Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítja azt a Mormon...

Komlós Henrietta kérdése:

Miért tanítja azt a Mormon Egyház, hogy a paradicsom eredetileg az Amerikai Egyesült Államok területén helyezkedett el?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon keveset tudok a mormonokról, úgyhogy lehet, most nagy hülyeséget kérdeztem, de valakitől ezt hallottam.

2013. aug. 15. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Minden vallás hülyeségeket állít, miért lenne ez más mint a többi?
2013. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Jól hallottad...


És hogy miért?


Ismered te az amerikai felfogást?

Várj,itt egy egész jó ábra:


[link]


Szóval röviden annyi hogy amerika a legkirályabb,mindenki más meg szarjon sünt...


Na egy ilyen felfogású országban keletkezett vallás (mormon) ugyanilyen nacionalista barom lesz,és tényleg,az is.

2013. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez volt az első (hátsó) gondolatom, de én az ő érveikre vagyok kíváncsi. Úgy értem, amikor a Biblia azt a helyet nevezi meg, ahol az Édenkert található, nemde Asszíriáról és az Eufráteszről beszél többek között.

(Ez nyilván azért van, mert az ókori zsidók földrajzi ismeretei ezeket a területeket foglalták magukban.)

2013. aug. 16. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Folyóvíz jő vala pedig ki Édenből a kert megöntözésére; és onnét elágazik és négy főágra szakad vala.

Az elsőnek neve Pison, ez az, a mely megkerüli Havilah egész földét, a hol az arany terem.

És annak a földnek aranya igen jó; ott van a Bdelliom és az Onix-kő.

A második folyóvíz neve pedig Gihon; ez az, a mely megkerüli az egész Khús földét.

És a harmadik folyóvíz neve Hiddekel; ez az, a mely Assiria hosszában foly. A negyedik folyóvíz pedig az Eufrátes.


Ez olvasható Mózes írásában. Ránézésre ez alapján el lehetne biztos helyezni az édenkertet, de ha rá keresel neten, ezek a földrajzi nevek már nem mind léteznek, így nehéz pontosan behatárolni. Egyes állítások szerint a földrajzi nevek nem számitanak, mert igazából csak a világ közepét akarták vele szimbolizálni. A Bibliában sokszor olvashatunk olyan részeket, amikor szimbolumokban magyaráznak vagy mutatnak meg dolgokat. Sokan, sok helyre próbálták már elhelyezni az édenkert földrajzi területét, de a kérdés az, hogy vajon tényleg ez a legfontosabb dolog? Vagy pedig az, hogy Krisztus megváltotta a bűneinket?

Azon sem vitatkozik senki, hogy hogyan teremtette meg Isten a világot 7 nap alatt, vagy hogy mi van a dinoszauroszokkal:D

2013. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert a Mormonizmus nyílvánvalóan hamis.


Bővebben:

https://www.youtube.com/watch?v=iwJB1tGlMWU

2013. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!