Ha valaki meghal az intenzív osztályon, és a szívmonitor már nem csipog a szívdobbanásaira, akkor egyből kitolják, és hoznak másik beteget a helyére? Vagy lekapcsolják a gépeket, letakarják az elhunytat és otthagyják letakarva egy ideig?
Ez nem ilyen egyszerű mint a filmekben.
Alapból kezdjük ott, hogy ha meghal egy beteg egy osztályon akkor általában ezt az ápolók szokták észlelni.
Ők mivel nem állíthatnak ki halotti dokumentumot, ezért ilyenkor telefonálnak az orvosnak, aki bemegy és megvizsgálja a beteget, hogy valóban elhunyt e. Ezután elkészíti a szükséges dokumentációkat.
Ha ez megvan, utána az ápoló telefonál a patológiára ahol szintén elő kell készíteni az elhunyt számára a környezetet, majd mozgósítják azt a személyt aki az elhunytak elszállításáért felelős az adott részlegen. Na most ez a folyamat nagyon hosszú időt vesz igénybe és a protokoll úgy írja elő, hogy a legközelebbi látogatási időig kell elvinni az elhunytat, bár rengetegszer tapasztaltam, hogy csak az ápolók kitolják egy elkülönített helyiségbe és sokszor 12 óra hosszát is osztályon van az elhunyt.
(klinikai gyakorlatokról van a tapasztalatom, nem vagyok hivatalos eü dolgozó és én csak egy kórházt jártam meg, szóval nem tudom, hogy mindenhol így megy e)
"a szívmonitor már nem csipog a szívdobbanásaira, akkor egyből kitolják"
csúnya lenne, hogy valaki lenémítja a monitort, majd az élő beteget már tolják is ki a hullaházba. Nem, ez nem így működik, szerencsére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!