Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A megbocsájtást...

Keresztények! A megbocsájtást hogyan csináljátok? Mert magától szerintem (nekem) nem megy, azazhogy csak elhatározom, hogy megbocsátok.

Figyelt kérdés

Ima, kegyelem - ezeken kívül.

Valamit CSINÁLNI kellene szerintem, a megbocsájt is egy cselekvést kifejező ige (nyelvtani értelemben az ige :)). Különben visszatér, nem hagy, nyomot hagy, felzaklat, elszomorít, keserít, stb.

Vannak pszichológiai téren is használt technikák, amelyek keresztény technikák is egyben?

Magatok megoldjátok, vagy tanácsos bevonni az elkövetőt vagy mást? Vannak különböző esetek, amiket másképp kell kezelni?



2023. szept. 18. 13:37
1 2
 1/13 Potyondi Gergely ***** válasza:

Jézus ebben a példabeszédben nagyon jól elmagyarázza azt hogy miért fontos a megbocsátás:


Máté 18,21-35

Ekkor hozzá menvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és neki megbocsátanom? Még hétszer is?

Monda neki Jézus: Nem mondom neked, [hogy] hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

Annak okáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki számot akar vala vetni az ő szolgáival.

Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, aki tízezer talentummal vala adós.

Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét, és gyermekeit, és mindenét, amije vala és fizessenek.

Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala neki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.

Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé neki.

Kimenvén pedig az a szolga, találkozék eggyel az ő szolgatársai közül, aki száz dénárral vala neki adós, és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nekem, amivel tartozol.

Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala neki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked.

De ő nem akará, hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, amivel tartozik.

Látván pedig az ő szolgatársai, amik történtek vala, felettébb megszomorodának, és elmenvén, mindent megjelentének az ő uruknak, amik történtek vala.

Akkor előhívatván őt az ő ura, monda neki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem neked, mivelhogy könyörögtél nekem.

Nem kellett volna-e neked is könyörülnöd a te szolgatársadon, amiképpen én is könyörültem terajtad?

És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, amivel tartozik.

Eképpen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátjátok, ki-ki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.

2023. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Az segíthet a megbocsátásban, ha kissé utána nézel, mennyi mindent bocsát meg nekünk embereknek Isten. Az ő megbocsátása mindig egyoldalú, tehát ő mindig csak megbocsát, neki nem kell megbocsátanunk.

Viszont a mi megbocsátásunk egészen más. Sajnos nem csak mi bocsátunk meg, de a tökéletlenség miatt mi is legalább olyan gyakran szorulunk megbocsátásra.

Hiszen az ad erőt megbocsátani, hogy abban reménykedem akinek MOST megbocsátottam, majd ő is ezt teszi, amikor rászorulok.

„legyetek egymáshoz jóságosak, irgalmasak, bocsássatok meg egymásnak, ahogyan Isten is megbocsátott nektek a Krisztusban” Efézus 4:32

2023. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha állandóan eszedbe jut valaki aki nagyon megsértett az azt jelenti, hogy szivből még nem tudtál megbocsájtani neki. A szivében hordozza az ember azt az illetőt aki megsértette. Ráadásul az ige azt mondja, hogy "a nap le ne menjen a ti haragotokon". Olyankor (éjjel alvás közben) kerül ugyanis egyre mélyebbre az ember személyiségébe a neheztelés.

Ha ezeket észleled magadon akkor olyankor amikor eszedbe jut az illető, el kell kezdened hangosan áldani. Ahányszor eszedbe jut, áldd meg jó alaposan. Az a lényeg, hogy aki áldást akar Istentől (megszabadulni a nehezteléstől) annak is áldás kell kijöjjön a száján.

2023. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én mindig arra gondolok, ha megbántanak, hogy nem történt semmi katasztrófa. Éltem át én is és ismerek olyan embereket, akik nálam ezerszer nagyobb katasztrófával kénytelenek megküzdeni. Az én problémám nulla, ehhez képest.
2023. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem értem, hogy ad ez választ a kérdésemre.


#2 Akkor mindig azt kellene gondolnia a keresztény embernek, hogy ő bűnösebb annál, aki bűnt követett el ellene? Mert ez nem igaz.

Vannak, akik csak kihasználják a keresztényeket, és nem is lesz várhatóan fordított helyzet.


#3 Az érzelmek legtöbbször nem racionálisan működnek, pl. hogy estére megszűnjön. Az a kérdés, hogy mitől fog a harag megszűnni? Mert ez hasonló a kérdésemhez, hogy mitől fog a megbocsátás bekövetkezni?


Ez az áldás valóban kipróbáltan működőképes? Milyen hosszú távon? Akkor aki jót tett valakivel, azt nem kellene 100-szorannyira megáldania, mint aki rosszat?


#4 Elhiszem, hogy te is jót akartál ezzel a hozzászólással, de amikor valaki úgy próbál vigasztalni mást, hogy lekicsinyli a fájdalmát, hogy ha másnak nagyobb a baja, akkor az övé nem is számít, akkor ez a lelki bántalmazás egy formája. Nem elég, hogy megbántották, még a saját fájdalmát sem élheti meg, hanem nyomja el. Ez elég elterjedt, és nagyon hibás.

2023. szept. 19. 14:07
 6/13 Potyondi Gergely ***** válasza:

Abban a példabeszédben a száz dínár azokat a bűnöket jelképezi, amiket az emberek ellenünk elkövettek.

A tízezer talentum pedig azokat a bűnöket jelképezi, amiket mi emberek Isten ellen elkövettünk.


Ha mi azt akarjuk hogy Isten bocsássa meg a rengeteg bűnünket, akkor nekünk is meg kell bocsátanunk másoknak.


Itt van még egy ige ami segíthet a megbocsátásban:


Máté 5,7

Boldogok az irgalmasok, mert ők irgalmasságot nyernek.

2023. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A "megbocsájtás" nem természetes emberi tulajdonság!

Isten Lelke nélkül nem megy!


Biztosan van más út is az enyémnél,melyen engem Ő vezetett.


Én először felismertem önmagamon,a megváltás szükségletét és megismertem Megváltómat.

Amint találkoztam más bűnösökkel, akik ellenem-néha borzasztóan súlyosan- vétkeztek, eleinte alaposan felháborodtam,de hamar felcsillant a szemem: "Köszöntlek a bűnösök, mások ellen vétkezők táborában! Neked pont úgy szükséged van Kriszus kegyelmére,mint nekem! Te igazán az én testvérem vagy!"

2023. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#3 "Én először felismertem önmagamon,a megváltás szükségletét és megismertem Megváltómat."

Lehet, hogy itt nagy hiányosságaim vannak.

Nem értem, ha én nem csinálnám azt vele, mint ő énvelem, és eszembe se jutott, akkor honnan lennének testvéri gondolataim vele kapcsolatban.

Valószínűleg az a baj, hogy nem tartom olyan nagy bűnösnek magam. (Két eset van: vagy nem vagyok az, vagy igen, csak nem ismerem fel.)

2023. szept. 19. 19:47
 9/13 A kérdező kommentje:
(#3 helyett #7)
2023. szept. 19. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak az a bűn,amit ő elkövetett ellened?


Minden bűn,még a másé kívánása is kárhozatba visz Krisztus kegyelme nélkül,de nincs olyan nagy bűn,amit Krisztus vére ne törölhetne el!


Az egyikért kis kárhozatot,a másikért többszörös kárhozatot érdemlünk.

Ez olyan,mintha valakit tízszeres fejbelövésre ítélnének.

2023. szept. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!