Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok magyar...

Miért van az, hogy sok magyar olyan negatív és pesszimista?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasom, hogy a magyarnak így rossz meg úgy rossz. Eközben más országokban háború dúl vagy olyan szintű éhinség, amit Európában el sem tudunk képzelni. Mégis miért gondolja sok magyar azt, hogy neki a legrosszabb ezen a bolygón? Nem azt mondom, hogy mindenki hű de boldog vagy meg kellene játszania magát, csak nem értem, hogy miért úgy fogják fel egyesek, hogy Magyarországon élni kataszrofális és az életszínvonal sehol sincs és mi vagyunk a világ legszerencsétlenebbjei? Mások örülnének, ha itt tartanának. Bár nem itt a legjobb gazdaságilag a helyzet, de mi az, ami valakit arra késztet, hogy azt gondolja, szó szerint mindenhol sokkal jobb, mint Magyarországon?
2009. márc. 6. 09:05
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Minek kellene örülni? Hogy van egy olyan oktatási rendszer, ami még mindig valamennyire lehetővé teszi, hogy az ember ne hülyüljön el, míg Nyugaton az oktatás ált. nem éppen nagy szám jó pár országban (jártam máshol iskolába, hát nem lehet összehasonlítani a kettőt...). A nők Magyarországon 3 évig otthon maradhatnak a gyerekükkel. Ahol én éltem, ott 6 hét után kirúgják, aki nem megy vissza és GYED-féle támogatás nem is létezik. Ahol én éltem az emberek legalább 40 órát dolgoztak hetente, ami magasabb, mint a magyar átlag. Lehet, hogy ez fáj meg nem tartjátok igaznak, de sok más országban a munkamorál jóval magasabb és sokkal odaadóbban dolgoznak az emberek még többet. Sok kaja minősége siralmas a magyarhoz képest, ízében, állagában összehasonlíthatatlan (persze, mi ezt szoktuk meg, de ez akkor is jobb). Ha el akartam menni valahová, kellett utaznom legalább 1-2 órát, hogy valami nagyon alap dolgot, mint pl. egy boltot elérjek és a tömegközlekedés sehol sincs a magyarhoz képest...még sorolhatnám, de gondolom, most már érted, hogy mikre céloztam. Emellett a válság előtt nem volt olyan rossz a helyzet. Persze most nagyon érződik a hatása, de pl. 10 vagy 5 évvel ezelőtt miért voltak ugyanilyen depisek az emberek? Nem értem, hogy az emberek miért olyan idegbetegek, mert én meg attól készülök ki, hogy mások neutorikusan viselkednek. Ezt máshol nem merik megtenni, főleg nem munkaidőben. Másnak is rossz meg nehéz külföldön is pl. más okok miatt, csak ezt itt nem veszik észre, mert úgy tűnik, hogy a magyarokban van egy olyan érzés, hogy mindenki jobb náluk.
2009. márc. 6. 19:27
 22/26 anonim ***** válasza:
72%
ne haragudj hogy indiszkrét vagyok, de tulajdonképpen hol is éltél?
2009. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
USA, Németország, Franciaország. Amerikában voltam huzamosabb ideig, így arról írtam, de Németországban sincs pl. "GYED", csak most vezették be nem régen, hogy 1 évig fizetnek.
2009. márc. 6. 21:38
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Németországban éltem 1 évig egy nagyon kedves 4 gyermekes családnál. Igaz, ott nincs GYED, de én azt tapasztaltam, hogy nem is igazán van rá szükség. Ahol év voltam, ott az apa dolgozott, irodai munkája volt, de olyan, amihez érettségi kellett, valami ügyintéző. Az anyuka otthon a 4 poronttyal, házat béreltek, 2 szinteset, medencést, volt egy szép nagy kocsijuk, és ezt mind egy fizetésből, meg a családiból. Ha utánajársz, akkor kint a német gyerekek 7%-a jár csak oviba, mert a szülők inkább otthon maradnak a picurkákkal, vagy baby sittert fogadnak, ami nem két ft, de ha ketten dolgoznak, akkor simán ki tudják fizetni.

Magyarországon egy érettségivel rendelkező ügyintéző keres kb nettó 70-80 ezret. Abból nemhogy nem bérelsz házat, de még 1 gyermeket sem tudsz eltartani. Ha nem lenne itthon GYED (ami 2 évig jár, utána GYES), akkor szerintem kihalna a magyar ember, mert senki nem szülne. Ha itthon is el lehetne tartani 1 fizuból egy családot, akkor hidd el, senki nem reklamálna miatta. Arról nem is beszélve, ha jól tudom, Németben most 164 Euró jár egy gyerek után családi pótléknak, ami azért nem kevés. Már ha azt nézed, hogy a kajaárak egy szinten vannak az itthonival (sőt, sok minden olcsóbb). Abból a 164 Euróból kb egy heti kaját ki lehet hozni egy nagycsaládnak (mondjuk 5 fő), persze főzéssel,spórolással de ki lehet. Itthon 12200 Ft a családi egy gyerekre, ha ugyanúgy mondjuk egy 5 fős családod van, akkor kb 2-3 napig ettetek, és annyi, és persze akkor itthon is állatira spóroltál.

Én 1 évet éltem kint, tök alapmelókat dolgoztam (meki, takarítás, stb), fizettem havonta ennek a barát családnak (de csak annyit engedtek, hogy részarányosan beszálltam a rezsibe, meg a kajába), szórakozni jártam, hazarepültem kétszer, és hazajöttem 1 év után több, mint egy millió Ft-al. Itthon elmentem a mérnöki diplomámmal dolgozni, mint pályakezdő, és az éves nettó fizetésem éppen, hogy elérte az 1 millió Ft-ot, nemhogy még félre is rakjak, és a legszomorúbb, hogy 2 év után sem kerestem többet.


Persze, jó itthon az oktatás, ezt el is ismerem, de ha sz@rt sem érsz a végzettségeddel, akkor hiába volt jó a suli....Persze, 1 valamire nagyon jó volt... Németországba dögivel veszik fel a mérnököket, és én is ennek az agyelszívásnak leszek az "áldozata", hamarosan kiköltözöm családostul, mert ott legalább megfizetik azt, hogy tanultam. De ha nem is vennének föl mérnöknek, mekibe krumplit sütni is simán megérné kimenni, mert akkor is az itthoni mérnöki fizum háromszorosát keresném meg....


Én egyébként őszintén megértem ezt a pesszimizmust, mert az látom, hogy a körülöttem élők attól rettegnek minden nap, hogy a gyereküknek nem tudnak enni adni, és szerintem ennél szörnyűbb érzés nem nagyon lehet, amikor egy kicsi ember, aki a gyereked, sír, hogy éhes....


Meg persze, a válság előtt "jobb" volt. Talán... Egy kicsivel. De akkor is ugyanannyira kevés volt a fizu, drágák voltak az árak, akkor is rengeteg a szegény ember, aki napi szinten attól retteg, hogy mit fog enni holnap, és hogy lesz-e munkahelye, mert sajnos ez az ország ilyen. Ahhoz, hogy sz@rul éljünk, nem kellett a hiteleknek bedölni, mert előtte is rohadt sz@r volt itt az életszínvonal, most meg már közelítünk a nyomorhoz.


A válság előtt is ugyanúgy alig tudtam kijönni az itthoni fizumból, kifizettem az albim + rezsim, aztán maradt egy kevés megélni. Ha ügyes voltam, akkor 5000 ft-ot félre tudtam rakni egy hónapban, pedig állatira spórolós vagyok, és itthon még csak szórakozni sem jártam el.


Egyébként itt nem arról van szó, hogy mindenhol sokkal jobb, mert más országokban is lehet rossz az életszínvonal, sőt, sok helyen rosszabb, de tudod, ettől az emberek mindennapjai nem lesznek vidámabbak. Maga a tudat benne van az emberekben, de attól még nem lesz vacsora az asztalon, és tűzifa a kályhába, mert hogy máshol sz@rabb.

2009. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

De mire mesz azzal, hogy a magyar iskolakban rengeteg a felesleges amit megtanitanak? Mire mesz a jo oktatassal, ha utana nem tudsz diplomaskent sem elhelyezkedni? Miert jo az, hogy 2-3 diplomat szereznek meg a fiatalok, sokszor azt sem tudjak mit tanuljanak, es ket egymastol teljesen ellentetes diplomat szereznek meg. Mert ugye abban remenykednek, hogy pl. epiteszkent nem tudtam elhelyezkedni, akkor most szerzek egy idegenforgalmi diplomat is:) Mi lesz az egesznek a vege? A fiatal kimerul, mert latja, hogy csak tanul, tanul, de semmi ertelme, hiszen 2 diplomaval sincs munkahely. Csaladot nem vallal a fiatal, hiszen nincs mibol, miert. Nem egy magyar, lengyel ismerosom van, akik otthon nem, kulfoldon vallaltak gyereket. Abbol, hogy otthon isteniek az etelek, es az anyak 3 evig gyesen lehetnek (tudod te mennyi kismama unatkozik otthon?)sajnos nem lehet megelni. Ez edes keves hozza.

Ja, es gondolom tudod, hogy a vilagon Amerikaban, Angliaban vannak a vilag legjobb egyetemei. Akkor talan nem is olyan rossz kulfoldon az oktatas. Az altalanos iskolakba pedig a gyerekek szeretnek jarni, van onbizalmuk, es mosolyogva jarnak.

2009. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ez egy elég negatív és pesszimista hozzáállás. :P
2009. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!