Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
46%

A 21:13 as hozaszolas, egy tisszta BIZONYITEK mindarra, hogy igenis, sajnos, a hungary nep EGY RESSZE , NEM MINDENKI ! igenis rassziszta , ezt" egy " naiv mondja, aki 43 evet elt le, Kolozsvaron, Matyas, igasagos kiraly szulovarosaban, a nagy kozmonpolita varosban,

ahol, persze, SOKKKKKKKKKKKKKKKKKKK cigany is van [ melleltunk szuletek, eltek, DOLGOZTAK ! muzsikaltak nekunk , ( de itten, " elfelejtetem", nem nagyon szeretik a jo cigany muzsikat sem ! sajnos ....peddig, megvidamitja az ember szivet ! nem is tudjatok, mit veszitetek el !...], torok, arab, neger, asszem minden nepbol ....jol megelnek egymassal, ASSZIMILACIO nelkul ! mindegyik megtartja nemzetiseget, nyelvet ! szokasait, stb et,

mindebol, en mind kolozsvari, csak nyertem ! nem vesszitetem semmit !


senki nem szuletik tolvajnak ! megis, sokan tolvajok lesznek, tolvajok !...

a cigany gyerek sem szuletik a rosszal ! a mas nepek visszautasitasa, kidobasa, lealacsonyitasa, igenis, sajnos, mar kiskorban is hat raja ! ....


vajon, a 10 millio magyarbol, hany szazaleka bunozo ?....

nezd csak a politikat !

a cigany lop egy tyukot, egy lovat, stb et,

a roman politikusok, miliardokat lopnak !

a magyar politikusok : nem ? es ha igen : mennyit ???

egy tyukot ? egy lovat ? mind a ciganyok ! ?

2012. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
Na de cs.essze meg, a cigány az én lovamat lopja, látom én, azt viszont a kutya se bizonyítja, hogy a politikus lop e vagy nem. Most csak azért, mert más is lop neki nem lesz szabad. Akinek jó, hogy lopják az csak vigyorogjon.
2012. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:

ma 21:53 ...


azt viszont a kutya se bizonyítja, hogy a politikus lop e vagy nem. ..."


elore bocsanat !

de, ezt valo naivitasnak nevezem en legalabbis,

egy szegeny politikust sem lattam !

meg nem is olvastam leggalabb EGYrol !

vagy leszegenyedetett " HA HA HA "

de jo szakki tissztelet tudo, nem lopo, jo munkasokat lattam leszegenyedni !

mert, nem tudot lopni ! csalni, becsapni, stb

2012. febr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
71%

„Peddig, egy mondas azt mongya : ahany nyelvet tudsz, annyi ember vagy”


Ahány nyelvű volt Magyarország, annyi részre darabolták.

A multikulturalizmus hosszú távon nem tartható.



Amúgy azt mondom, hogy aki jó példát akar, az nézzen szét Budapesten kívül is. Mondom ezt úgy, hogy nekem ott sem volt rossz tapasztalatom. Talán azért, mert én nem eleve a rosszat keresem.

Amit pesszimizmusnak neveztek az szerintem realizmus. Amiről meg azt gondoljátok hogy optimizmus, az meg a problémák szőnyeg alá söprése. Erősen nézőpont kérdése hogy mi micsoda.

2012. febr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
56%
ELIZA, légy szíves, ha nem ismersz mélységében egy helyzetet, legalább ne kotyogj bele. Mi magyarországiak sem akarjuk megítélni és alakítani az erdélyi román és/vagy erdélyi magyar politikát. Ha szépen megkérhetlek, ne ítélkezz te "rasszizmusról" meg egyéb, fröcsögő közhelyekről - vagy akkor fáradj ide és kezdj "humanista misszióba" egy elcigányosodott borsodi faluban. Akkor majd tisztelni fogunk. Félő azért, hogy két nap múlva nyüszítve menekülnél. mKönnyú a más f....val verni a csalánt. Egyébként a nagyfene "magyarbarátságod" eléggé sokat mondó.
2012. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
45%

Csak most tudtam elolvasni az előző hozzászólásaidat. Én azok közé tartozom, akik mindig és mindent megtettek a határon túliak erkölcsi és minden értelmű elismeréséért és akik szeretettel, tisztelettel vallottak titeket testvérnek és magyarnak. Annak ellenére, hogy előjöttél valahonnan és gyűlölködsz ezerrel, nem változtatom meg a véleményemet.

Vágyódsz a román testvéreid után? (Tisztázom előre: a becsületes, nyitott román embert ugyanúgy elfogadom, ahogy mást). Hát tessék: húzz haza. Ha itt vagy - mi a fene tart itt? Sokan közülünk biztos nem: ilyen "kvalitású" ember itthon is van dosztig. Larevedere! (Ugye, valahogy így van? De majd kijavítasz, ha nem tetszik).

2012. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
20%

01:00 nak !


Amiotta, Hungaryaban tartozkodom, EGY magyar szimpatiat nem talaltam a ciganyok irant ! a hivatalnal, majdnem kidobtak egy " gabor ciganyal " ( igy nevezuk mik a szoknyasokat Kolozsvaron ) akin akkartam segiteni es bementem vele a hivatalra ....


tovabba, elkergetek csak 1 honap alatt ! egy cigany csaladot, itten ahol lakom, mert allitolag bunozok letek volna ( en, nem hiszem ezt ! mert ha bunozo lett volna, nem koltoztek volna egy kisvarosban, amelyekrol tudot, hogy nem szeretik a ciganyokat, ha bunozo lett volna, egy cigany faluban koltozot - bujdosot volna ...)


olvasok itten - ottan az interneten, meg egy szegeny cigany gyereket sem sajnalnak ! akinek az apja meggyilkota az anyat, nem sajnaljak mert cigany ! es persze, gyilkos eletet is mar jovendoltek neki !( a szerencsetlen arva mindkett szuleitol ! ), ha mar a halal elott sincs megertes, egy gyerek irant ! hat, mit is kovetkeztetnek ?....


tovababb, ahogy EGY szot mondtam itten, a ciganyok megvedesere MINDDIG tamadasban volt reszem ! misn most is !

ha ez nem rasszizmus, amitt a Magyar torveny is TILT ! akkor, nem tudom mi a rasszizmus, kiolni oket , mind Hitler ?


maskulonben, lehet melysegesebben ismerem a ciganyokat mind onnok ! mert melletuk eltem !

es sajnos, akkaratom ellenere megismertem a hungarok velemenyet is ezt ertelmezve ! ugy a hivatalokat ertelmezve, mind a sokk hungarok velemenyet is illetoen ..

a ciganyok , Kolozsvaron sem szentek ! sokkan kozuluk csalok, tolvajok, stb ek, de mindez meg nem add senkinek joggot ! hogy egy Isten teremteset elitelj, bore miatt!

Tegyetek fel a kerdest, : mi lett volna ha ciganynak szuletetek volna ! ???

( mar a BUTA - bekebzelt valaszokat is ismerem : nem szuletem ciganynak ! es mi van evvel ? istenek szuletel ? hogy joggosan itelkez a ciganyokon ? 100 % nem ! )


vagyis, nem szaladnak en el a ciganyoktol ! mert nem ijedek meg en az arnyekomtol, mind nehanyak !

tavol lehet tartani oket nagyon jol a portanktol : kutyaval ! ( ez egy jo tanacs akkart lenni ! ...) , stb vel ,

gondolom, azert egyesek nem tudnak megelni jol veluk, mert nem ismerik !

csauseszku kozenk betetet oket , igy megtanultunk veluk elni ! ......


Errrol, meg csak annyit, ha tetszik nektek ha nem , Isten elott, EGYENLO JOGGOSAK vagyunk , es egy igazi kereszteny, a ciganyokat is felebaratanak tartja !

ezt csak ugy irtam, mert egy katolikus allamban elek most ....


Dehogy nem itelkeztek ! allandoan ( a tavaj is ! ) a hungar elnok, a miniszterelnok, stb ek, Erdelyben latogatak ! ( es nem mind turisztak ! ....) es " velemenyeket " mondanak !.....

Hany erdelyi magyar jott ide dirigalni - " tanacsolni " mind a hungar vezetok csinaljak ! ?

usszitva igy a szekelyeket , a romanok ellen, persze, nem ok iszik mindenek a keseru levet, hannem azok a egyes buta szekelyek, akik meg hiszik, hogy "anyaorszag "jot akkar nekiuk ! .... ,

tudjatok e ? hogy szekelyfold az egyik legszegenyebb resze Romanianak ? es ez biztos ! hogy nem a romanok miatt tortenik ! ....most is ! es alatalaban az RMDSZ a parlamentben van ! ...de, az ok gazdagodasukat rendezik, nem, hogy a magyarokon segicsenek ! ....


az itteni magyarok, nem szeretek ti minket, erdelyi magyarokat ! mert feltitek munkahelyeiteket tolunk ( meg ez velemenyem szerint butasag ! ...) , mondjam vajon, mert altalabban jobb szakkebzetek vagyunk lehet ! ? mert szeretunk dolgozni ! ? mert alltalaban nem jajgatunk, panaszkodunk ! hannem probalunk megelni nehez korulmenyekben is, erre " tanitot " meg minket a komunizmus - csauseszku , hogy AZERT IS ! nem gyoztok le ! fenmaradunk ! ....,


meg ne irjam meg ! a majdnem 2 evi " testveri " foggadtatast ! ( amirrol konyvet lenne erdemes irni ! , hogy a johiszemu erdelyi magyarok, ne meg almodozanak testveri foggadtatasban " az anyaorszagban " ! ....),

ezt ertelmezem egyes hivatalokra, ahol koldusnak mondtak le ! miutan tobb millio forintott hoztunk ide !

meg egyes hungarok, az utcan is leealitotak ! hogy magyarazam meg az erdelyi magyaroknak, hogy ne szavazanak Hungarya joletett illetoen, ez is nagy butasag ! altalaban, az erdelyi magyarokat nem erdekli a magyar allampolgarsag sem ( bizonyitek mindere, a korubelul 1 es fel MILLIO erdelyi magyarok kozul, egy ev alatt, csak 200 kertek a honositast ! nem erdekli oket a szvazas ! de mitt mongyak egyes nacionalistaknak ? akkik meg az arnyekuktol is felnek ! ugysem lassak a valosagot ! ....),

nem tudtok romanul altalaban , nem tudjatok igy a valosagot sem altalaban az erdelyi magyarokrol ! csak azt tudjatok, amitt a mass - media elmond nektek magyarul .....ami nem valja mindigg az igasagot !


Befejeznem mindezt avval, amitt csak egy erdelyi magyar mondot a kosszuth radioban nemregg ! hasonlo nyelvet beszelunk, de ket kulombozo nep vagyunk !

es ez igy igaz !

sajnos, csak akkor tudod meg ezt a valosagot, mikkor itten elsz ! ....

mikkor, latogatoban josz, minden szepnek, jonnak tunik, a valosag : keseru !


Vagyis, on "kotyogjon " mikkor ismerni foggja az erdelyi magyarokat es a hungary magyarokat mind en !

Ott eltem le nagyreszet az eletemnek ( es remelem ujra ott foggok elni ! ...) es sajnos, most itt elek ! ..

2012. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
20%

ma 08:17


"..... Én azok közé tartozom, akik mindig és mindent megtettek a határon túliak erkölcsi és minden értelmű elismeréséért és akik szeretettel, tisztelettel vallottak titeket testvérnek és magyarnak. "


ezek KETSZINU ! szavak .....( ne nevezem maskepp ! ....)


"Annak ellenére, hogy előjöttél valahonnan és gyűlölködsz "


nem gyulolok en senkit ! felebaratom vagytok tik , mind a ciganyok is ,

csak velemenyt mondtam, amihez joggos vagyok !

az on "valahonnan" az KOLOZSVAR, MATYAS IGASAGOS KIRALY SZULOVAROSA !

nagybetukel irtam, mert mar irtam kicsibetukel es lattom nem tudta kiolvasni, gondolom ....


"ezerrel, nem változtatom meg a véleményemet. ..."


nem is kepes megvaltoztatni, gondolom, nincs hogy !...

de, nem is akkarom ! ....



"...Vágyódsz a román testvéreid után? (Tisztázom előre: a becsületes, nyitott román embert ugyanúgy elfogadom, ahogy mást). ...."


ez is mind a fentibb, KETSZINU szavak !....


"....Hát tessék: húzz haza. Ha itt vagy - mi a fene tart itt? Sokan közülünk biztos nem: ilyen "kvalitású" ember itthon is van dosztig. Larevedere! (Ugye, valahogy így van? De majd kijavítasz, ha nem tetszik)."


a fentibb szavai BIZONYITEK KETSZINUSEGERE ! es " tesveri " foggadtatasara !

legyen biztos ! Isten segicsegevel, "gyors - vonatal" HAZA is melyek, mert ez nem a magyarok HAZAJA ! hannem a hungaroke, mind on !

tevedtem valojaban, iddejove ! ...

Erdely az EN HAZAM ! jo hogy nem az ilyen nacionalistake is, mind on !

buszke is vagyok HAZAMRA, ERDELYRE, SZULOVAROSOMRA : KOLOZSVARA, miert ne is lennek, egy NAGY toleranciat ismero , baratcsagot, kedveseget, vendegfoggadast ismero nep vagyunk !

ezekrol vagyunk hiresek ! ( remelem ennyit legalabb tud rolunk ! ....)

tele foldi gazdasagal is, amiert sokkaknak faj a fogguk ! ....


Nem javitom en ki ! nem erdemelte mindezt ki ! hiaban is lenne !....

" kutyabol, nem csinalsz szalonat " mongyak felenk, az erdelyi magyarok !

2012. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
25%

tegnap 23:31 .



„Peddig, egy mondas azt mongya : ahany nyelvet tudsz, annyi ember vagy”


Ahány nyelvű volt Magyarország, annyi részre darabolták.

A multikulturalizmus hosszú távon nem tartható."


HANY nyelvu volt Magyarorszag ? mert errol igazabol nem tudok ! .....


Vajon ? nezen utana ! hany multikulturalizmus van most Kolozsvaron ! Erdely " fovarosaban " ,

amitt igy kapasra mondanak : roman, magyar, ZSIDO ! cigany, keves ukrajniai , keves nemet, stb ek nagyon jol megeltek a multban es most is egyut !

a falvakban volt a multban valojaban gyilkolasok is ! ....ahol a papok, a politikusok, stb en el tudtak amitani, uszitani oket,

kolozsvari vagyok es en nem hallotam eddig, hogy Kolozsvaron nem eltek volna bekesegben a tobb nemzetiseguek !


********************


Javitas a 9 : 23 hozaszolasomhoz, 200.000 magyar kerte a honositas ! ( vajon hany e kozul itten el ! ? es hany Erdelyben ! ?)


Bocsanatotot kerek elore mindenkitol !

nem akkarok en megserteni az itten szuletet es elt magyarokat !

csak leeirtam az en igasagomat ! amitt tapasztaltam tul es itten, ennyi az egesz !

2012. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
38%
Mondtam: ha neked ott olyan optimális, húzz el. Van választásod, oda mész, ahová akarsz.
2012. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!