártnak tartom hogy te muszlim voltál. Olyasmikre hivatkoztál amik totál tévesek. Ezek alapján még minimális tudással sem rendelkezel az iszlámról.



"De ha megnézzük az iszlámot, az egész arra épül, hogy JÓT kell cselekedned de a végén sosem tudhatod, hogy Allah hova küld majd"


Nem is most fogod megtudni, hanem az Ítélet napján. Miért akarod most megtudni? A tanár sem megy oda vizsgaírás közben és nem mondja meg hogy éppen hogy állsz.



"Ott van a jó példa a hadíszban arról a férfiról, aki megölt 99 embert, majd megkérdezte a 100.at, hogyan nyerhetne megváltást, nem tetszett neki, azt is megölte, de a végén megbánta és elindult a megváltás útján, útközben meghalt és Allah a mennybe helyezte. Illetve a Korán arról is beszél, hogy vannak akik imái és jó cselekedetei semmit nem fognak érni a feltámadás napján. Ha azt hiszed a jó úton jársz, lehet pont az ellenkező irányba tartasz."


Ezek is féligazságok. A Korán leírja hogy kiknek nem ér a jócselelekdete semmit, például akik csak hazudják hogy muszlimok vagy akik képmutatásból teszik. Illetve egy gyilkos is mennybe juthat de nagyon nehéz, nem annyi hogy megbánta és meg is van.



"Ez számomra hatalmas bizonytalanságot jelentett egész végig."


Akkor nem értesz az egészből semmit. Egy muszlim Allah megelégedésért cselekszi amit Allah parancsolt és Allah könyörületéből kerülhet a Mennybe. Közben mindenki elkövet kisebb nagyobb bűnöket, de Allah könyörületes, megbocsától. Ha megbánod az elkövetett bűnt, Allah bocsánatát kéred és igyekszel helyrehozni, bízhatsz Allah kegyelmében. Szóval az iszlámban nincs olyan mint a kereszténységben hogy össze vissza bűnözöl aztán elég elfogadnod hogy Jézus megváltja a bűneidet és mehetsz is a Mennyországba. Ez egyébként is mese habbal.



"A másik kiábrándító dolog az, hogy Mohamed sosem beszélt Allahhal közvetlen módon mint más próféták. "


Ez nem igaz. Mohamed próféta személyesen beszélt Allahhal a Mi'raj vagyis a mennybemenetel alatt. Ez még egy gyerek is tudja. Te pedig állítólag 4 évig voltál muszlim hatalmas tudással :) de fogalmad sincs erről.



"A Korán azt írja, hogy a keresztények három istent imádnak, Allahot, Jézust és Máriát. Ez számomra elfogadhatatlan tévedésnek bizonyult ami megdöntötte a Korán hitelességét."


Ez egy tipikus keresztény hazugság. A Korán egy szóval sem írja hogy Mária része a szentháromságnak. Ha valóban olvastad volna a Koránt akkor tudnád.



"Illetve az, hogy Jézus megölését annyival elintézi, hogy "valaki mást öltek meg aki úgy nézett ki"


Nem igaz. Nem ezt írja. Te sosem olvastad a Korán ez már biztos.



"Órákon keresztül tudnám írni a dolgaimat, de ajánlom neked is, hogy mélyebben nézz utána, nehogy úgy járj mint én, hogy beleéled magad majd évek után koppansz."


Maradjunk annyiban hogy te sosem voltál muszlim. Olyan mintha egy keresztényt hallgatnék aki csak behazudja hogy muszlim volt.

júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

"Egy muszlim Allah megelégedésért cselekszi amit Allah parancsolt és Allah könyörületéből kerülhet a Mennybe. Közben mindenki elkövet kisebb nagyobb bűnöket, de Allah könyörületes, megbocsától. Ha megbánod az elkövetett bűnt, Allah bocsánatát kéred és igyekszel helyrehozni, bízhatsz Allah kegyelmében."

Cseréld ki az Allah szót arra, hogy Isten, és megkapod a keresztény tanítást.


"Szóval az iszlámban nincs olyan mint a kereszténységben hogy össze vissza bűnözöl aztán elég elfogadnod hogy Jézus megváltja a bűneidet és mehetsz is a Mennyországba. Ez egyébként is mese habbal."

Teljesen félreérted a keresztény tanítást.

júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

"A Korán leírja hogy kiknek nem ér a jócselelekdete semmit, például akik csak hazudják hogy muszlimok vagy akik képmutatásból teszik. Illetve egy gyilkos is mennybe juthat de nagyon nehéz, nem annyi hogy megbánta és meg is van."

Pont mint a Biblia.

júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

"A Korán azt írja, hogy a keresztények három istent imádnak, Allahot, Jézust és Máriát. Ez számomra elfogadhatatlan tévedésnek bizonyult ami megdöntötte a Korán hitelességét."

"Ez egy tipikus keresztény hazugság."

Mi keresztény hazugság?

Az, hogy a Korán azt írja?

Vagy az, hogy három istent imádnak a keresztények?

Vagy az, hogy a keresztények három istene Allah, Jézus és Mária?

Vagy az hazugság, hogy a kérdező számára elfogadhatatlan, hogy a Korán azt írja, amit (szerinte) ír?


"A Korán egy szóval sem írja hogy Mária része a szentháromságnak. Ha valóban olvastad volna a Koránt akkor tudnád."

Csak hogy világos legyen: a keresztények nem három istent imádnak, hanem egy(!) Istent. És Mária nem a Szentháromság egyik személye a keresztények szerint.

Itt egy ének a Szentháromságról, ami elég jól mutatja, hogy miről van szó:

[link]

júl. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

#19


Pontosan melyik ájet írja a Koránban, hogy Mária része a Szentháromságnak?

júl. 3. 06:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!