Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
46%
Nem ennyire negatív a magyar.
2012. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
57%

"Tökéletlen.."

Tökéletlen csak te vagy itt, kedves ifjú (hölgy? vagy úr?) Először tanulj jó modort, aztán kérdezz. A korod adottságod: annyit mondtam róla, hogy a naivitásodat talán az indokolja. Sértés-e ez? Valamint hozzátettem még, hogy nézhetnéd érettebben a világot, mert a szövegedből egy 16-17 éves gondolkodásmódja "jön le". Vajon ez is "sértés"? Nem hiszem. A "tökéletlen" ellenben az. Jobban tennéd, ha elszámolnál tízig, mielőtt írogatsz. By by!

2012. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
Jó modort is tanuljak, ne csak a naivitást vetkőzzem le? Rendben:) Annyit tanulok Tőled! (Adhatok én is tanácsot?Tanulj meg angolul vagy maradj a magyar nyelvnél.)
2012. febr. 6. 17:14
 14/65 anonim ***** válasza:
16%

Na figyelj: nem tudok én haragot tartani, veszekedni..Ne tőlem tanulj amúgy - vannak ehhez nálam sokkal alkalmasabbak. Nem bántok én senkit a 23 évéért, hidd el: olyan kor az, amelyben még bármi lehet belőlünk. Belőled is legyen, ami a legtöbb, legjobb.

Angolul meg már csakazért sem tanulok meg! Lehet, hogy Te voltál az, akinek említettem, hogy csúnya vartyogásnak tartom? Hát, bizony annak (de becsülön, aki magas fokon beszéli). Elég nekem a világ egyik legszebb nyelve - a magyar (ami a tiéd is!) - és még néhány..más fajta, no.

2012. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
43%

Te nem olvasol újságot (akár a neten is), hogy mi van itthon? Lóf*szt nem érsz a hittel, haver, mikor azt kell számolgatni éveken át, hogy eszel-e, vagy fizeted a számláid!


Jól beszívtad az amerikai álmot, és nem látsz a díszletek mögé. Fekete elnökötök van, akinek a szemébe mosolyognak, a háta mögött meg k*csög niggerezik. Ti szóltok meg minket, hogy rasszisták vagyunk, pedig, nálatok még erősebb a fajgyűlölet, mint nálunk (fehér büszkeség nevű TV csatorna, a mai napig is létező Ku-Klux Klán); szidjátok az indiánokat, holott ők vannak otthon, nem ti. Leszóljátok a latin-amerikaiakat, hogy mocskos bevándorlók, de arra jók, hogy elvégezzék az aljamunkákat, amikre ti nem lennétek hajlandóak, mert az nektek derogál.


Abba, pedig gondoljál bele, hogy Amerikára nem ok nélkül haragszanak a népek: zsarnok, manipulatív, szemrebbenés nélkül írt népeket, és tesz tönkre a maga hasznáért, és abba is beleszól, amihez semmi köze nincs. Amerikának nincsennek gyökerei, és nincsen kultúrája.


Az oktatásotok a béka s*gge alatt van, jól példázza ezt az, hogy sokatok nem beszél semmilyen más nyelvet az amerikai angol mellett (és még azt is helytelenül használja), végtelen lemaradott az egyetemes általános műveltségből, és nem egy általános iskolában nem íratnak dolgozatot helyesírásból, mondván, hogy az rombolja a gyerek önbizalmát, és nem tanítanak folyóírást, csak gépit. Kanada messze leelőz titeket mindenben, és mi is jópár dologban, a több évtizedes szovjet elnyomás ellenére is.


"Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik?" A bűnügyi statisztikáitokból finom szólva sem derül ki, amit mondasz.

2012. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
78%

en Erdelybol jovok es igazat adok, az itteni magyarok nem befogadok !csak akkor foggadnak be, ha hasonlo leszel mind ok ! vagyis, ha asszimilalsz veluk ...


egy szomoru nep ! ritkan hallok zenet az autobuszokban, majdnek 2 ev alatt, eddig SENKINEL nem hallotam, hogy zenet hallgason ! ...meg a himnusz is szomoru ! ....

valojaban, ez is igaz : "...megdöbbentő nyugalommal visel el minden sorscsapást...." megdobbentoen !ezen nagyon csodalkozom en is ! hogy tudjatok igy lehajtani a fejeteket ? ( BOCS ! senkit nemakkarok evvel megserteni !de, igazabol nem ertem ! ...) mik Erdelyben, nem tudjuk mindezt ! altalaban szekely szarmazasuak vagyunk, meg a szekely ver, csak nyugot nem ! inkabb " cipos paprika " ...

"....Kit nem fogadott be - eddig - a magyar? ...Cigányt? Zsidót? ..."eddiggi itletem utan, igenis mondhatom ! nem foggadjatok be ! csak elturitek ....


"...egy l6-17 éves naivitása tűnik át (nem akartam felületességet mondani)..." en is hasonlon lattom mind a kerdezo ! es 45 eves vagyok !

" ...Panaszgépnek lenni tényleg nagy divat nálunk..." ez is igaz ! itten mindenki panaszkodik ! ....


"...Az egészbe szerintem belejátszik a sz@r éghajlatunk is...", nem hinnem, hogy az eghajlat lenne hibas mindezert, egy "jo "kifigas mindez, erdelyben csikorgo, nehez, hosszu , hiddeg teleket eltem at, ez nem valtoztatott semmit ! az egyenisegunkben ....


"...Ha te nem a saját szemeddel nézed a világot, nem a bőrödön érzed...", en sajnos, a sajat boromon ereztem meg CSODALKOZVA ! es meg erzem sajat az itteni magyarok barattatlansagot !.....


"Minden népnek vannak rossz tulajdonságai, a magyarnak pl a pesszimizmus és a "nem nyitottság".

Lehet régen nem volt ilyen és most el van roncsolódva, d mára beltenyésztett egyformaság uralkodott el az emberek hozzáállásán. Ennél már csak az lenne beltenyésztettebb ha egyenruhát kéne mindenkinek hordani és kinéznék aki nem azt hordja...." igy igaz ! ezt tapasztaltam en is itten, tul, mind kisebbseg tobb szabacsagom volt, mind itten, az ugymond anyaorszagban, nem az en orszagom ez, az is biztos !


"Jó modort is tanuljak, ne csak a naivitást vetkőzzem le? Rendben:) Annyit tanulok Tőled! (Adhatok én is tanácsot?Tanulj meg angolul vagy maradj a magyar nyelvnél.)" en szimpatikusnak talalak es NAGYON JO a kerdesed, lehet egyes itteni magyarok, elgondolkodnak, miert is ilyen mogorvak ? mert a peszimitason mar at menntek ! moggorvak a tobbsegbe es "Panaszgépek " midahogy irta mas is, mindha, csak nekiuk lenne bajuk !

Mindenkinek vannak bajaik ! mit is nyernek vajon ha mogorvan es panaszolva elik le eletuket ?

en biztosan tudom, hogy a legtobb nehesegeken, mosolyogva, ironiaval, viccel, zenevel, sokkalta konnyebben megbirkozol az elet nehesegeivel, mind buskomoran !


Tovabba is igazat adok neked ! itten egyeseknek baj, ha mas nyelvet hall fuleik ! baj ha egy iddegen nyelvet tdsz , sokkaknak !

Peddig, egy mondas azt mongya : ahany nyelvet tudsz, annyi ember vagy "

tobb nyelvet ismerve, tobb kulturat, stb et ismerhetsz meg, jobban megismerheted a nagyvilagot , toleranciabb vagy, stb


Aki nem hisz nekem, latogason el Erdelyben es biztosra foggadnam, hogy "ELEUTKOZNE " a jo vendegfoggadasban, a kedvesegben, baratisagban, vidamsagbba , stb ben , peddig Erdelyben sem no a" kutyak farkan a kolbasz ! "


Kossz kerdesedet !


udv szeretettel

2012. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
62%

Ha az összes magyar sz@rban gázolna térdig piszkosan és te ott mennél közöttük tisztán akkor te lennél a kívülálló , lenéznének , kinéznének és megrökönyödve néznének rád hogy miért nem vagy sz@ros.Voltam személyesen is Kanadában is és az Egyesült államokban is , ők sokkal befogadóbban és toleránsak ,de azért mert ők megszokták a furcsaságokat ,az emberek tényleg különbözően öltöznek , Magyarországon elég egyöntetűen sajnos.Ott akár hálóingben is lemehetsz a boltba , egyáltalán nem tartanának furcsának.Egyáltalán nem ítélnek külső alapján.


De nézzük el ezt Magyarországnak.....a történelemben sok hibát vétettünk.A szocializmus tönkretette az emberek mentalitását és gondolkodásmódját , ezek a sebek még nem gyógyultak be.

2012. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
32%

"Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének...."?


Nem polemizálni akarok; bántástól, sértéstől is: Isten őrízz! Szeretném logikusan levezetni, miben láttam, miért mondtam "naivitás"-t.


A hit igenis fontos. Van, hogy hegyeket mozgat. Bizony, aki bűnöző életvitelű és tanulatlan családba született, jó volna, ha egyáltalán eljuthatna a vele való találkozásig. Nézzük: a legfogékonyabb életkorában - kisgyermekként - miért nem kerül erre sor?


Ne kerteljünk: az a réteg, amelyre illenek a fenti jelzők, döntő részben a cigány etnikumhoz tartozik. Az ő vallásosságuk (kivételek természetesen mindig vannak) sokkal inkább folklorisztikus kategória, mintsem valódi hit. Vannak dícséretes kísérletek a "célzottan cigány" pasztorációra (működő gyülekezetekről is tudok), de a népcsoportot átfogóan, tömegeiben, nehéz megközelíteni. Kívülállásra való törekvése folytán rendkívül bizalmatlan, el- és bezárkozó: a közeledésre igen gyakran agresszív elutasítás a válasz. Erről a pedagógusok, egészségügyi szakemberek (védőnők, orovosok) és a gyermekvédelmi munkatársak köteteket tudnának megtölteni (terepi!) tapasztalatokkal. Hol lenne még - esetleg - lehetőség csupán csak HALLANI a hitről, ismeret-morzsákat szedegetni, majd - érdeklődés esetén - közelebb lépni hozzá? Talán az iskolákban. Azokban, amelyekben hittan-tanítás is folyik, ill. ahol nem, akadnak osztálytársak, akiknek szülei - így maguk is - gyakorolják a vallásukat, hitüket. A velük való baráti kapcsolat is segíthetne ebben. Csakhogy: mire a cigány gyermek tanköteles lesz, már régen elsajátította a családi mintát: a tanulatlanságét és a bűnözését. Már kisdiákként sokszor deviáns, és súlyosan. Másrészt: ha egyáltalán iskolalátogató lesz belőle! - mert a "tárgyi" családok nemes egyszerűséggel kivonják magukat a törvény hatálya alól és a gyermekeket egyszerűen - nem engedik az iskolába. Ha ezért szankcionálni akarják őket, sokszor tettlegességig menő botrányt csapnak - a "jogvédők" pedig a médiában áldozatokká nyilvánítják őket.

A gyermek ezek után felnő - majd bűnözik és (ötszörös visszaesőként, ha már végképp nem lehet felfüggesztett ítéletet szabni rá) börtönbe kerül. Nos: itt - ha hatékonyan működik a pszichológus mellett a lelkészi szolgálat - ESETLEG találkozik majd a hittel, - ha másképp nem, mint "kategóriával". Igen: akadhatnak katartikus találkozások is, amelyek átformálnak egy bűnözőt. Egyet - ezer közül..de akkor is csodák. Örülni kell nekik.


Anélkül tehát, hogy ismernénk a fenti háttér-körülményrendszert, feltételezni azt, hogy a hit erő lehet..menedék a bűnöző családban világra jött gyermekeknek, csak - szeretni való és jószándékú - naívság marad. Ilyen értelemben írtam le azt a szót. Egy jót akaró fiatal naivitása. Majd átalakul ez, ahogy az évek múlnak..és végül is: kemény realitásokat felismerve méginkább erőt adó lesz majd hinni.

2012. febr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
60%

17:47 nak ,


Kivancsi vagyok, az Erdelyi magyarokrol ( oseitek neketek is ERDELYBOL SZARMAZNAK ! )

mire mondasz le ? ganek vagyunk mik is ? ( mert mar ezen sem csodalkoznak ! mennyi irigyseget, rosszindulatosagot valosagos " haboruvivast " verekedest lattam egy sz*ar IDEIG valo rabszolga ( velemenyem szerint legalabbis ) - napszamos munkahelyert ! ...( amitt altalabban megisznak vagy csilapito orvosagra koltik el ! ) STB., STB., STB amikket itten talaltam ..


mert en is hasonlon gondolkodom mind a 23 eves " kicsi " csaj ! igenis, rasszisztak vagytok sokkan sajnos !

ha a romanok, oly rasszisztak lenennek mind tik, biztos, hogy mind kisebbseg, nem vagyodnak vissza !

de igenis, vagyodom a roman ( is ! ) "tesvereim " utan ! akkikel ugyanaz a fekete - ko kemeny kenyeret ettuk valamikor, de megis, nem utotuk fejben egymast ! tobb tisszteletett kaptam en ottan ! mind kisebbseg, mind itt, egyenjogu polgar veletek !....

hogy magyaraznad mindezt ! ?


"...sokatok nem beszél semmilyen más nyelvet az amerikai angol mellett..." en beszelek ! kiprobaljuk ?

es mindezert, lehet, jobban megtartotam magyarsagomat is ! mert en meg nem KUKAZOK ! hannem SZEMETES LADANAK nevezem, vagyis, magyar beszedemet minden magyarbeszelo meegerti ! de a ti KUKATOK, letezik e, a szep magyar irodalmas beszedben ? nem hisszem ! legalabis, a szep magyar irodalomban, amitt en tanultam Romaniaban !


"... és mi is jópár dologban..."

Melyekek lennenek azok ? mivel vagy te Hungariay magyar jobb , mind en erdelyi magyar ?


******************************



21:03 nak ,


"....A szocializmus tönkretette az emberek mentalitását és gondolkodásmódját , ezek a sebek még nem gyógyultak be...."


ez nem jo kifogas ! nem csak Magyarorszag volt benne , mert egy egesz blok ! ...

Itten, valojaban, tapasztaltam en is, nem gyogyultak be !

kerdem, valaha, begyogyulnak e ?

vagy, mi gyogyitana be ? nagy magyarorszag ?

velemenyem szerint, meg ez sem !

2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
60%

"...ők sokkal befogadóbban és toleránsak ,de azért mert ők megszokták a furcsaságokat ,az emberek tényleg különbözően öltöznek , Magyarországon elég egyöntetűen sajnos.Ott akár hálóingben is lemehetsz a boltba , egyáltalán nem tartanának furcsának.Egyáltalán nem ítélnek külső alapján. "


Betojok, most komolyan azért lesz jobb egy ország, egy nép vagy egy társadalom, mert mint egy tróger, hálóingben mehetsz a boltba? Édes jó apám, fussatok bolondok!

2012. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!