Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A megbocsájtást...

Keresztények! A megbocsájtást hogyan csináljátok? Mert magától szerintem (nekem) nem megy, azazhogy csak elhatározom, hogy megbocsátok.

Figyelt kérdés

Ima, kegyelem - ezeken kívül.

Valamit CSINÁLNI kellene szerintem, a megbocsájt is egy cselekvést kifejező ige (nyelvtani értelemben az ige :)). Különben visszatér, nem hagy, nyomot hagy, felzaklat, elszomorít, keserít, stb.

Vannak pszichológiai téren is használt technikák, amelyek keresztény technikák is egyben?

Magatok megoldjátok, vagy tanácsos bevonni az elkövetőt vagy mást? Vannak különböző esetek, amiket másképp kell kezelni?



2023. szept. 18. 13:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ilyet nem állítottam.


Ez rendben, ha a "minden" szót "sokminden"-re cserélem.


Értem, mit szemlélte a hasonlatod.


Azonban pl. ha valaki internálótáborba gyűjt embereket, az nekem nem testvérem, de aki ennek áldozata és kívánja a másét (ennivaló, és netán el is szedi attól, akinek sok van), őt én ettől testvéremnek tekintem, mert ég és föld szerintem.


A megbocsájtásban egyáltalán nem kötelező testvérként kezelni a másikat, mivel kapcsolatot fenntartani sem kötelező vele.

2023. szept. 20. 19:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Az áldás müködik hidd el.

A lelki seb nem gyógyul másképp csak ha a nyelv is gyógyitást mond.

A harag viszont más kérdés. Ha haragos is vagy azt neked kell megfeszitened. Böjttel.

2023. szept. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Pálinka segít!
2023. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!