Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
20%

"Ez ugyan olyan előítélet mint az, hogy az összes cigány rabló."


nem eloitelet !

nezenek a roman megyek utan csak ! ...

senki nem fektet be egy nacionaliszta megyekben !

peddig GYONYONYORU SZEP Hargita es Kovaszna ...

2012. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
20%

"mert 10 millió magyarból 3 nem viselkedett veled rendesen már mind szemét. Velem hidd el, nem 3 cigány szemétkedett"


nem mondtam en ilyent !

nem szemet a magyar nep ! csak annyit mondtam, hogy egy MASIK magyar nep, mind az erdelyi magyar nep !

ez faj ?

sajnalom, ez az IGASAG !

EBREDJETEK FEL !

legyetek MAGYAROK ! mind osszuleitek ! az Erdelyi MAGYAROK ! HATGERICESEK !

akkik nem ALAZTAK meg magukat ! meg a roman nep elot sem ! sem a Komunizmusban ! meg csauseszku is FELT ! az erdelyi magyaroktol ! ....

olvas tortenelmet ! ......


velem, tobb mind HUSSZ cigany " szemet " volt !( Kolozsvaron SOKKAN VANNAK ! )

es ? ....

nem lettem rassziszta azert !

2012. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
25%

"Nyugat még odébb van és elárulom: ott se jobb"


igaza van ! nyugat oddebb van, megismerve a Hungaryai - nyugatott - hidegseget ! stb et, nem kell nekem tobbet nyugat sem ! ........

mik, meleg, kedves, baratcsagosak, stb ek vagyunk .....

FAJ ! hidegsegetek ! stb ek ......


vagyis, nem kell tobbet nyugat sem !

mi Romaniaban : Hungaryait : MIND NYUGATNAK TISSZTELUNK !

itt tevedtem sokkat !

2012. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
20%

"csak nem a valóságot."


sajnos a valosagot !

ily szegenyseget meg nem lattam ! ....

bar, nem lattam volna soha !

szakad meg a szivem a magyar, cigany szegenyek miatt !

de, mitt tehetek en mindezert ?

tul kicsi vagyok en mindere ....

milyen allam az, aki a sajat polgarait ehezteti ! ? .....

2012. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
20%

ma 16:24 ...ez az ember nem székely, nem magyar - talán cigány, talán román...mindegy. , "


SZEKELY MAGYAR !

HA HA HA

Aki, nem tudja MEGALAZNI magat az emberek ellot ! ....

ha cigany lennek, nem bannam !

HAROM mezes lennek !

igy csak KETOS vagyok !

HA HA HA

JA, es persze BUSZKE Roman allampolgar maradtam is !

Romaniaban SZULETEK az IGAZI MAGYAR - SZEKELYEK ! ha tetszik ez onoknek vagy sem

HA HA HA



IGY IGAZ !

mindegy ha magyar, cigany vagy roman vagy,

IGAZA VAN !

2012. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
73%

Na jó, Eliza, arra a következtetésre jutottam, hogy:

a) részeg vagy

b) nem értesz magyarul

c) nem vagy egészen komplett

Komolyan ennyire nem tudsz írni és fogalmazni? Egyszerűen nem értem mi a fenét akarsz. Gondolom mint székely magyar nyelvű iskolába jártál, ahol ragyogóan megtanítottak magyarul írni. Legalábbis remélem. Nincs egy olyan mondatod amin nem kéne perceket töprengenem, hogy mi a fene akar ez lenni. Itt befejeztem. Egy nagyszájú majom vagy csak.

2012. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
59%
Jó szívvee mondom, Líza! Én ennyi cujkát eccerre nem innék meg - mer ojan zavart csinál az a fejbe, hogy! No de: csak ott csinájja, ahun eleve van. Ettül eetekintve: tarcson meg sokájig az Isten. Nem lehet terád haragudni se:-), úgy illik téged tolerálni, ahogy vagy. Maraggyunk ebbe.
2012. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
20%

18:20,


Itten is ! BEMUTATKOZOT ! mennyi kulturaja van , habar " nagy " magyarnak tartja magat ! ....


"...Gondolom mint székely magyar nyelvű iskolába jártál, ahol ragyogóan megtanítottak magyarul írni. Legalábbis remélem. Nincs egy olyan mondatod amin nem kéne perceket töprengenem, hogy mi a fene akar ez lenni. Itt befejeztem. Egy nagyszájú majom vagy csak."


Nem letezik !"székely magyar nyelvű iskola " csak szep magyar irodalom ! amelyek, ahogy mar mondtam, NEM : kukazik, hannem szemetes ladanak nevezi ...


Ha eddig nem felejtetem el a magyar nyelvet, jo iskolaban voltam ....

Kolozsvar hires iskolain kerestul is : Brasaii, Batorii, stb ek, amikknek tobb hungarok is tanulnak most !....


Nem vagyok en hibas, hogy csak hungaryi nyelven tudd olvasni !

en " europai nyelven " irok, magyarul, romanul, angolul, vagyis EKEZETEK nelkul !

ez van, nem mindenki nagy nacionalista !


Egy ateista reszerol, ezt tisszteletnek vesszem !

szegeny, gondolja, hogy nem a szekely az ossszulei, hannem a majmok !

ha ha ha

2012. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
33%

18:46nak,


Kossz, ez " nagy "tolerianciat jelent nekem itten Hungaryaban !


Nem ihatok Tujkat sem ! igaz ERDELYI palinkat, mert az sincs itten ! ...


Kosszonom !

Isten aldasa legyen onon is !


Igy igaz, kell toleralni, a " csipos - paprika - szekely - magyarokat " is ! hamar ide csalt Orban ...

Nem ulunk mik sokkat errefele ! ...

mert elveszitenenk egyenisegunket !

mejunk vissza ! erdely foldre !


Minden jot

2012. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 A kérdező kommentje:
...
2012. febr. 7. 19:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!