Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e vallásosnak nevelni...

Helyes-e vallásosnak nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Anyam úgy nevelt, hogy a keresztény vallás ugyanolyan alap dolog az ember életében, mint az evés/ivás. Mint akinek soha eszébe sem jutott, hogy talán nincs Isten, vagy hogy más vallás a helyes. Apám viszont nem tartotta magát vallásosnak, és belém sem akarta nevelni azt. Azt mondta hogy nem zavarja ha az leszek, de az az én döntésem legyen idősebb koromban, hogy szerintem van e kiben hinni és ne az övék. Szerintetek melyik volt a helyes?

2020. ápr. 30. 01:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk egyébként férjem keresztény,én agnosztikus. De nem csinálok konfliktust belőle,hogy ő majd fog beszélni neki a kereszténységről és a Bibliáról. Nyilván erre is akkor kerül a sor,mikor már lesz akkora a pici,hogy megértse a dolgot és tudjon maga dönteni. Az igazán szabad döntéshez ezt is ismernie kell,az nem szabadság,ha elzárunk minden csapot,hogy a vallásnak még csak a fogalmáról se tudjon. Férjem elmondja neki az álláspontját,én is a magamét,veszekedni nem fogunk rajta,aztán a gyerek meg majd dönt. Nem tudom,ezek melyik részében van a birkásítás meg a szeretetlenség meg az anyagiasság,meg még holnap reggelig sorolhatnám a többi téves infót.
2020. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
61%
Azért olvasva az ateisták vallásosságról való elképzeléseit... az, hogy nem érdekel a téma, az teljesen oké. De azért jó volna, ha olyanokat nem írnátok, hogy a kereszténység szerint mindenki a pokolra jut, ha nem úgy cselekszik (mert ez nem így van!), meg hasonlókat. Lehet ti is ilyeneket hallottatok a szintén ateista szüleitektől és valójában azért esik minden generációtoktól egyre távolabb a vallás mert mindenki torzít egy kicsit rajta, de attól ez nem így van.
2020. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem értem én sem. Hogy a másik ember mit tapasztal,azt figyelembe se veszik,mert biztos vagy hazudnak,vagy nem látnak bele rendesen,de ők persze tudják a frankót. Aki egy kicsit is ismer itt,olvasott tőlem,az tudhatja,hogy távol áll tőlem az elfogultság,mert a vallásosnak is ugyanúgy megmondom a magamét,ha úgy adódik. Reálisan kellene gondolkodni,nem ennyire 2 bitesen,hogy ami nekem nem tetszik,az rögtön szar is. Neki minden egyes sorából süt az általánosítás,amit persze felró a vallásnak negatívumként,holott ő maga is elég 2 bitesen gondolkodik másokról. Na,most akkor miben is különbözik ez a fajta neveltetés a vallásostól? Ez meg még a vallásos emberek iránti megvetésre tanítja a gyereket (hopp,hol az a híres szeretet?),illetve arra,hogy 2 darab vallásos ismerős alapján máris le lehet vonni a negatív következtetés a többi pár millió emberről is. Hát ez se hangzik szeretet teljesebbnek meg szabadabbnak,már ne haragudjon meg a világ.
2020. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
82%

A vallásos szülők próbálják vallásosnak nevelni a gyermeküket, a nem vallásos szülők szintén saját nézetüket adják át.

Egyébként ha jobban belegondolsz, mind a két szülő a saját nézetét igyekezett átadni, még úgy is, hogy az apa látszólag megadta a későbbi választás lehetőségét. Hiszen abból az alaphelyzetből indult ki, hogy jelenleg nem kell vallásra nevelni, ez egy későbbi döntés legyen nálad, ha az akarsz lenni. Az anya is pont ugyanezt tette, csak a másik oldalról. Vallást nevelte beléd, de későbbi időpontban dönthetsz úgy, hogy nem kell neked.


"Szerintetek melyik volt a helyes?"

Mint igyekeztem rámutatni, mind a kettő ugyanaz, csak a ellentétes oldalról, így nem lehet eldönteni. Vagy mind a kettő helyes, hogy igyekeztek átadni saját nézetüket, vagy egyik sem.

2020. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
6%
Nincs gyerekem, de én úgy nevelném, hogy higgyen Istenben. De semmiképpen sem erőltetném rá, nem vinném templomba se meg gyülekezetbe se. Emlegetném neki Istent, de hagynám, hogy ő döntsön.
2020. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó,ez meg szimplán kompromisszum kérdése. Mi pl járunk Istentiszteletre (vagyis jártunk még a járvány botrány előtt) a férjem Isten miatt,én meg a társaság miatt. És ha nincs kire bízni a gyereket,akkor visszük,neki nem kell hallgatnia,eljátszik a gyerekszobában a többiekkel,ez neki is közösség,amíg még nem lesz ovis. Ugye itt lép fel a kérdés,hogy mi hanyagoljuk a gyülekezetet a gyerek miatt,csak mert nehogy már elvigyük,vagy a gyerek áldozzon be az életéből 2 órát egy héten egyszer úgy,hogy neki kvázi figyelnie sem kell. Egy ideig apósom vitte templomba,ott sem volt a padra szögelve,hanem -mivel gyerekmise volt- így senkit nem zavart,ha kergetőzött a többi gyerekkel. Neki így 3 lehetőség is biztosítva van,ha nem akar járni sehova,akkor nem fog,ha gyülekezetbe,akkor oda,ha templomba,akkor meg oda. Egyelőre ismertetve vannak vele a variációk,mivel senki nem változtatja meg a szokásait,neki meg még bőven felügyelet kell,így kénytelenek vagyunk vinni. Majd mikor annyi idős lesz,hogy itthon merjük hagyni,akkor maradhat,addig meg eljátszik ott a többiekkel.
2020. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
23%

Én nem lettem vallásosnak nevelve, a családom távol áll a kereszténységtől, mégis én mégis az vagyok.

Az a véleményem, hogy nem kell vallásra nevelni a gyereket.

Először 25 évesen olvastam el a Bibliát az Újszövetséget és értelmezni tudtam. Látom, hogy a Biblia kiknek szól. Akik bűnösök akiknek változtatni kell az életükben. Akik rossz úton jártak, akiknek szüksége lenne Istenre. Akik szeretnének elmélyulni, atgondolni sok mindent

NEM pedig gyerekek kezébe nyomni. Nem gyerekeknek lett megirva, Jézus nem gyerekekért jött.

2020. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
69%

Olyan nincs, hogy vallás nélkül nwvel valaki, legfeljebb nem mondja annak. Te tágabb jelentésrendszer nélkül nem lehet nevelni, és az pedig egy gyermek esetében ekvivalens a vallással, akkor is, ha egy szó nem esik Istenről. Ez olyan volna, mint nyelv nélkül nevelni, hogy a gyerek majd eldönti, melyik nyelvet tanulja meg. Képtelenség.


Az ateista szülők, ha ateizmust képviselnek, akkor az ateizmus lesz ugyanúgy a gyermek vallása. Egy gyerek nem mérlegel és nem kérdőjelez meg, hanem integrál mindent, amit a szülőktől kap. Nincs az a gyerek, aki szuverén módon el tudná dönteni, hogy miben hisz.

2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
14%

A vallás arról szól, hogy a saját hasznuk, hatalmuk érdekében elferdítik a valóságot. Félremagyarázzák az életet, a szeretetet, a boldogságot, az élet értelmét. Sajnos az iskolákban is pedagógiai módszer a gyerek megfélemlítése. Fizikailag nem bánthatják, de lelkileg terrorizálhatják, mert az nem látszik.

Ezért fontos a gyerekkel a szülői kapcsolat, hogy felkészítsük a gyerekeket lelkileg a vallás vagy az iskola káros hatásainak feldolgozására. Erre tanít minket ez az Isten adta vírusos helyzet is.

2020. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
89%

Nincs gyerekem, de tekintve, hogy katolikus keresztény vagyok, így nem is tudnám másként nevelni. Ez olyan, minthogy magyar vagyok. Nem tudom neki pl. a kínai kultúrát átadni.

Ahogy az ateista is ezt közvetíti, akkor is, ha azt mondja, hogy ő nem neveli erre. Egy szülő minden gesztusával, minden szavával, minden szituáció kezelésében nevel. Teljesen hétköznapi szituáció: ha a gyerek majd megkérdezi, hogy "miért megy a bácsi templomba?" akkor erre az ateista szülő valamit fog reagálni és ebből választól függően máris a gyerek ezer dolgot leszűr. Ahogy a keresztény nevelés sem annyi, hogy felolvasom neki a teljes Izajást. A szülők személyes példája nevel.

És ettől még senki sem lesz egészen keresztény. A hit egy egyéni és nagyon személyes döntés, ez mindenkiben belül játszódik le, akár hívő családból származik, akár nem. Persze, a nevelés ad egy alapot, de sok vallásos szülőnek lesz ateista gyereke és fordítva is.

2020. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!