Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem hisznek a halál...

Akik nem hisznek a halál utáni életben (Túlvilág, Mennyország, Reinkarnáció stb., ízlés kérdése), szerintük a halállal mindennek vége van, csak lekapcsolják a villanyt és ennyi volt?

Figyelt kérdés
Nem borzasztó a hit nélküliség? Bármiben hinni is jobb szerintem, mint azt vallani, hogy egyszer élünk, és ha vége, mindennek vége, mindent elveszítünk, csak a sötétség, a semmi vár ránk.
2023. febr. 4. 13:48
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
Biztosan jól értelmezik az emberek a túlvilágot, ha Isten országa bennünk vagy közöttünk van?
2024. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 KZitus ***** válasza:

Feljebb valaki kérdezett arról, mi a lélek? Ezt érdemes a Biblia leírása alapján megnézni. Mit tanít valójában a Biblia a lélekről? Hogy megtudjuk, meg kell vizsgálnunk azoknak a héber és görög szavaknak a jelentését, amelyeket a Bibliában „léleknek” fordítanak.

A „léleknek” fordított héber szó a neʹphes, amely 754 alkalommal fordul elő a Héber Iratokban (közismert nevén az Ószövetségben). Mit jelent a neʹphes?

Az 1Mózes 2:7 például megállapítja: „És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.” Figyeld meg, hogy Ádámnak nem volt lelke, hanem ő maga volt a lélek — éppen úgy, aki orvos lett, az maga az orvos. Ezek szerint a „lélek” szó az egész személyt írhatja le.

Ezt az értelmezést támogatja a Héber Iratok minden része, ahol olyan kifejezéseket találunk, hogy „a’ lélek midön vétkezik” (3Mózes 5:1, Komáromi fordítás), „minden lélek, a’melly valamelly dolgot tejénd” (3Mózes 23:30, Kom), „midön találtatik valaki ollynak a’ ki lelket lopó” (5Mózes 24:7, Kom), „belefáradt a lelke” (Bírák 16:16), „meddig búsítjátok még a lelkemet . . .?” (Jób 19:2), valamint „sír a lelkem a keserűség miatt” (Zsoltárok 119:28).

Ezeken a helyeken nyoma sincs annak, hogy a lélek valamilyen árnyszerű lény, amely a halál után tovább él.

A Keresztény Görög Iratokban (közismert nevén Újszövetségben) több mint százszor „léleknek” fordított szó a pszü·kheʹ. A neʹpheshez hasonlóan ez a szó is gyakran az egész személyre utal. Figyeld meg például az alábbi megállapításokat: „az én lelkem háborog” János 12:27. „Támada . . . minden lélekben félelem” Cselekedetek 2:43. „Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak” (Róma 13:1). „Beszéljetek vigasztalóan a lehangolt lelkekhez” 1Thessalonika 5:14. „Kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által” 1Péter 3:20.

A neʹpheshez hasonlóan a pszü·kheʹ is egyértelműen a teljes személyre utal.

2024. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!