Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok magyar...

Miért van az, hogy sok magyar olyan negatív és pesszimista?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasom, hogy a magyarnak így rossz meg úgy rossz. Eközben más országokban háború dúl vagy olyan szintű éhinség, amit Európában el sem tudunk képzelni. Mégis miért gondolja sok magyar azt, hogy neki a legrosszabb ezen a bolygón? Nem azt mondom, hogy mindenki hű de boldog vagy meg kellene játszania magát, csak nem értem, hogy miért úgy fogják fel egyesek, hogy Magyarországon élni kataszrofális és az életszínvonal sehol sincs és mi vagyunk a világ legszerencsétlenebbjei? Mások örülnének, ha itt tartanának. Bár nem itt a legjobb gazdaságilag a helyzet, de mi az, ami valakit arra késztet, hogy azt gondolja, szó szerint mindenhol sokkal jobb, mint Magyarországon?
2009. márc. 6. 09:05
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Katasztrofális *
2009. márc. 6. 09:08
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

" Hiába mondják: a nyomorultak látványa nem vigasz nekünk arra,hogy magunk is azok vagyunk."

A nemzeti emlékezetünkben már generációk óta nem történt olyan pozitív, minden emberre kiható esemény, amiből erőt meríthetnénk...

2009. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is tortenelmi okok miatt alakult ez ki. Egyszeruen szopoagon voltunk mindig, es az ettol kialakult pesszimizmust orokoljuk az oseinktol.
2009. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Biztos van valami abban, amit mondtatok, de arra kíváncsi lennék, hogy pl. az örmények, lengyelek, csecsenek is ilyen pesszimisták? Hisz ők még a magyaroknál is jóval többet "szívtak" a történelem során.
2009. márc. 6. 10:12
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy nagyon rossz berögzödés. ès talán az irigység elkerülése. Mert ha valakivel találkozom az utcán és megkérdezi hogy vagyok azt válaszolom hogy jól de.... Na most ha azt mondanám, hogy csuda jól akkor elkezdenének irigykedni, meg nagyképünek tartani. Szóval jobb ha negatívan állok hozzá.

Aztán egymást túl kell sopánkodni. ha valaki sopánkodik neked te is elmondod a bajodat, nem az örömödet, a bajodat.


Ez pont olyan amit a német kedvesem álltal jöttem rá. Mikor megkérdezem hogy szeretne-e egy darab csokit és erre azt mondja nem akkor vissza kérdezek még vagy kétszer hogy biztos? Apukám erre azt monda azért csináljuk mert mi olyanok vagyunk magyarok ha valaki vendégségbe megy és egyböl megkínálják, nem mondhat igent egyböl, így hagyomány lett a tukmálás.

2009. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ők is pesszimisták....

Az optimizmus, vagy a pesszimizmus az életkörülményeinkből fakad

2009. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
mert mi elvileg már az unióhoz tartozunk és a közvetlen európai szomszédaink életszínvonalára és körülményeire vagyunk irigyek....mert hozzájuk képest tényleg a béka segge alatt vagyunk és olyan rohamosan zuhanunk lefelé a süllyesztőben az élet minden területén, hogy hamaraosan talán ott találjuk magunkat valóban a legszörnyűbb országok között....és tudod, így hogy magunk körül a jót látjuk, sokkal rosszabb ezt elviselni, mintha mondjuk a környező országok is hasonlóak lennének mint mi... akkor azt mondanám, jó nem csak nálunk van így...de viszont ha azt hallom az ismerőseimtől, akik elmentek külföldre és hazatérnek látogatóba boldogan és dúsgazdagon, és az egyetlen egy dolog ami hiányzik nekik ebből az országból, az a túrórudi.... akkor elgondolkodom, hogy nekem miért kell itt sínylődnöm mikor máshol sokkal jobb?
2009. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De ha valaki úgy érez, hogy máshol jobb, akkor miért nem megy ki egy időre tapasztalni? Valahogy ezt úgy élem meg, hogy a többség, akik elégedetlenek, azt gondolják, hogy máshol kolbászból van a kerítés. Én éltem már több országban is és nekem nem volt annyival jobb, hogy azt mondjam Magyarország rossz...még gazdaságilag sem. Nem vagyunk olyan jól tájékoztatva arról, hogy más EU-s országokban hogy élnek az emberek...készülhetnek felmérések, de az nagyrészt statisztika és nem az emberek kedélyállapotát mutatja. Egyébként én is addig voltam negatív, amíg nem mentem ki külföldre, aztán egyre jobban erősödött bennem a tudat, hogy Magyarország az egyik lehető legjobb hely sok szempontból.
2009. márc. 6. 11:06
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Tökre igazad van kérdezö. én is éltem több országba, és sehol nem volt jobb mint otthon, sehol nem adtak ingyen semmit.

de épp egy fél ´roája ecseteltem egy kollégámnak hogy miért nem mennék haza. Azért mert otthon mindenki olyan negatív. Már egy hét otthonlét után depis vagyok és rossz érzéssel jövök vissza. Mindenki csak panaszkodik. Pedig mi itt albiban élünk és sokat spórolunk, de nem merek az örömöröl beszélni mert félek hogy nagyképünek tartanak.

2009. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én is épp így vagyok ezzel...olyan depibe lehet zuhanni a magyar környezettől, míg máshol semmilyen lelki problémám nem volt. Ha megnézi az ember a negativitás sokkal erősebb, mint arra ok lenne. Most ha félretesszük a mostani gazdasági válságot, és visszatekintünk pár évre, amikor még jól ment, akkor is azt látjuk, hogy az emberek épp ilyen pesszimisták voltak. Ha nem hiszünk benne, hogy jobb lehet itt és arról álmodozunk, hogy máshol jobb lenne, akkor Magyarországon sosem lesz jobb. Ez a mentalitás nagyban befolyásolja a sikert/kudarcot.
2009. márc. 6. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!