Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
45%

A naivitásodat a fiatal koroddal magyarázom. Mással azt hiszem, nem lehet.

A hit fontosságában egyetértünk - de honnan veszed azt, hogy a magyar társadalom nem befogadó, nem türelmes? Pont az a nép, amely kitartó, megdöbbentő nyugalommal visel el minden sorscsapást..megvezetést, kifosztást, külföldön hitelrontást, rágalmakat? És amely soha nem gyújtja a házat a nagyszüleit legyilkoló, gyerekeit zsaroló deviánsra? - amit általad "toleránsnak" tartott országokban minden különös meggondolás nélkül megtesz a károsult - és joggal, ha a rendvédelmi szervek magára hagyják, nem őt védik! (Ld. Olaszország, Franciaország, Anglia..) Kit nem fogadott be - eddig - a magyar? Jászt? Kunt? Bajort-svábot? Cigányt? Zsidót? Hisz őket mind! Kiket bánt közülük, mivel? Hogy kiktől szenved bántást, az a valódi kérdés.

23 éves vagy, eddig rendben. De azért..már ne haragudj: nem kellene kissé érettebben nézned a dolgokat? Nekem a kérdést részletező szövegedből egy l6-17 éves naivitása tűnik át (nem akartam felületességet mondani).

2012. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:

:) Hasonló válaszokat is vártam, bár nem értem mire jó a sértegetés. Na remélem azért lesz 1-2 olyan válasz is, ami újat is fog mondani.

"de honnan veszed azt, hogy a magyar társadalom nem befogadó, nem türelmes?" Könyörgöm.. Bemész szépen egy könyvtárba vagy használd a Google-t nyilván nem véletlen, hogy tömérdek mennyiségű anyagot találsz a magyarok elutasító szokásaival kapcsolatban. De azért "irigyellek", ha Te ezt magad nem tapasztalod.

2012. febr. 6. 14:16
 3/65 anonim ***** válasza:
69%

Nem a hit hanem az "open-minded"-ség, pozitív hozzáállás a megoldás. Persze ez sokaknál éppen a hitből származhat.

Panaszgépnek lenni tényleg nagy divat nálunk, a legtöbben olyanok mint a himnuszunk. Persze ez a közép korú és attól fölfelé van, a fiatalabbaknál szerencsére gyakrabban számít cikinek az öreges sápítozás. Amúgy a dzsipsziknek tényleg csak a vallás nyújt segítséget, náluk máshogy nehezen elképzelhető h open-mindedek legyenek.


Az egészbe szerintem belejátszik a sz@r éghajlatunk is.

A hidegen rothadó téli félév után gyakran borult nyári félév jön, minden hideg, nyirkos és szürke, mint egy horrorfilmben. Bezzeg ha Brazíliával lennénk határosak. :D

Hogy Európa fejletlenebb lenne Amerikánál, azzal vitatkoznék.

2012. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
73%
Most komolyan nem kötőzködésként mondom, de maga a kérdés is egy nyávogó, negatív hozzáállást tükröz. Mit foglalkozol vele?
2012. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy Európa fejletlenebb lenne Amerikánál, azzal vitatkoznék."

Mexikó, Brazília, Venezuela stb, mégis hol a fenében van? Azt ne mondd, hogy ezek az államok Európai szinten vannak.

2012. febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az USA-t értettük Amerika alatt.
2012. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
92%
Nyugat Európa fejlettebb és gazdagabb mint az USA.Nagyon sok mindenben konzervatív az Egyesült Államok csak a színfalak mögé kellene nézni.
2012. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
59%

Tudod, kedves 23 éves, én nem könyvtárban élek. Nem ott szerzem a tapasztalataimat a népem szokásairól - igen: a magyar népeméről (mielőtt felindulnál a szóhasználaton, van másik népem is. Mindkettőt tisztelem és szeretem).


Ami az elutasítást illeti, halomnyi irodalmat találsz mindenütt, mindenkiről. Mindig vannak szociológusnak nevezett elefántcsonttorony-lovagok, akik terepmunka, konkrét (ember)ismeret nélkül szentenciáznak ezekről-azokról. És osztják a világot erre/arra: "ezek itt jók...azok ott gonoszok". Ha te nem a saját szemeddel nézed a világot, nem a bőrödön érzed, milyen az, hát menj csak a könyvtárba: tanulj tőlük..aztán majd ne csodálkozz, ha a valósággal nem tudsz mit kezdeni. Én megelégszem azzal, hogy egyes szám első személyben élek, tapasztalok, alkotok véleményt. Erről a társadalomról és népről kifejezetten jót, bár szomorúan látom azt is, hogy a tervszerű roncsolás nem hagyja érintetlenül. Bízom azért az immunrendszerében: ezt is kiheveri. Túlélt már ezerszer is többet.

2012. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%

Minden népnek vannak rossz tulajdonságai, a magyarnak pl a pesszimizmus és a "nem nyitottság".

Lehet régen nem volt ilyen és most el van roncsolódva, d mára beltenyésztett egyformaság uralkodott el az emberek hozzáállásán. Ennél már csak az lenne beltenyésztettebb ha egyenruhát kéne mindenkinek hordani és kinéznék aki nem azt hordja. Ellenpólus az USA, ahol még azt se köpik le aki pizsamában megy a boltba, mivel a mindenféle emberek egymás mellett élése miatt megszokták a változatosságot.

Nyugat Európában is van intolerancia, de nem az ami nálunk van(ami egyes emberek ellen irányul), hanem kollektíven utálják pl a franciák a külföldieket.

2012. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

"Most komolyan nem kötőzködésként mondom, de maga a kérdés is egy nyávogó, negatív hozzáállást tükröz. Mit foglalkozol vele?"

Igazad van a kérdés megítélésével kapcsolatosan. De kíváncsi vagyok mások véleményére.

---Kivétel, ha néhány hozzászóló van olyan tökéletlen, hogy nem a témáról, hanem rólam, a koromról és agyi szintemről társalog, holott nem ez volt a kérdés:)

2012. febr. 6. 15:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!