Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok magyar...

Miért van az, hogy sok magyar olyan negatív és pesszimista?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasom, hogy a magyarnak így rossz meg úgy rossz. Eközben más országokban háború dúl vagy olyan szintű éhinség, amit Európában el sem tudunk képzelni. Mégis miért gondolja sok magyar azt, hogy neki a legrosszabb ezen a bolygón? Nem azt mondom, hogy mindenki hű de boldog vagy meg kellene játszania magát, csak nem értem, hogy miért úgy fogják fel egyesek, hogy Magyarországon élni kataszrofális és az életszínvonal sehol sincs és mi vagyunk a világ legszerencsétlenebbjei? Mások örülnének, ha itt tartanának. Bár nem itt a legjobb gazdaságilag a helyzet, de mi az, ami valakit arra késztet, hogy azt gondolja, szó szerint mindenhol sokkal jobb, mint Magyarországon?
2009. márc. 6. 09:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan kérdezö. Csak az emberek szemellenzövel járnak.

Elözö válaszoló.

2009. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%

Mert a magyar néplélek 4-es személyiségtípus. Az eneagramma szerint.

Tehetséges, nagy alkotásokra képes, érzékeny, segítőkész , irígy, féltékeny, önostorozó. Megvan a jó és rossz oldala. A német 1-es, az amerikai 7-es...érdemes utána nézni.

A jó oldalnak megvan az árnyoldala.

Minden népnek megvan a hibája is. Amilyen az erény, olyan a hiba.

A magyar nép olyan, mint egy érzékeny művész. Nagy lemerülések, nagy csillogások. elég elolvasni a történelmünket, a Himnuszban, a Szózatban

2009. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ilyen a népünk

Persze az emberek sokfélék (9)

De az összhatás.

2009. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

nem tudom, de most voltam magyarországon (angliában élek) és úgy néztek ki az emberek az utcán, mintha most jöttek volna ki az orvostól aki végső stádiumu rákot diagnosztizált volna és kifelé menet kapott egy telefonhívást arról, hogy lemészárolták az egész családot.

borzasztó

2009. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
én erről a költözéses dologhoz annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem ismerlek, de nekem az a tapasztalatom, angliával kapcsolatban, hogy az itten magyarok nem is járnak utána a dolgoknak, nem is tudnak semmit, csak itt élnek, meg dolgoznak, van egy barátnőm ő már 10 éve kint él, és mind a mai napig magyarországra jár fogorvoshoz, miközben én utána jártam a dolognak, és kiderült, hogy nekem is és az egész családomnak is jár az ingyenes fogászat, meg orvosi ellátás. a legtöbb magyar kijön és dolgozi mindimálbérért, holott a minimálbér mellé JÁR kiegészítés, aminek az elintézése annyiból áll hogy kapsz egy papírt amit ki kell tölteni, de ha nagyon gyökér vagy akkor megkapod a forítását a papírnak. ez a magyar barátnőm nem is tudott ezeknek a dolgoknak a létezéséről, és nagyon sokan akik kijönnek sem. nem egy embert ismerek aki iköltözött ledolgozta a tökét a minimálbérért (holott elmehetett volna részmunkaidőre, és járhatott volna iskoolába nyelvet tanlni, úgy hogy kiegészítik mellette a fizetését, mert nem keres eleget ahoz hogy eltartsa magát), aztán az illető hazamegy egy év múlva magyarországra, hogy hú de szar anglia. nekem ez a tapasztalatom azokról akik kiköltöztek és utána hazamentek.
2009. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 yuda ***** válasza:
60%
Ha egymillió adófizető él csak Magyarországon és a kényelmes élő kilencmilliót eltartja-és gazdasági világválság alkalmából csökkentik a nyugdíjasok pénzét és emelik az adót-akkor minek örüljünk? Tapsoljuk meg kiváló vezetőink leleményességét?-és ez már nem most kezdődött és kilátás sincs a végére-sajnos.Az ország képviselői pedig több milliós fizetésükkel nem szeretnének ezen változtatni,mert nem érdekük.
2009. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
87%
Ennek valóban történelmi gyökerei vannak. Nézd csak meg a Himnuszunkat (mind a zenét, mind a szöveget)...
2009. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nyomasztó az életszínvonal - azért van némi különbség, ha kimégy pl. Ausztriába v. No-ba - meg a fél ismeretségi köröm külföldön van, a másik fele meg tervezi a kiutazást - de azért ahhoz kell egyfajta mentalitás is, hogy ha az emberek megkérdezik egymástól, hogy "hogy vagy", akkor dől a panasz, hogy "jaj ilyen meg olyan rosszul"... :S

Bár az amerikai mentalitás is taszító számomra, a mindig mosolyogj és mondd azt, hogy jól vagy - valahol a 2 közt lehet a normális. Őszintén, de azért a jót helyezzük előtérbe, mert minek elbaxni a másik kedvét is??? Itigykedni valakire, amiért jól megy neki, az meg egy undorító tulajdonság.

Egy barátnőm mesélte, milyen rondán néztek rá a metrón, amikor repülőtéri címkés bőrönddel szállt fel "ennek biztos sok pénze van, repülővel utazott, fúj" És ha mondjuk a munkahelye fizette??? El kéne szakadni attól a szemlélettől, hogy nekem azért szar, mert a másiknak jó.

Ugyanakkor sztem semmi nincs a magyarokba "kódolva", rossz szokás ez, amin lehet változtatni.

2009. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert az allam ott tesz keresztbe az embereknek, ahol csak tud. Igy erzem. Barhol, barmikor.

Most ne haragudj, de jelentkezek egy allasra, es nem fogadjak el az oneletrajzomat fenykep nelkul? Az az elso, hogy a fenykepet megnezik az oneletrajzomon? Hat konyorgom, nem szepsegbemutatora jelentkezem en, hanem egy adminisztracios munkara. Megvan a vegzettsegem, van tapasztalatom, minek oda a fenykep?

De oszinten, minek kellene orulni Magyarorszagon szerinted, tudnal valamit mondani? Orulnek neki, oszinten mondom. Irjal, mert jovok vissza, olvasom.

2009. márc. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, most nagyon jellemző az emberekre az elkeseredettség. De azt hiszem, ez valamilyen szempontból érthető is, most nagyon nehéz itthon megélni.

Én egy mindig mosolygós lány vagyok, aki az elmúlt pár hónapban folyamatosan azon szorong, hogy vajon holnap mennyi lesz a CHF értéke, és vajon marad-e pénzem kajára, pedig nem plazmatévére vettem föl hitelt, hanem egy kicsi 1,5 szobás lakásra, mert sajnáltuk, hogy albérletre megy el a pénzünk, és amíg be nem ütött ez a válság, addig annyit fizettünk, mint az albi lett volna, most meg több, mint a dupláját. Persze, tudom, nem ez a legfontosabb, mert szeretjük egymást, meg van még mit ennünk (bár szűkösen), de azért az emberekre rányomja a bélyegét ez a félelem, hogy vajon mi lesz holnap, vajon lesz-e holnap mit rakni az asztalra vacsorára, és ez nem csak a hitelesekre vonatkozik, hanem azokra, akik minimálbérért dolgoznak, és abból kell 1 vagy 2 gyereket etetni, meg ruházni....arról nem is beszélve, hogy tömeges leépítések voltak erre felénk is, így sokan a "minimálbéres" állásukat is elveszítették.


Persze, ennél sokkal rosszabb körülmények is vannak máshol, de szerintem ez az itteni embereket marhára nem vigasztalja...amikor kidolgozod a "beledet" is, és mégsem marad kajára...


Én megértem ezt a tömeges elkeseredettséget, mert nekem is nagyon nehéz, meg mindenkinek, és igyekszem nem pesszimistán gondolkozni, de sajnos ezek a mostani körülmények ezt hozzák ki az emberekből...

2009. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!