Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ilyen negatív...

Miért van ilyen negatív megítélésük a rendőröknek a magyar köztudatban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Régen nem volt... Most meg azért mert mindenkit megbüntetnek mert kell a pénz, szívatnak és tisztességtelenek! Pl. Olyan helyről trafiznak ahonnan esélyed nincs. Vagy minden kis szarért megbüntetnek.
2012. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
240 rendőr sérült meg 2006-ban 12 súlyosan.Az könnyen pofázik akit nem dobálnak kockakővel!
2012. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert elbujnak a bokorba és a kint felejtett 40es táblánál trafiznak.


Mert nem tesznek rendet, csak büntettgetnek. A cigányokkal nem mernek foglalkozni..


Pl ezekért

2012. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Arról a 2 es válaszoló nem olvasott hogy a 2006 ról titkosított adatok már nyilvánosak. Ott utána lehetne nézni hogy mi történt :(
2012. jan. 22. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2 példa, mindkettő tavaly történt velem:


1 -Arra értem haza, hogy romokban van a lakásom, minden szétdobálva, fele cucc még a bejárati ajtó előtt összekészítve. Persze rendőrt hívtam, 4(!) óra múlva jöttek ki, ami azért volt k.urva jó, mert a teraszon keresztül jöttek be, január volt, majd megfagytam a hideg lakásban, de ugye nem papírozhattam be a törött üveget, mert hát a bizonyítékok... Ezek utàn kijött két flegma fiúcska, alig vetettek egy pillantást bármire, viszont a bejárati ajtómról leszerelték a zárat, merthogy az bizonyíték! Érted, ott álltam este 23-kor zár nélküli ajtóval és törött teraszüveggel...


2 -két hónappal később arra mentem haza, hogy egy öreg meg egy fiatalabb cigány kapirgál az ajtómon. A fiatalabb elszaladt, de az öregebbet jól meg tudtam nézni, felhívtam a rendőrséget, mondom nemrég betörtek hozzám, de félbeszakíthattam őket, most meg két gyanús alakot kaptam rajta, az egyiket bármikor felismerném. Azt mondja a rendőr, hogy okés, rögtön küld valakit. 50(!!!) perccel később visszahïv, hogy mi is a cím... holott már elmondtam az elején. Mondtam nekik, hogy mostmár tök mindegy, a betörő már otthon vaxsoràzik, vagy már kifosztott egy másik lakást, mostmár üljön tovább a jól fűtött őrsön, felesleges kijönni. Idióták...

2012. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

"utána lehetne nézni hogy mi történt"


Egyenes adásban láttam a gyújtogatásokat, autók kukák TV székház a kockakő felszedést rendőrök dobálását a randalírozó dühöngő csőcseléket, minek kellene utánanéznem?

2012. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

14:14-es:


légy szíves, annak is nézz utána, ki és mennyiért! küldte oda azt a - mondjuk így: csapatot, amely végrehajtotta a feladatot a Tv-székház előtt. Találsz már erre forrásokat is, mint egy előző válaszoló említette. Gondolkodj el aztán arról is, kinek lett volna rendkívül előnyös, ha ott egy rendfenntartó meghalt volna. Kinek?! Miért?! (Erre, hálistennek, nem kerülhetett sor, mert a szorongatott rendőrt a békés jelenlévők kimentették.) Ismered azt a szót, hogy provokáció? Nem haszontalan pedig tudni.

2012. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

persze hogy provokáció volt, mesterségesen szított gyűlölet volt az is :(

A teraszost sajnálom :( de mit kellett volna tenniük?

2012. jan. 22. 17:02
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit kellett volna tenni?! Rendőrként viselkedni: UJJLENYOMATOKAT RÖGZÍTENI, szabályszerűen és alaposan helyszínelni, a tettesek által esetlegesen a helyszínen hagyott bizonyítékokat begyűjteni - majd nyomozást folytatni. Amúgy pedig: főként kisebb településen, a rendőrök pontosan tudják, melyik lehet az elkövetői kör, ahol a tetteseket keresni lehet, de: nyomkövető kutyák is, pl., a legritkábban vannak!, és ha vannak, cigány gyanúsítottal szemben az esetek többségében nem mernek intézkedni, mivel az érintettek rokonsága a családjukat ismeri, fenyegeti, őket magukat megtámadja, lefegyverzi, hamis vádakkal - és tanúkkal - leszerelteti, stb. stb. Az előljáró pedig nem védi meg az intézkedő beosztottját. Ilyen körülmények között a rendőr inkább félre néz, ha az elkövető etnikuma eleve tudott, vagy akár csak szóba jöhet. A törvény erejével kellene a rendfenntartók mellé állni ahhoz, hogy intézkedni merjenek és megbecsülést vívjanak ki a testületnek - de ez utópia. Így aztán a feladata magaslatán álló rendőrség is az.
2012. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyum hátáról az aluljáróba lelopták a táskát, mivel látta hogy bár a rendőr látta az esetet de nem tett semmit, intézkedett hát maga és vissza szerezte a SAJÁT táskáját.

Utána a rendőr őt akarta felelősségre vonni, hogy ő lopta el a tolvajtól a táskát, amikor látta hogy a táska anyu irataival van tele, akkor csendben félre vonult, de a tolvaj akkor sem érdekelte.Hát ezért.

Mert a csóró, ártatlan embert minden szarral meggyanúsítják, azzal meg aki valóban bűnt követel, és megkárosítanak másokat, azzal nem foglalkoznak.

2012. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!