Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szentlélek és mit jelent...

Mi a szentlélek és mit jelent a szentlélek káromlása? (Máté 12:33)

Figyelt kérdés
"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Máté 12:33)

2023. ápr. 15. 20:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
51%

30 Kimerítetted a Szent Lélek káromlást. És már nem előszőr..


A te lelked, a te életed.

2023. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Miért? Mert hazudozol rólam, rágalmazol engem, s ez nem tetszik nekem, majd megmutatom, hogy mit mond rólad Jézus?
2023. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát
2023. ápr. 16. 15:04
 34/38 A kérdező kommentje:

Ne mond, hogy :

nem mondtam

2023. ápr. 16. 15:05
 35/38 anonim válasza:
51%
Erre én is kíváncsi vagyok. Amikor azt mondtam régebben hogy a tömjén meg a szenteltvíz nem Istentől ered az is az lehetett vajon? Szentlélek karomlás?
2023. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#35

Nem, ez csak simán ostobaság, vagy ostobasággal fűszerezett rosszindulat. Mivel számos helyen olvashatunk a Bibliában tömjénről, nem csak az Ó-, de az Újszövetségben is, s minden esetben Istennek kedves. A szentelt víz pedig az Ószövetségi időkre nyúlik vissza, hiszen már ekkor is használták hasonló célra, sőt sót is vegyítettek bele.

De ettől függetlenül, mint írtam, nem Szentlélek káromlása.

2023. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 KZitus ***** válasza:

Szia

Bibliai példákkal könnyem az értelmezés.

Az ismerettel nagyobb felelősség jár. Pilátus bűne nem volt olyan nagy, mint a zsidó vallási vezetőké, akik átadták Jézust a kormányzónak, és akkora sem volt, mint Júdásé, aki elárulta az Urát. Ezt mondta Pilátusnak: "Jézus így válaszolt: „Semmi hatalmad sem lenne felettem, ha nem kaptál volna hatalmat felülről. Ezért nagyobb bűne van annak, aki engem átadott neked.” János 19:11. Jézus azt mondta a napjaiban élő farizeusoknak, hogy ha vakok volnának, akkor nem lenne bűnük; ez nyilvánvalóan azt jelentette, hogy a bűneiket Isten a tudatlanságuk miatt megbocsáthatná, mivel azonban tagadták, hogy tudatlanságban lennének, a ’bűnük megmaradt’ János 9:39–41. Jézus azt mondta, hogy „nincs mentségük bűnükre”, hiszen tanúi lehettek hatalmas szavainak és cselekedeteinek, melyek Isten szellemének voltak köszönhetőek. Itt beszélt erről: János 15:22–24; Lukács 4:18. Akik szavaikkal vagy cselekvésmódjukkal szándékosan és tudatosan káromolják Isten ily módon megnyilvánuló szellemét, azok ’örök bűnben vétkesek’, és azoknak nem lehetséges a megbocsátás: Máté 12:31, 32

"Ezért mondom nektek: Isten mindenfajta bűnt és gyalázkodást megbocsát az embereknek, de aki a szellemet gyalázza, annak nem bocsát meg. Aki például az Emberfia ellen szól egy szót is, annak megbocsát, de aki a szent szellem ellen szól, annak nem bocsát meg, nem, sem ebben a világrendszerben, sem az eljövendőben."

Márk 3:28–30

"Mondom nektek, hogy minden meg lesz bocsátva az embereknek, bármilyen bűnt követnek is el, és bármit gyaláznak is. Aki azonban a szent szellemet gyalázza, az soha nem nyer megbocsátást, hanem örök bűnben vétkes.” Ezt azért mondta, mert ezt mondogatták: „Tisztátalan szellem van benne.”

A szent szellemről ezt mondta Krisztus:

János 15:26

" Amikor eljön a segítő, vagyis az igazság szelleme – melyet elküldök majd nektek az Atyától, és amely az Atyától származik –, tanúskodni fog rólam."

János 16:7, 8

"Az igazságot mondom nektek: hasznotokra van, hogy elmegyek. Mert ha nem megyek el, nem jön el hozzátok a segítő. Ha viszont elmegyek, elküldöm őt hozzátok. És amikor eljön, egyértelműen megmutatja majd a világnak, hogy mi a bűn, az igazságosság és Isten ítélete:"

A szent szellem ellen vétkezni ez lehet a helyzet egyesek esetében, akik keresztényekké váltak, majd szándékosan elfordultak Isten tiszta imádatától. A Héberek 10:26, 27 kijelenti: „ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.”

2023. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Jégszív ***** válasza:
85%

A válasz ezeknél sokkal egyszerűbb:

Guglizd ki a SZENTLKÉLEK ELLENI BŰNÖKET...

2023. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!