Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szentlélek és mit jelent...

Mi a szentlélek és mit jelent a szentlélek káromlása? (Máté 12:33)

Figyelt kérdés
"Ha valaki az Emberfia ellen beszél, bocsánatot nyer, de ha a Szentlélek ellen beszél, nem nyer bocsánatot sem ezen, sem a másvilágon." (Máté 12:33)

2023. ápr. 15. 20:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
51%
* vereségre itélte egy adott eseményben, töobben is, de azok eltörpülnek ahhoz az egyhez képest
2023. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Titeket nem azért pontoznak le, mert tamad a gyík sátán, hanem, mert a tömeges kilométeres kontrollálatlan idézetek, ömlengések nem nevezhetőek saját, hasznos kommentnek. Szétverik a témát. Tanuljon meg lényegre törő lenni. Így nem lehet kommunikálni.
2023. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Ez az 22.

Ami neked "tömeges kilométeres kontrollálatlan idézetek, ömlengések" tűnnek, azok egyébként hasznos válaszok. Csupán az a helyzet áll fent, hogy nem egy nyelvet beszélsz azokkal a válaszolókkal, akiknek a válaszaiban haszon, lelki haszon található.


Mert ők látják is azt, amit te csupán nézel, noha azt hiszed, hogy látod.

Ők értik is azt, amit te csupán hallasz, noha azt gondolod, hogy te magad is érted.


Mert Krisztus új gondolkodást hozott a világba. Ez a kard, melyet a béke helyett hozott. Ez a szembenállás az, ami neki köszönhető. Így válik el a konkoly a búzától és dől el, hogy mi raktározódik a csűrbe és mi vettetik a kemencébe.


Aki olvassa Isten beszédét, az elsajátítja az ő kommunikációját, ha keresi az értelmet az olvasottakban. Aki viszont elolvassa 50-szer , de egyszer sem elmélkedik rajta, az nem értheti e beszédeket. Nincs mihez kötnie. nincs meg a Krisztushoz igazult gondolkodása.


A Kérdésemre pedig kaptam is választ és nem is. De jobban örűltem volna a linkek és a bemásolgatások helyett annak, ha valaki szabadon a saját szavai járása szerint igyekszik megfogalmazni a szentlélek fogalmát és kifejteni annak káromlásának mibenlétét.


De voltak ilyenek, ez nem is vitás. pusztán sem pipát, sem X-et nem tettem sehova, mert nem ítélkezem.


Köszönöm a válaszokat, ha van még valakinek, az kérem, ne tartsa magában.

2023. ápr. 16. 12:25
 24/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem a tartalmával van a gond, hanem a terjedelemmel. Önkontroll nélkül bemásolni mindenki tud. Az is nyilvánvaló, hogy magadnak válaszolgatsz két reg. alatt. Ez se pozitívum xD, sőt beteges. Raadaul mindig ugyanazt. Ez a papagáj módszer nem a tudatos emberé. Jó napot feladtam. A ráció rádkopoghatna.
2023. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"Már csak azt mondjátok el nekem, hogy hogyan lehetséges az, hogy akin én azt látom az írásaiban, hogy rajta van a szentlélek, azok miért 1-2 pipa között mozognak és általában durvábban le vannak százalékolva?"

A Szentélek nem azon van, akibe te belelátod, ennyire egyszerű. Van egy másfél pipás keresztény fób muszlim és egy másfélpipás harcos jehovás is, gondolom rajtuk is a Szentlélek van, igaz? :)

Nem kell válaszolnod, nem érdekel.

2023. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Barátom. Keresztény, muszlim, zsidó, buddhista, hindu.


Talán úgy néz ki a világ, mintha vallási háborúk dúlnának. Mindenki bűnös, csak attól függ, melyik hegyen tartod a tárgyalást.

Mindenki ártatlan, csak attól függ, melyik hegyen tartod a tárgyalást.

2023. ápr. 16. 14:16
 27/38 anonim ***** válasza:
51%

24+25


Attól hogy hazudozol a másik emberről, az igazság-igazság marad.


Ezek szerint te minimum 2 regről tolod-egészségedre:D Hátha meggyógyulsz:D

2023. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

#27

Engem te rohadtul ne mossál össze mással, hülye szektás...

Gyógyulgassál te a hitygülis agymenésből.

2023. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
51%
28 Szív bőségéből szól a száj-hét a te szíved aztán "bőséges":D
2023. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#29

Mivel rólam hazudozol és engem rágalmazol, én inkább ezt idézem neked.


"Ti atyátoktól, az ördögtől valók vagytok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Embergyilkos volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor a hazugságot szólja, a magáéból szól, mert hazug, és a hazugság atyja."

2023. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!