Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért tart ki mellettem...

Isten miért tart ki mellettem még mindig, akkor is, ha már szinte lehetetlen a helyzetem?

Figyelt kérdés

Megtért s újászületett emberként már szinte olyannyira mélyre süllyedtem, hogy már szinte lehetetlen ebből kikecmeregni. Az utóbbi időben folyton folyvást bűnöket követtem el és teljesen azt az életet kezdtem el élni, ami megtérésem előtt jellemző volt rám.

Már lelkiismeretem is olyannyira eltompult és a Lélek is már szinte csak pislákol bennem. Szívemet olyannyira beborítanak már, hogy alig látok már ki a mocsokból.

Azt hiszem már egy hajszál választ el attól, hogy abba az állapotba kerüljek, ahonnan már nincs megtérés s visszaút.

Sajnos sokszor saját magam is megnehezítettem helyzetemet, mert ahelyett, hogy Istent segítségül hívtam volna, haragot tápláltam iránta, s Őt hibáztattam esetlenségem miatt.

Emellett az a helyzet, hogy mindig visszaesek bűneimbe.

S ezek többek között, az önkielégítés, a torkosság, mely néha hatalmas méreteket ölt, illetve a lustaság is, ha úgy vesszük, hiszen ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék, képes vagyok akár egy egész napot a Tv előtt tölteni sorozatozással.

Önmagában ezeket még annyira nem is lenne nehéz megállni. Legtöbbször az van, hogy ha valami nem úgy sikerül, vagy nem jön össze valami, legyen szó pl. valami olyan cselekedetről, tettről, amit amivel az Istennek igyekszem szolgálni, vagy esetleg úgymond üldöztetés ér a hitem miatt, és emiatt leszólnak, lehurrognak, s kvázi bántanak, ilyenkor előfordul, hogy dühös leszek és a dühömet, illetve a kudarcok okozta bánatot bűnök elkövetésével próbálom enyhíteni.

Tudom, hogy Isten szeretete olyan, hogy mindent remél, és még a legkilátástalanabb helyzetből is kitudja hozni az embert, de én mégis azt érzem, hogy ebből már nem lehet kilábalni.



2022. nov. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Én azt mondom szerencsés vagy, mert mélyebbre nem süllyedtél a mocsárban, még látod a fényt a part felé :) no és sikerült megtérned és újjászületned. Irigyellek téged. Őszintén.


Valószínű, hogy Istennek terve van veled...a szeretete végtelen és örök, de a javulásodhoz Rád is szüksége van, szüksége van arra, hogy a saját szabad akaratodból változz meg. Tedd le a távirányítót és állj fel a TV elől, majd üvöltsd világgá minden dühödet és bánatodat és fennhangon kérd az Urat, tisztítson meg bűneidtől....szóval egy jó gyónás mindig segít és ha az sem, akkor beszélgess el egy pappal és rajta keresztül kérdd az P segítségét.

2022. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Hú, tényleg nagyon bűnös vagy. Nálad már csak a sátán gonoszabb...

Habár ha meghalsz, ő biztosan kitart melletted!

Isten miért teremtett jó dolgokat, ha azok rosszak?

2022. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Összekevered a megtért és szektába tért fogalmát. Valószínűleg ebből jönnek a gondok.
2022. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
31%

Katolikus lehetsz, mert a torkosság a katolikus egyház által kitalált bűn. A Biblia sehol nem ír ilyenről.

Jó dolog a mértékletesség, de ettől még nem bűn a torkosság sem.

2022. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 munyamunya ***** válasza:
46%

Kérdező,

írod, hogy úgy érzed, ebből már nem lehet kilábalni. Jól érzed, ugyanis ez amit leírtál maga az Istennel járás folyamata, az a nyomorult állapot, amit Pál is fejteget a Római levélben, hogy még véletlenül sem azt csinálom, ami a helyes, amiről meg vagyok győződve, hogy jó és Istennek tetsző, hanem működik bennem a bűn törvényszerűsége, ami mindig megcselekszi a vétket, amíg csak ebben a hústestben élek. Teljesen lényegtelen, hogy éppen milyen elesésről beszélünk - másoknak a hazugság, a dohányzás, a makacsság, stb. az állandó problémája - ez a helyzet, amibe a megtéréskor kerültünk a halál állapota. És nem csak abban az értelemben, hogy a Felkenttel együtt el lettünk temetve, hanem egészen valóságosan egy világnak meghalt helyzetben vagyunk, ami másfelől viszont életet munkál és a javunkra van. Hiszen mindezeket a tetteket, vágyakat szükséges mindenkor megutálni és elutasítani. Ha semmi ilyesmi nem létezne bennünk, mitől választódnánk el akkor, mi lenne a hit harca, mivel járulnánk újra és újra mennyei Atyánk elé, hogy mindig egyedül Őbenne legyen a vigaszunk, támaszunk, megoldásunk, örömünk, mindenünk!

Amúgy mondjuk Dávid esetében is, aki konkrétan aljas indokból vált gyilkossá és házasságtörővé, láthatjuk, hogy senki nem képes saját magát kívülre helyezni az Örökkévaló megmentő szeretetén.

2022. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Isten hűséges.


Esetleg hallgasd meg Eric Gilmour-t


[link]


Délelőttönként az Ő jelenlétében tartozkodom: dícséreteket hallgatok, éneklek Neki... várok Rá..



Délutánonként én is szoktam mostanság sorozatot nézni... Pl. A Downton Abbey-ra most akadtam rá 😅😉 A figyelmemet nem veszem le Jézusról ekkor sem.

Áldás!

2022. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az írásodból úgy jön le nekem, hogy te valósággal ostorozod magad ezek miatt a dolgok miatt. Mikor elkezdtem olvasni gondoltam magamban "mi lesz itt, mit követett el ez az ember? Ennyire nagy bűnös?" De.. Ne haragudj, hogy ezt mondom de ez egészségtelen mértékű sanyargatás, amit csinálsz magaddal szemben. És nem, nem vagyok ateista.

Vagy annyira durva szinten űznéd ezeket? Hogy abszolút mást sem csinálsz? Mert az, hogy leülsz néha sorozatozni már ne haragudj, de nem bűn. Az önkielégítésről nincs említés, azt sem mindegy hogy csinálod, és a szexualitás fontosságára már ki sem térnék, és hogy mivel járhat, ha ezt teljesen elnyomná valaki..

Meg tudom érteni, ha szerinted valamelyiket túlzásba viszed és azért érzed rosszul magad, de az írásod alapján nem ez a helyzet és veszélyesen erősen bünteted magad emiatt. Szerintem kicsit jobban kéne figyelj magadra és az érzéseidre. Ennyi erővel Isten minden egyes embertől elfordulna, mert ezek annyira gyakori dolgok. Párom családja nagyon vallásos, de még ott is vannak ilyenek, amiket Te leírtál.

2022. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!