Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk a "Földi Paradics...

Kedves tanúk a "Földi Paradicsom" páros szó megvan a Bibliában?

Figyelt kérdés
Mindig azzal vádoltok meg minket,hogy a Szentháromság szó nincs meg a Bibliában. Nos a "Földi Paradicsom" meg van? Maga a paradicsom szó csak 3 szor van meg a Bibliában és a három közül egysem utal olyan formában ahogy azt ti addjátok elő.

2014. febr. 2. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Így nincs benne, viszont utalások vannak rá, mert istennek ez volt az eredeti szándéka, és sehol nem írja, hogy változtatni akarna rajta.


Egy pár vers ami erről szól:


(Zsoltárok 37:9-11)  9 Mert a gonosztevők kivágatnak, De akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet. ו [váv] 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .


(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Jelenések 21:3, 4) . . .Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


(Ézsaiás 65:20-25) . . .. 21 Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét. 22 Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim. 23 Nem fáradnak hiába, nem veszedelemre szülnek, mert Jehovától megáldott utódok ők, leszármazottaikkal együtt. 24 És úgy lesz, hogy még mielőtt kiáltanának, én már válaszolok, még beszélnek, és én már meghallgattam. 25 A farkas és a bárány együtt fog legelni, az oroszlán szalmát eszik, mint a bika, a kígyónak pedig por lesz az eledele. Nem ártanak és nem pusztítanak sehol szent hegyemen” — így szól Jehova.


(Jelenések 5:10) 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


Ha mindenki az égbe megy akkor a paradicsomi földön ami felett Jézus a választottaival uralkodna majd kik lesznek?

A túl élőknek lesz kiváltságuk a földet rendbe tenni ahogy eredetileg szándékozta Isten. ellenben az összes Biblia vers ami erről szól hazugság lenne.


A háromság pedig soha nem volt Isten se az ókori, sem a modern kori népe közt tanítás, mert Isten mono, és ezt Jézus is kihangsúlyozta.

Háromságot a "pogány" népek imádtak, és ebből szállingóztatták be egyes magukat keresztényeknek vallók Jézus tiszta tanításába.

2014. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Így nincs benne de utalások vannak rá..."

Kedves tanú :) hány "utalást" hozzak fel neked ami a Szentháromságot támasztja alá?

Az az érdekes,hogy nektek megengedett "utalásokról" beszélni miközben a másikat lehurrogjátok ha meg mer említeni valami olyant amit a ti agyalágyult TÁRSULATOTOK nem fogad el.

Nna ettől szoktam én pipa lenni...

Hányszor van meg a Bibliában az 1914-es évszám? Ugyanis ez egy fontos évszám számotokra,nem?

Hány helyen lehet olvasni a Bibliában azt a Jézus tanítást miszerint házról házra kell járni hirdetni?

Hány helyen tanítja nekünk a Biblia,hogy számítsuk ki az Armagedoni napot?

Jaa persze..."utalások"!Azok tucatjával vannak,nemde?

Melyik lángelmétek jött rá arra a nagyszerű felfedezésre miszerint Abaddon maga Jézus Krisztus?

"Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve."

Ez lenne az az utalás?

Én úgy tudtam,hogy Jézus Krisztus a messiás vagyis a MEGMENTŐ miközben a fenti igében azt olvashatjuk ,hogy "VESZTŐ A NEVE".

Áruljátok már el,hogy ki sugalja nektek ezeket az "utalásokat"?

Hogy nem Jahve abban biztos vagyok..

De viszont azt ami szinte kiszúrja a szemeteket,azt neeem!

Azt nem akarjátok elfogadni,és inkább hisztek a hamis prófétának..sajnálom,hogy ennyire hagyjátok befolyásolni magatokat egy világi szervezet által.

2014. febr. 2. 19:52
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Ferdetoronytársulat megengedi a tagoknak, hogy higgyenek olyan utalásos dolgokban, amik nem üdvösségi kérdések. :-D
2014. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Apollion = Jézus Krisztus?

Komolyan mondom a palacsintában több...:-D

2014. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Sajnos igen :/ szerintük Apollion=Jézus Krisztus. Én is most olvastam a napokban,hogy már ott tartanak a tisztelt tanúk,hogy Jézus Krisztusból Vesztőt csináltak.

Ez már minden képzeletet felül múl. Ennél nagyobb Istenkáromlást nem igen lehet hallani.

Dehát az ő lelkük megy rá. Az ő választásuk.

2014. febr. 2. 21:31
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

„ agyalágyult TÁRSULATOTOK” páros szó megvan a Bibliában?


„hány "utalást" hozzak fel neked ami a Szentháromságot támasztja alá? „


Azt hol írja a Biblia, hogy a Legfelségesebb Isten az Szentháromság és nem az Atya?


Az eljövendő „lakott föld” (Zsidók 2:5, görögben és Vida/Csia ford.), amit a szelídek örökölnek (Mt 5:5), ahol teljes lesz a föld Jehova ismeretével (Ézsaiás 11:9), az hol inkább égi, mint földi paradicsom?


„ettől szoktam én pipa lenni..”


Inkább primitívnek látlak!

2014. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Ferdetoronytársulat "


Te mit tudsz felmutatni Isten előtt, hogy így ömlik a szádból a tajtékzó kritika?


Milyen gyümölcsöket termettél, hogy Isten büszkén néz rád, míg az Őrtorony Társulatra meg rosszallóan néz?


Csak nem egy színtelen/szagtalan kritikus vagy, aki a kritikáját nem a Szentírás alapján fogalmazza meg, hanem úgy adja elő, mint egy önmagát minősítő szaftos köpést?!

2014. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Ez már minden képzeletet felül múl. Ennél nagyobb Istenkáromlást nem igen lehet hallani."


A precíz bibliamagyarázatod támasztja alá a mondandódat, vagy vagdalkozol össze-vissza, mint egy epilepsziás roham alatt lévő?


Mit gondolsz, az Isten is meghallja a keresztény lelkületű kijelentéseidet, vagy csak a hozzád hasonló langyos bólogatójánosok?

2014. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Hogy a háromság kifejezés nincs benne a Szentírásban? Igen, ez EGY érv, a sokadik érv, sok más mellett! Tehát már a kérdéseddel is torzítottál, úgy állítottad be, mintha ez lenne az egyetlen, vagy legalábbis a fő érve azoknak, akik meggyőződéssel tagadják a háromság bibliai voltát.

Nem, valójában sok-sok ellenérv van, pontosan annyi, amennyi hamis érvet a hárommság mellett kitaláltak. :)


Itt van egy alapos és meggyőző leírás arról, hogy a Biblia valójában miként használja a paradicsom szót:


[link]

2014. febr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ez érdekes ujra ugyanaz .....


olvasom az egyik Tanu komentárját és Biblia versekkel alátámasztva, mit jövendöl a BIBLIA a jövöröl.

és a kedves vitatárs már újra szidja Az Örtornyot....


Mondjátok, Ti akik felteszitek ezeket a kérdéseket, tényleg akarjátok tudni mit ír a Biblia?


Valamelyik társatok, még azt is írta a múltkor, hogy Darwin, aki búzát árult, az alapította a vallásunkat.


...gondoltam valamelyik okos közületek észreveszi..


Bocsássatok már meg, de ha arra kérünk Titeket, hogy olvassátok el a Biblia szöveget és írjátok meg ti hogy értitek, akkor pld. a múltkor kaptam egy feleletet: hogy ne gondolkodjak, hanem higyjek.....


Akkor meg a Teremtö Isten mi a csudának adta az észt?


Le tudja valaki nekem írni, hogy a Biblia betiltja, hogy az ember gondolkodjon???

2014. febr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!