Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a Szentháromság és...

Mit jelent a Szentháromság és hol van erről szó a Bibliában?

Figyelt kérdés

jan. 4. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
0%

MOST NÉZZÜK MEG MIT TANÍT ISTENRŐL AZ ÚJSZÖVETSÉG?


A háromnak megfelelő görög szó a treisz. Ez a szó a teljes görög újszövetségi konkordancia, az ún. Komputer-konkordancia szerint a görög szövegben 67 helyen szerepel (vö. *Computer Konkordanz zum Novum Testamentum graece, Berlin, 1987. 1803. oldal.), de egyszer sincs kapcsolatba hozva Istennel.


Hanem pl. egy kis helységgel, amely postai megállóként és kis szálláshelyként volt ismert Rómától kb. 50 km-re délkeletre a Via Appia úton, s amelynek neve: Tres Tabernae (három fogadó). Idáig mentek a római keresztények a fogolyként Rómába vitt Pál apostol elé, hogy üdvözölhessék.


A harmadiknak megfelelő görög szó a tritosz, 56-szor szerepel az újszövetségi szövegekben (vö. *1807. old.), de egyszer sincs kapcsolatba hozva Istennel. Hanem pl. Péter azt mondja Jézusról: „Isten harmadnapon feltámasztotta„ (Csel 10:40, MBT. ford.). Tehát nem Istennel hozza összefüggésbe a hármas számot, hanem a napok számával.


Hogy lehet az, hogy miközben se a három, se a harmadik szó sehol nincs kapcsolatba hozva Istennel, ennek ellenére a háromság-hitűek a hármas számot mindig kapcsolatba hozzák Istennel!?

jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:
Jó sokat írtatok. Elolvastam. Szerintem még lesz kérdésem.
jan. 5. 23:21
 43/75 anonim ***** válasza:

Hogy szokták mondani, sok beszédnek nagy az alja :)


Amúgy:

"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére."


"Atyaisten előretudása birtokában kiválasztott, a Lélek megszentelő erejéből az engedelmességre és a Jézus Krisztus vérével való meghintésre. Kegyelemben és békében bőven legyen részetek!"


"Urunk, Jézus Krisztus kegyelme, Isten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal!"


Úgy látszik, a Biblia nem számolgat, csak nemes egyszerűséggel 3 személyt ír le :)

jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:

Nem is tudnék ehhez mit szólni, de pont tegnap vagy tegnapelőtt olvastam ezt és óhatatlanul is eszembe jutott, ezt maga Isten mondja:

"26Isten újra szólt: „Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog.” 27Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket. 28Isten megáldotta őket, Isten szólt hozzájuk: „Legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a földet és vonjátok uralmatok alá. Uralkodjatok a tenger halai, az ég madarai és minden állat fölött, amely a földön mozog."


Tehát saját magáról többes számban beszélt.


Ráadásul a szövegből az derül ki, hogy Isten férfi és nő alakkal is rendelkezik.

jan. 5. 23:29
 45/75 A kérdező kommentje:
De úgy sejtem, hogy ha valaki egyáltalán eljut idáig az olvasásban, attól is eldobhatja a haját, amit írtam a #44-esben, pedig szó szerint idéztem...
jan. 5. 23:34
 46/75 anonim ***** válasza:

#44

Az nem derül ki a szövegből, hogy férfi és női alakkal is rendelkezett, de valóban többes számot használ. Ami talán első alkalommal itt nyer értelmet:

"Történt pedig, hogy amikor az egész nép megkeresztelkedett, Jézus is megkeresztelkedett. Miközben imádkozott, megnyílt az ég, és mint egy galamb, testi alakban leszállt rá a Szentlélek, s ez a szózat hangzott az égből: »Te vagy az én szeretett Fiam, benned telik kedvem« ."

jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

#46. Köszi, de én még mindig nem értem. :( :/

Mivel te is írtad, hogy Jézus Krisztus Isten Fia.


Akkor hogyan lehet igaz az ószövetség és az újszövetség is?

jan. 5. 23:38
 48/75 anonim ***** válasza:

#47

Az egy pipás hozzászóló kilométer hosszú szövegeket másolt de, van amit rafinált módon elhallgatott, például Izajástól:

"Mert gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme."


Az Ószövetség még nem fejti ki részletesen, de már itt is megjelenik benne a Fiú Istensége. Természetesen a kinyilatkoztatás az Újszövetséggel lesz teljes, mely egyértelműen rávilágít ezekre. Ha az Ószövetségben minden benne lett volna, akkor nem kellett volna Jézus és apostolainak tanítása. A kinyilatkoztatás a Teremtés könyvével kezdődött és a Jelenések könyvével ért véget.

jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:

#48. Köszönöm. Ezt úgy kell érteni, hogy ez az idézet Jézus Krisztusra vonatkozik?

"Mert gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme."

jan. 5. 23:58
 50/75 anonim ***** válasza:
Pontosan, ez egy rá vonatkoztatott ószövetségi messiási prófécia. Az érdekesség az, hogy ezt még az őrtorony szervezet is elismeri, csak ők az Istent itt kisbetűvel írják. S próbálják indokolni, hogy az "erős Isten" kifejezés nem Istenre vonatkozik, stb... csak a bökkenő az, hogy az Ószövetség az Atyára vonatkozóan is használja ezt a címet máshol. :)
jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!