Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szentlélek és mit jelent...

Mi a szentlélek és mit jelent a szentlélek káromlása? (Máté 12:33)

Figyelt kérdés
"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Máté 12:33)

2023. ápr. 15. 20:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
43%
2023. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
43%

A kérdésed egyik felére pontosan:


[link]


A másik felét ma már több helyen megmutatam/leírtam.

2023. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
51%

A Szentlélekkáromlás



Minden bűn megbocsáttatik, de van olyan bűn, amely meg nem bocsáttatik, ez a Szentlélek káromlása. Némely egyházban úgy gondolják, hogy ez olyan bűn, amikor valaki, valamely komoly bűnben huzamosan él. De ez nagyon nagy tévedés. A nevében is benne van ez egy káromlásfajta, és elég akár egyszer is elkövetni. Ezt a bűnt jellemzően vallásos emberek követik el, legtöbb esetben történelmi egyházak vezetői közül, illetve evangéliumi farizeusi gyülekezetek vezetői, illetve tagjai közül némelyek, valamint néhány esetben aposztata (hitehagyó) emberek, amikor Szentlélek munkáját Ördöginek tartják, illetve Szentlelket Ördögnek mondják.



Ésa. 5,20


Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!



Sokan mondták vallásos hátterű (farizeus, és írástudó) emberek, hogy Jézusban Ördög van.



Jn. 10,20-21


Sokan így szóltak közülük: „Ördög van benne, és őrjöng: mit hallgatok rá?” Mások ezt mondták: „Nem megszállott ember beszédei ezek. Vajon meg tudja-e nyitni az ördög a vakok szemét?”



Némelyek ma is úgy gondolják Jézus korának farizeusaihoz hasonlóan, hogy a mai teljes evangéliumi démonűzők a Belzebubnak az ördögök fejedelme segítségével űzik ki az ördögöket. Jézus határozottan megmagyarázza, hogy ez nem így van.



Mt. 12,23-50


Az egész sokaság elcsodálkozott ezen, és ezt mondta: „Csak nem ez a Dávid Fia?” A farizeusok azonban, amikor ezt meghallották, kijelentették: „Ez nem űzheti ki az ördögöket másként, csak Belzebubnak, az ördögök fejedelmének a segítségével.” Ő pedig, ismerve gondolataikat, ezt mondta nekik: „Minden ország, amely meghasonlik önmagával, elpusztul, és egyetlen város vagy ház sem maradhat fenn, amely meghasonlik önmagával. Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, meghasonlott önmagával, és akkor hogyan maradhat fenn az országa? És ha én Belzebubbal űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok kivel űzik ki? Ezért ők lesznek a ti bíráitok! Ha viszont én Isten Lelkével űzöm ki az ördögöket, akkor bizony elérkezett hozzátok az Isten országa. Vagy hogyan mehetne be valaki egy erős ember házába, és hogyan rabolhatná el annak javait, ha előbb meg nem kötözi azt az erős embert? Akkor azonban kirabolhatja a házát. Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem velem gyűjt, tékozol.” „Ezért mondom nektek: minden bűn és káromlás meg fog bocsáttatni az embereknek, de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg. Még ha valaki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsáttatik, de aki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsáttatik meg sem ebben a világban, sem az eljövendőben.” „Ha jó a fa, jó a gyümölcse is, ha rossz a fa, rossz a gyümölcse is. Mert gyümölcséről lehet megismerni a fát. Viperák fajzata! Hogyan szólhatnátok jót gonosz létetekre? Mert amivel csordultig van a szív, azt szólja a száj. A jó ember jó kincséből hoz elő jót, a gonosz ember gonosz kincséből hoz elő gonoszt. De mondom nektek, hogy minden haszontalan szóról, amelyet kimondanak az emberek, számot fognak adni az ítélet napján: mert szavaid alapján mentenek fel, és szavaid alapján marasztalnak el téged.” „Akkor újra megszólították néhányan az írástudók és a farizeusok közül: „Mester, jelt akarunk látni tőled.” Ő pedig így válaszolt nekik: „Ez a gonosz és parázna nemzedék jelt követel, de nem adatik neki más jel, csak a Jónás próféta jele. Mert ahogyan Jónás három nap és három éjjel volt a hal gyomrában, úgy lesz az Emberfia is a föld belsejében három nap és három éjjel. A ninivei férfiak feltámadnak az ítéletkor ezzel a nemzedékkel együtt, és elítélik ezt a nemzedéket, mert ők megtértek Jónás prédikálására; ámde itt nagyobb van Jónásnál! Dél királynője feltámad az ítéletkor ezzel a nemzedékkel együtt, és elítéli ezt a nemzedéket, mert ő eljött a föld végső határairól, hogy meghallgassa Salamon bölcsességét; ámde itt nagyobb van Salamonnál!” „Amikor a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélküli helyeken bolyong, nyugalmat keres, de nem talál. Akkor így szól: Visszatérek házamba, ahonnan kijöttem. Amikor odaér, gazdátlanul, kiseperve és felékesítve találja az Akkor elmegy, vesz maga mellé másik hét magánál is gonoszabb lelket; bemennek, és ott laknak, és annak az embernek az utóbbi állapota rosszabb lesz az előbbinél. Ez történik majd ezzel a gonosz nemzedékkel is.” Még beszélt a sokasághoz, amikor íme, anyja és testvérei megálltak odakint, mert beszélni akartak vele. Valaki szólt neki: „Íme, anyád és testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” Ő azonban így felelt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” Erre kinyújtotta kezét tanítványai felé, és így szólt: „Íme, az én anyám és az én testvéreim! Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és az én anyám.”



„Ezért mondom nektek: minden bűn és káromlás meg fog bocsáttatni az embereknek, de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg. Még ha valaki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsáttatik, de aki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsáttatik meg sem ebben a világban, sem az eljövendőben.”



Értsd meg a szentlélek káromlás, olyan bűn, amely sem ebben a világban, sem az eljövendőben nem bocsáttatik meg.



Mk. 3,22-35


Az írástudók pedig, akik Jeruzsálemből jöttek le, azt mondták, hogy Belzebub van benne, és hogy az ördögök fejedelmének a segítségével űzi ki az ördögöket. Jézus odahívta őket, és példázatokban szólt hozzájuk: „Hogyan űzheti ki a Sátán a Sátánt? Ha egy ország meghasonlik önmagával, nem maradhat meg az az ország; és ha egy háznép hasonlik meg önmagával, az a háznép sem maradhat meg. Ha tehát a Sátán önmaga ellen támadt, és meghasonlott, akkor szintén nem maradhat meg tovább, hanem vége van. Viszont senki sincs, aki egy erős ember házába hatolva el tudná rabolni annak javait, ha csak előbb meg nem kötözi azt az erős embert; akkor kirabolhatja a házát.” „Bizony, mondom néktek, minden bűn meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még a káromlások is, bármennyi káromlást szólnak, de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké.” Azt terjesztették ugyanis, hogy tisztátalan lélek van benne. Ekkor megérkeztek anyja és testvérei; kint megállva beküldtek hozzá, és hívatták őt. Körülötte pedig sokaság ült, és szóltak neki: „Íme, anyád, a fivéreid és nővéreid odakint keresnek téged!” De ő így válaszolt nekik: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” És végignézve a körülötte körben ülőkön, így szólt: „Íme, az én anyám és az én testvéreim. Aki az Isten akaratát cselekszi, az az én fivérem, nővérem és az én anyám.”



„Bizony, mondom néktek, minden bűn meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még a káromlások is, bármennyi káromlást szólnak, de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké.” Azt terjesztették ugyanis, hogy tisztátalan lélek van benne.



Akik ma is azt terjesztik a Szentlélektől újonnan született emberről, vagy emberekről, gyülekezetekről, hogy tisztátalan szellem van bennük azok is a Szentlelket káromolják. Sajnos nem egy olyan könyvet láttam, amely a Szentlelket káromolta. Vannak történelmi egyházak, amely szentlélek káromló oktatásokat adnak már gyermekeknek is. Nem gondolom, hogy bármelyik teljes evangéliumi Szentlélekben járó gyülekezet tökéletes lenne, de az a helyzet, hogy a farizeusok ezeket tartják szektáknak, és ördöginek, ezzel a létező legnagyobb bűnt követik el, amelyre nincs bocsánat.


A farizeusoknak egyféle képen lehet tetszeni, ha más is farizeus lesz.



Mt. 11,18-19


Mert eljött János, aki nem eszik, és nem is iszik, és ezt mondják: Ördög van benne! Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és ezt mondják: Íme, falánk és részeges ember, vámszedők és bűnösök barátja! De cselekedetei által nyert igazolást a bölcsesség.”



Jézus nem foglakozott a kor vallásos vezetőinek ördögi véleményével, hanem végezte Atyától rendelt szolgálatát, ahogy tanítványai, és mai követői is.



Mt. 9,32-35


Amikor ezek mentek kifelé, íme, odavittek hozzá egy megszállott némát. Miután kiűzte belőle az ördögöt, megszólalt a néma, a sokaság pedig elcsodálkozott, és ezt mondta: „Sohasem láttak még ilyet Izráelben!” A farizeusok viszont ezt mondották: „Az ördögök fejedelmének a segítségével űzi ki az ördögöket.” Jézus bejárta a városokat és a falvakat mind, tanított a zsinagógáikban, hirdette a mennyek országának evangéliumát, gyógyított mindenféle betegséget és erőtlenséget.



Mt. 10,7-8


Menjetek el, és hirdessétek: elközelített a mennyek országa! Gyógyítsatok meg betegeket, támasszatok fel halottakat, tisztítsatok meg leprásokat, űzzetek ki ördögöket. Ingyen kaptátok, ingyen adjátok.



Ésa. 5,20


Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!



Ámen…

2023. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
51%

Micsoda kincsre bukkantam:)


[link]


Marilyn Hickey


Szent Szellem a te Segítőd


Hogyan érthetjük meg teljesen a

Szent Szellem szerepét az életünkben?

2023. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
47%
Mivel a Szentlélek ebben a dimenzióban aktív, élő emberek által szól, aki ezek ellen az atlényegült emberek ellen tesz, akik segítenek; azok elkárhoznak. Ez a mostani periódusban kifejezetten így van.
2023. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
51%

A Szentlélek az emberekben lévő hajlandóság a szentség felvételére.


Szóval pl., ha te hajlandó vagy megkeresztelkedni, akkor a Keresztények szerint azért, mert megszólalt benned a Szentlélek.

2023. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
A Szentlélek a harmadik isteni személy, maga is Isten. A Szentlélek káromlása szoros értelemben az, amikor Jézus csodát művelt, de azt a zsidók az ördög művének vélték. Tágabb értelemben pedig a megátalkodottság, amikor az ember visszautasítja a Szentlélek kegyelmét, bűnei bocsánatát.
2023. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
51%

6 nem. Megérinti a Szent Lélek azokat akik elhívás alatt vannak-akik ezt befogadják, és elkezdik az igei lépéseket. Ezzel válaszolva az Isteni hívásra. Majd elválasztásra kerülnek, és megtörténik a szövetségkötés=vízkeresztség (kizárólag az adott egyéni ember saját szabad akaratából.tehát a csecsemőkeresztséget Isten nem fogadja el.) majd Isten Igazolja, pecsételi, és nyilvánvalóvá teszi, hogy elfogadta a szövetségkötést( Szent Lélek keresztség) ami fizikálisan, látható módón nyilvánul meg: nyelveken szólás által. Amit nem az egyén saját maga tesz és szól, hanemk engedi, hogy a Szent Szellem szóljon rajta keresztül.

Ott és azonnal lehull a lepel és aki ezen átesik az pontosan tudja, hogy semmi mástól nem lehet-és nem evilági. Rendszerint 1-2-3 napon belül a hivő előtt sátán is megjelenik.

2023. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%

8+


Rendszerint 1-2-3 napon belül a hivő előtt sátán is megjelenik.De mivel az ember és a Mindenható Isten szövetségkötése megtörtént, így már természetfölötti védelemmel rendelkezik a hívő sátánnal szemben. Meg rendszerint szolgáló angyalok vannak kirendelve a friss keresztények mellé+ más emberi szolgálók is akik védik míg fel nem növekedik hitben, meg nem erősödik, és meg nem tudja magát már védeni szellemi fegyverek által.

2023. ápr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%
Jobban el vagy foglalva a selejtes ellenséggel, mint Istennel.
2023. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!