Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is a magyar nyelv...

Szerintetek is a magyar nyelv a 3. legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés

1.Kinai

2.Japán

3.Magyar?


2010. aug. 26. 09:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
73%

Sokan mondtak sokfélét. Az egyetlen szerintem, amit biztosan kijelenthetünk, hogy relatív egy nyelv nehézsége. Németeknek például általában nagyn jó az angol kiejtésük, mert közel áll a két nyelv hangképzése.

A kínai meg a japán nem tudom miért került az első két helyre. Ha a japán annyira nehéz lenne, nem hinném, hogy olyansokan meg tudnák tanulni, márpedig mostanában elég felkapott. Tudomásom szerint pl. a baszk nyelv macerásabb. Még kevésbé értem, hogy mit értesz kínai alatt, mikor Kínában rengeteg nyelvet beszélnek. Kínai nem létezik, max. mandarin.

A másik meg, hogy erre a kérdésre olyasvalaki tudna válaszolni, aki egy idegen bolygóról jött, de megtanulta a Föld összes nyelvét.

2010. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
60%

Ja, még valami:


"Időigényes. A "nehéz"-ség mint olyan az kb. ott kezdődik, amikor tenzorokkal kell számolni. Vagy a differenciálegyenletek környékén. Nyelv sosem "nehéz" úgy, ahogy egy matekpélda tud nehéz lenni. A gondolatmenetek megértése pár perc. Kis képecskék másolgatása az, ami sok óra. "


Ezzel maximálisan egyetértek. Általában ezt túlértékelik. Nem nehéz, maximum macerás. A németet is sokan rettenetesen nehéznek mondják, pedig egy sor olyan szabály van, ami megkönnyíti a tanulását. Egyedül a beszédrutin megszerzése a nehéz.

2010. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
34%

A magyar a világ legnehezebb hivatalos nyelve, közvetlenül utána a japánnal, a mandarinnal, a kantonival és a koreaival, bár ezek közül a japánt emelik általában második helyre (mivel nehezebbnek vélt). És ezt nem én mondom, hanem angol diplomaták.

Ha a nem hivatalos nyelveket nézzük akkor a Kaukázusban vannak olyan nyelvek amiben az esetek száma 40 fölött van (a magyarban 35). Ezek jobbára elszigetelt nyelvek nagyon kevés beszélővel. Ezen kívül még Afrika és Dél-Amerikának vannak elszigetelt, eddig feltérképezetlen nyelvei, melyekről annyi feltételezhető hogy a mai nyelveknél jóval bonyolultabb rendszereken épülnek.

Ezenkívül:Germán nyelvek közül:svéd, német

Szláv nyelvek közül:szlovák, horvát

Az Európában beszélt legnehezebb I-E nyelv: svéd

Latin nyelvek közül talán a francia

Tehát szórhatjuk saját fejünk fölé a konfettit mert miénk a világ legnehezebb, nem kihalófélben lévő nyelve :D

2010. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
69%
én az eddigi tanult nylevek közül a szerbet mondanám legnehezebbnek! 9 éve tanulom a suliban és még nem tudok egy normális mondatot mondani! :S 15/L
2010. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
jah és szerbiai vagyok! utolsó!
2010. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
100%

23:18


"A magyar a világ legnehezebb hivatalos nyelve"


Bizonyíték?


"És ezt nem én mondom, hanem angol diplomaták."


Értem, tehát nem nyelvészek vagy nyelvtanárok, hanem bizonyos diplomaták.


"Ha a nem hivatalos nyelveket nézzük akkor a Kaukázusban vannak olyan nyelvek amiben az esetek száma 40 fölött van (a magyarban 35)."


Esetek? És ennek mi köze a nehézséghez? Egyébként pontosan ugyanannyi "eset" van minden nyelvben. Csak máshogy jelölik.


"Ezenkívül:Germán nyelvek közül:svéd, német"


A német a nehezebbek között van, a svéd semmiképpen sem nehezebb a dánnál, de kifelejtődött a tényleg aránylag nehéz germán nyelv, az izlandi.


"Szláv nyelvek közül:szlovák, horvát"


Ha a szlovák ott van, akkor a cseh is. De miért lennének ezek feltétlenül nehezebbek a lengyelnél? (És ha a horvát ilyen nehéz, akkor mit mondjuk a szlovénról?)


"Az Európában beszélt legnehezebb I-E nyelv: svéd"


A svéd mint ami nehezebb a horvátnál, görögnél, németnél? Ez vicc.


"Latin nyelvek közül talán a francia"


A francia mitől lenne nehezebb a portugálnál?


"Tehát szórhatjuk saját fejünk fölé a konfettit mert miénk a világ legnehezebb, nem kihalófélben lévő nyelve"


Ostobaság, inkább annak kellene örülni, hogy a magyar nem különösebben nehéz nyelv.

2010. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%

"És ezt nem én mondom, hanem angol diplomaták. "


És akkor mi van? Ha én szerzek egy orosz iparmágnást, akkor már alá van támasztva, amit mond?

Különben persze, hogy egy angolnak nehéz, hiszen életében nem látott olyan ö,ő,ü,ó,ú,á,ű,é betűket és fogalma sincs, hogy kell kiejteni őket. Azonkívül nem tudja, mi az az alanyi és tárgyas ragozás, nem ismeri az egyes igekötőket, a nyelvnek magának is más a jellege, hiszen a magyarban a szó módosul, ott meg elöljárók vannak.

Német diplomaták lehet, hogy kevésbé találnák nehéznek, mert ott meg vannak umlautos betűk, és az igekötőket is megértenék.

A törökök valószínűleg egész könnyűnek találnák a nyelvtant, mégha macerás is, mert nagyon hasonlít az övéjükhöz.

Szerinted a portugál egy nehéz nyelv, a spanyolnak valószínűleg erről más véleménye lenne.

Érted már a lényeget?

2010. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

13:07


"Különben persze, hogy egy angolnak nehéz, hiszen életében nem látott olyan ö,ő,ü,ó,ú,á,ű,é betűket és fogalma sincs, hogy kell kiejteni őket."


Az ö-ő és az ü-ű csak 2 hang. Mind a kettőt nagyon könnyű elmagyarázni egy angolnak: pl. csücsörítse a száját, mintha oo-t mondana, és közben mondjon ee-t (ű). Egy magyarnak az angol magánhangzók megtanulása sokkal nehezebb. Az angoloknak csak az "a" jelent valós problémát a magyar hangok közül, a magyarok és más külföldiek sok angol hangot (pl. a glottal stop-ot) egy élet alatt sem tudják megtanulni. És az angol állítólag a Könnyű Nyelv, a magyar meg a Nehéz Nyelv...


"Azonkívül nem tudja, mi az az alanyi és tárgyas ragozás, nem ismeri az egyes igekötőket"


Az igekötőket ismeri (a phrasal verbs az kb. ugyanaz), az alanyi és tárgyashoz hasonló van a spanyolban és olaszban (amiket mindenki a Világ Legkönnyebb Nyelveinek tart, mármint azok, akik nem ismerik őket) is, szóval nem egyedi probléma, de értelmes ember néhány nap alatt megtanulja (a pontos használatához gyakorlat kell, mint a világon mindenhez).


"a nyelvnek magának is más a jellege, hiszen a magyarban a szó módosul, ott meg elöljárók vannak."


Nem módosul a szó a magyarban (az a szláv nyelvekben szokás), hanem azt, ami az angolban a szó elé megy, nálunk mögé tapad. Semmi bonyolult nincs ebben.


"Szerinted a portugál egy nehéz nyelv, a spanyolnak valószínűleg erről más véleménye lenne."


Ha a nyelvek nehézsége attól függne, amit te mondasz, akkor a portugál egy nehéz nyelv lenne a spanyolok szerint, mert tele van ékezetekkel és 9(!) új magánhangzót kell a spanyoloknak megtanulniuk hozzá, mert a spanyolban 5 van, a portugálban 14.


Természetesen a szókincs hasonlósága miatt a portugál végül könnyű egy spanyolnak. Ugyanis középfokon kb. a nyelvtanulás 70-80%-a a szókincs magolása, felsőfokon pedig több is.


Ezért a portugál végül könnyű egy spanyolnak. De ez egy mesterséges példa, mert egy spanyol számára 3-4 nyelv van, amit könnyen tanul (olasz, francia, portugál, angol), a többi már egyformán teljesen idegen, amikre nem lehet alkalmazni azokat a dohos bölcsességeket, amelyek szerint nincs objektíve könnyebb és nehezebb nyelv.

2010. nov. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Íme két cikk a Nyelv és Tudomány oldaláról a vilűg legnehezebb nyelveiről. Mint az látszik, többfélemegközelítés is lehetséges a besorolásnál, így nem lehet egy abszolút nehézségi listát felállítani... Szerintem érdemesebb ilyen oldalakon utánanézni dolgoknak.


[link]


[link]

2010. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 supergenius válasza:

Nem értek egyet a kérdezővel.

1. Szlovák (!)

2. Magyar

3. Finn

2012. aug. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!