Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nyavalyog mindenki a...

Miért nyavalyog mindenki a meleg miatt?

Figyelt kérdés
Amikor azért van nyár hogy meleg legyen.
2012. jún. 18. 18:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a magánügyed, hogy szereted-e a nyarat vagy nem, de attól még a te szervezetednek is megterhelő ez az őrült időjárás. Ne mondd, hogy normális, hogy egyik nap 30 fok van, utána 15, aztán megint 30, és hónapokig nem esik az eső. Régen valóban azért nem "nyavalyogtak", mert nem volt ilyen meleg. Ez már rég nem a normális, mérsékelt égövi időjárás (ráadásul a Kárpát-medencében állandóan megül a nedvesség, úgyhogy a hideg és a meleg is nagyon párás, ez teszi elviselhetetlenné). Te is bármikor napszúrást vagy hőgutát kaphatsz, főleg, ha annyira imádod a napsütést, hogy túl sokáig vagy kint, és akkor majd a lesötétített szobában, vizes borogatások alatt gondold át. Én pl. egyáltalán nem bírom a meleg időt, rosszul vagyok egész nap, utálok izzadni, de nem kötöm senkinek az orrára, ha nem kérdezi. Más meg a hideg miatt hisztizik, pedig tél nevű évszakunk is van, és az a hidegre való...


A 19:41-esnek is nagyon igaza van, tavasszal rengeteg rügy elfagyott, most meg elég a maradék a tűző napon, úgyhogy idén nem számíthatunk pl. sok gyümölcsre.

2012. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Túl meleg van. A napi maximum 35 fok. Hőségriadó!
2012. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Én igazán nem vagyok nyavalygós, de a meleget tényleg nem bírom. Ősztől tavaszig nagyon jól elvagyok, még a téli mínuszokban is, de a nyár, az kész büntetés. Fizikailag kikészít a meleg, nincs erőm semmire, izzadok, szédülők, nem tudok kimenni a lakásból, még gondolkozni, koncentrálni is nehezebb ilyenkor. Ez nekem nem "szép idő", hanem kínzás.
2012. jún. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Második válaszoló jól írta. Az én anyámat tegnap vitte el a mentő. A sürgősségi osztály annyira tele volt keringési betegekkel, hogy le sem lehetett ülni, a kórházi osztályokra már nem tudnak betegeket felvenni, mert nincs szabad ágy. Ezek az emberek nem nyavalygásból, vagy úri passzióból töltenek 10-12 órát a sürgősségi osztályon.


Valami nagyon nagy baj van az időjárással és ezt az emberek szervezete egyre kevésbé tolerálja.

2012. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
4%
A magyarok szervezete nem bírja annyira a meleget.Jobban északi származású nép a magyar és ezért nem bírjuk annyira mint mondjuk a spanyolok.
2012. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, ne csinálj úgy, mintha antropológus lennél, mert az állításod nem igaz, a magyar nem északi származású nép ! nem tudom hol olvastad, de jobb lenne utánanézned, mielőtt badarságokat írsz! Egyébként minden europid ember hatékonyan tud alkalmazkodni a hőváltozáshoz, mind alacsonyabbhoz, mind magasabbhoz. Olyan nincs, hogy a spanyol jobban bírja a meleget, mert genetikailag semmiben nem tér el egy magyartól vagy egy svédtől, nincs külön génje, amitől jobban viselné a hőséget, csupán jó az alkalmazkodó képessége. Természetes, hogy aki évekig meleg éghajlathoz szokott, annak nehezebb a hideg idő, mint ahogy fordítva is. De attól még ugyanúgy képes élni egy spanyol Szibériában, vagy egy orosz Görögországban, egyéni adottságoktól függ, hogy mennyire ideális neki a külső hőmérséklet, nem pedig nemzetiségtől!!!
2012. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Régen normálisan szigetelt házak voltak. A parasztházakban most is hűvös van. A szocializmusban az volt a cél, hogy minél modernebb és több lakást húzzanak fel. Nem az energiatakarékosság volt a fő cél, és ezért építettek papírfalakat. 40 centis fallal és hőszigetelt ablakkal meg se lehet érezni, hogy hőség van odakint. Sőt már azért kellet egy kis meleget beengedni, hogy ne legyen nagy hőmérséklet különbség. Szóval szerintem ez a "nyavalygás" azon is múlik, hogy ki hol él. Panelben én is biztos meghalnék a melegtől.
2012. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal koromban jól bírtam a meleget. Most már elmúltam ötven, kövérebb is vagyok, és klimaxos, most már nagyon rosszul bírom. Amúgy is gyötörnek a hőhullámok, ilyen melegben viszont mégrosszabb.

Viszont jobban bírom a telet. Fiatal koromban nem létezett az a kabát, amiben én ne dideregtem volna. Most nincs ilyen kínom, és a kesztyűmet se vettem elő vagy öt éve.

2012. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
én pl azért nyavalygok mert 37 hetes kismama vagyok,és a nagy melegben alig kapok levegőt,vizesedek,fulladok,nem jön rám egy nyári ruha se pedig alig híztam.és sajnálom a 14 éves cicámat is,aki szintén csak piheg mint én...
2012. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
100%

Én azért "nyavajgok" mert bent a lakásban 32 fok van éjjel, nyitott ajtó-ablakoknál, a levegő nem jár. Tetőtér, a felettünk lévő padláson 50-55 fok van.

Aludni nem tudunk rendesen, max napi 3-4 órát, de azt sem egyhuzamban, ami miatt napközben fáradtak, ingerültek vagyunk.

Napközben a nyakamba terítek egy vizes törölközőt, ami segít, meg sok folyadékot iszok, nem megyek a tűző napra, stb... De az, hogy nem lehet rendesen aludni, na az azért borzalmas.

Ja, és napokon belül 15 fokos hőingadozás nem egy emberbarát jelenség.

Régen nem ilyen volt a klíma, az időjárás, semmi. Ha megfigyeled, már nincsenek is rendes évszakok, mint annó.

Gondolom, még elég fiatal vagy, és másképp látsz mindent.

2012. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!